Začervenanie po kliešťovi

lucinkabs
11. júl 2018

Asi 4-5dni po vybratí nevidno nič žiadne miesto vpichu ani tmavocervene neviem ci už mám robiť paniku s kliešťami skúsenosti nemám 😥 bojím sa lebo sa mi nepodaril vybrať na 1* tak sa mi triasli ruky.

pininka
11. júl 2018

Ak by to bolo nedobre, zrobi sa okruh velky asi ako dvojkorunacka s bielym vo vnutri. Toto je podla.mna ok.

soldi
11. júl 2018

tak klieste prenasaju hlavne boreliozu, mozes dat zobrat pre istotu krv o tri tyzdne. cca v polovici pripadov je prejav boreliozy cerveny putuju kruh s bielym vo vnutri. ale nie je to pravidlom, nemusi sa objavit vobec.

ale podla miesta vpichu spravidla nespoznas, ci bol kliest nakazeny, alebo nie.

janci05
11. júl 2018

To je klasicky stipanec od kliesta. Treba ho riadne dezinfikovat a sledovat ci sa nezvacsuje. Svrbiet moze aj niekolko dni. Ak by sa pridruzili nejake priznaky nachladnutia a chripky, tak treba odber krvi.

juliet86
11. júl 2018

ja by som pre istotu sla k lekarovi alebo na pohitovist

lucinkabs
autor
11. júl 2018

@janci05 nuž to je ťažké lebo on akurát par dní pred tým mal sople kašeľ a chytené hrdlo a pomedzi to bol ten kliešť tak to asi ne rozpoznám 😢

janage
11. júl 2018

odporúčam návštevu pediatra, určí ďalší postup. Moja dostala preventívne antb. plus antb. mast na miesto čo bolo červené. Odber je najlepší tak o 6 týždňov, môže byť aj skôr, ale nám odporučila takto, že budú istejšie výsledky. Výsledky by mali byť cca o týždeň, najviac dva. U nás boli našťastie negatívne. My sme aj dezinfikovali aj vytiahli na prvý šup a a do 48 červený fľak cca 5 cm. A tiež sme sa mali sledovať ak by sa to zväčšovalo, nemizlo a obkavovalo aj na iných miestach, tak okamžitá kontrola. Stačí ak zajtra hneď ráno nabehneš k pediatrovi.

janage
11. júl 2018

@lucinkabs a klud 🙂

lucinkabs
autor
11. júl 2018

@juliet86 nuž na pohotovosti nič nepovedia už raz mal kázal len k Dr ísť ale to bol drahý sním ja som bola v nemocnici. A ta povedala ze to len po pár týždňoch sa robia testy že skorej sa nič neukáže ale vtedy to nemal červené...

janage
11. júl 2018

@lucinkabs a tie priznaky chripky a nachladnutia sa objavujú až cca týždeň dva po nakazení. Takže nachladenie pred či počas nesúvisí s kliešťom to je ešte veľmi krátka doba na také prejavy. neboj dobre to dopadne

janinah
11. júl 2018

nerob paniku

sprjuska
11. júl 2018

@lucinkabs keď je kliešť nakazený tak sa po pár dňoch (asi 5) spraví taký akokeby terčík červený s bielym vo vnútri...takcitak by som šla dať vziať krv po dvoch týždňoch sa už v krvi zvýšené borelie ukážu...a aj na encefalitídu

bubblegum7
11. júl 2018

Nechcem strasit ani nic podobne ja som take cosi mala este par mesiacov po vybrati kliesta potom sa mi urobila klasicka vyrazka isla som s tym ku koznej a poslala ma na chirurgiu kde mi to museli rezat lebo vraj si neboli isti ci tam nieco neostalo co si myslim zeby sa to prejavilo keby ostalo ale odvtedy uz vyrazku nemam ani nic. Bolo to este ked som bola na prvom stupni zakladky tak co tam nasli to neviem ale rezali to pre istotu

alami
11. júl 2018

@lucinkabs a prečo vlastne chces robiť paniku? Veď to nemá červené. Všetko je v poriadku. Nič nemusíš riešiť. Ak by bol.infikovany, uvidíš červený kruh. Výrazný. to spoznas. Bežne sa po každom kliestovi neberie krv,ani nerobí panika. My máme furt niekto kliešťa. Mám s tým skúsenosť. Vyberieš a hotovo.

liv1
11. júl 2018

@janinah to každému hovoríš aby nerobil paniku? Hlavne čo sa kliešťov týka? Alebo máš aj nejakú radu...
@sprjuska ten červený fľak sa môže, ale nemusí spravit. Dokonca boreliozu prenáša aj bodavy hmyz nielen kliešte..

henriettak
12. júl 2018

ono by to bol taký červený krúžok a bolo by vidno kde ten kliešť bol ale veď ak sa veľmi bojíš tak sa dá ísť si zobrať krv k doktorke pre istotu

tehulka2016
16. apr 2020

Ahojte, nasla som tuto temu. Kliesta som mala pred 4 dnami, vybral sa cely. Potréa som si alpou a fenistilom. Stale ma to svrbi, myslite ze bol kliest infikovany? Dr mi vravela ze prist mam az o 3 t na krv ak nahodou, inak si nemam davat nic?

janage
16. apr 2020

@tehulka2016 tak ano krv az po par tyzdnoch ale atb nasadili okamzite dcere. Jej ten flak sa z vecera dovrana vytvoril este sa cosi zvacsil. Brala atb vnutorne aj mast. Ale ona to mala na hlave za uchom. Nechcela dr.nic riskovat. Vysledky boli neg.

janage
16. apr 2020

@tehulka2016 kolegyna sa samoliecila cca 2 tyzdne kym isla ku koznej. Vysledok dlhodobo ant. Bola pozitivna. Bola si u koznej?

tehulka2016
17. apr 2020

@janage nie nebola, moja dr mi predpisala fenistil a v tejto sobe ani neviem ci b ma kozna zobrala

sprjuska
18. apr 2020

@tehulka2016 aj manžel, keď mal kliešťa, tak mu dr hneď nasadil ATB

janage
18. apr 2020

@tehulka2016 zobrala urcite, objednaj sa telefonicky, vysvetli, mozno aj elektronicky recept by bol mozny a isla by si len na odbery o par tyzdnov po objednani. Urcite skus telefonicky vysvetlit. Ja by som neriskovala

janage
18. apr 2020

@tehulka2016 a inak mojej ten fenistil na svrbenie nezabral, pouzivali sme alpagel po bodnuti hmyzom.

simonasksk
6. sep 2020

Čo by to mohlo byť? Po klieštovi to asi nebude či?

matejgazi
24. máj 2021

Zdravím mal som kliešťa v predlaktí neviem jak dlho ale som si istý že to bolo menej ako deň kliešťa som si všimol pri umyvani ruk a myslel som si že je to niaká špina, išiel preč aj prstami a toto začervenanie mám po 2 dňoch kliešťa vonku. Je to normálne?

alami
24. máj 2021

@matejgazi áno, je to normálne.

liv1
24. máj 2021

@matejgazi nikdy nikdy nechytaj kliesta prstami