Zaberá Ospen na bolesti hrdla?

bubla42
14. nov 2020

Dobrý deň ,aj keď je to stará diskusia rada by som sa opýtala prosím zaberá ten ospen konečne po 3om dni ? Syn (4roky) má strašne bolesti hrdla od pondelka a ja už sa nevládzem pozerať nato ako trpí . V stredu sme boli na pohotovosti večer kde nám bolo povedané že je to akútny zápal mandlí a tak nám dali ospen a prvá dávka lieku bola teda v stredu večer . Ďakujem

lienocka2808
14. nov 2020

@bubla42 synovi zabral prakticky ihned na druhy den som videla zmenu v prehltani, ze ho to neboli (este nevedel rozpravat minuly rok, aby mi sam povedal), ale ked ste mu dali v stredu vecer tak treti den, bude az dnes vecer, tak u kazdeho to zabera inak. A robili vam aj crp na pohotovosti? Ci je to vobec bakterialneho povodu ten zapal?

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka251
14. nov 2020

pridat tantum verde na bolest, ospen je len penicilin, nelieci primo bolest

bubla42
autor
14. nov 2020

@lienocka2808 práveže nie nerobili nám nič ,neviem ja sa moc v Tom nevyznám keďže to má ako 4 ročný prvý krát

lienocka2808
14. nov 2020

@bubla42 vacsina zapalov a bolesti hrdla ma virusovy povod. Na to antibiotika nezaberaju. Ak vam nerobili crp, tak prakticky mozno uzivate atb zbytocne a mate to virusoveho povodu a preto vam to mozno bezabera. Nam vzdy lekarka spravi na pockanie crp a ak vyjde vysoke dava atb.