Zabehnutie jedla

elina25
8. mar 2014

čítala som článok že ak dieťatku zabehne jedlo nemáme ho vyberať prstom,no mamička tam komentovala že ona synovi vybrala kúsok chlebíka prstom a zatlačila mu líčka druhou rukou tak ako to vlastne je ak sa chráň bože niečo také stane???

sissy27
8. mar 2014

@elina25 poradím ti - vyskúšaj na sebe, až ti niečo zabehne (lebo stáva sa aj dospelým), nech ti niekto strčí prst do krku a pokúsi sa ti to vybrať a hneď budeš vedieť, čo je správne... nápoveda - nie je tam toľko miesta, aby si vedela prstami obratne manipulovať...
vygooglila som za teba
http://www.teraz.sk/zdravie/dusenie-kasel-zdrav...

elina25
autor
8. mar 2014

@sissy27 dakujem lebo som nevedela postup a pri deťoch sa môže stať čokoľvek 😒

stardust
8. mar 2014

@elina25 najdolezitejsie pri prvej pomoci pri duseni je zachovat pokoj a nepodlahnut panike. Samotne podanie prvej pomoci je velmi jednoduche. Mojmu synovi raz zabehol kusok z kolika v dychacich cestach. Najhorsia na tom celom bolo, ked som si uvedomila, ako dlho by trvalo sanitke, kym by prisla, keby sa mi nepodarilo synovi pomoct. Nastastiemu stacili dva buchance na chrbat.

jasminka7
8. mar 2014

@stardust a vedela si kam mierit? Alebo si dala buchnaty na nahodne miesta?

stardust
8. mar 2014

@jasminka7 pravitko som po ruke nemala, aby som vedela presne namierit buchnaty do chrbta...ale ked som si teraz pozrela to video od @sissy27, tak to vyzeralo velmi podobne. Ako skolacka som chodila na sutaze prvej pomoci, co to si este pamatam 😅

chrumka84
8. mar 2014

Kamoskinmu synovi ostal mozno chlebik na podnemi alebo tak. Pochybujem, ze by ho vytiahla z hrdla. Mojej sa raz vzpriecila piskota v hrdle, ked este zuby nemala. Razom ocervenela, v sekunde som ju prevratila dole nohami a klepla po chrbte a keksik vypadol.

havia
17. mar 2019

Mojej mame včera zabehlo. Nebol som v kuchyni. Po vsetkom vravela, ze nemohla ani nadychut sa a ani vydychnut, ani kričať . Sa postavila, sadla a nic. Buchala po stole. Utekam aj druhou osobou do kuchyni. Pobuchal som. Nic. Reku kasli. Kyva ze nejde.volam zachranku, hned 155.otazky co sa stalo, adresa, rok narodenia. Reku mama sa nemoze nadychnut ani vydychnut, ani kaslat. Jasne, uz minutu nedychala, tak neslo. Nevedel som, ze jej zabehlo. Mala uz 2porazky.ja, ze infarkt, reku kašli. Neslo. Co ti dychaci teflex vyplo?po bruchu tapkala. Pozreli, ci nema jazyk zapadnuty. Pery uz fialove. Rozne chvaty. Uz ju zazriaslo, odpadla.chrcala. To asi 4minuty bez dychu.na zem, nohy hore a fukol som do nej, trochu ovracala ma. Otvori oci, uz je dobre vravi. Ze jej zabehlo. No bol to riadny kus rozzuvaneho mäsa. A dychala kludne, nelapala po dychu. O dalsich 8minut prisla zachranka, boli asi 12km od nas v case volania. Keby vieme, ze jej zabehlo, tak ju predklonim a dam udery medzi lopatky. Drzala da dlho. Ani sa nemykala, ze si setrila kyslik. Sla na rtg, ci neostalo nieco v dychacich cestach a vysetrenie krvi . Vsetko ok. Aj saturacia bolo v nemocnici uz 97 ale ked prisla zachranka, tak 93 to je okyslicenie pluc v %tach, norma je okolo 94minimum. Tlak 198na 98, ale lieci sa na vysoky tlak. Ma aj cukrovku asi 6rokov a nohu amputovali ored 11rokmi v dosledku urazu, ked ju ako 12rocnu zrazil opity sofer autobusu.nohu mala donivocenu riadne. Mali amputovat hned, mohla mat pokoj. Aj tak bola velmi pekna. Do 50ky nemala problemy zdravitne, len skamenene potrhane slachy sa drali na povrch a hnilo to zaziva poskednych 10rokov.lekari nevedeli poriesit. A amputacia v hodine 12tej.a nakonuec zazartovala, ze pahltne jedla. Ved jej zabehne aj cista voda. Po druhej porazke v lete2017 ma problem s prehltanim. Idem do prace vtedy a vravi ze ma strpnutu tvar, ze asi zalezane. Aj divny prizvuk. Reku nemas porazku? Volam neskor z roboty a ze stale strpnute. A ze sa drieme viac a ze podrieme. A ked sa zobudila uz bolo zle s vypravanim. Okolo 14-15tej bola v nemocnici.clovek siel rano o 6.30do prace, keby viem, tak ju veziem do nemocnice, alebo zachranku. Ona, ze zalezane ma. Vtedy mala 60r,teraz 62