Žaba v ústach

9. apr 2024

Baby syn má mesiac a biely povlak na jazyku,ale len na jazyku.Poradte niečo domáce a účinne

domka222
9. apr 2024

Gáza namočená v prevarenej vode na začiatok a vytierať

anavixy
9. apr 2024

Pokial to zide s vodou, tak to nebude soor, ale len povlak z mlieka. Soor by mal byt pritomny aj na vnutornej strane lic, povlak z mlieka len na jazyku. Povlak z mlieka je vhodne jemne zotierat gazou namocenou v prevarenej vode, ale nie je to priamo nutne a nie vzdy sa da zotriet, aj tak je to ok. Na soor treba skusit slabsi roztok sody bikarbony, ak nepomoze, ist k pediatrovi nech predpise antikymkotikum (sirup Diflucan napr), gencianka sa uz neodporuca - nema efekt. Pokial by malo dieta soor, treba denne sterilizovat vsetko, co dava do ust a zaroven osetrovat aj bradavky.

tanyan
9. apr 2024

Ak to má už mesiac, tak zbehni radšej k lekárke, aby predpísala antimykotiká a pokračuj v liečbe aj po zmiznutí viditeľných prejavov, aby sa to nevrátilo. Keď to zlezie do krku, tak je to veľmi nepríjemné...

autor
9. apr 2024

@tanyan syn má mesiac

kika2810
9. apr 2024

mam od doktorky co robila na detskom na Kramaroch. Vzdy nam zabralo. V teosicke vody rozdrvit klasicky celaskon taky ten retro. Do ten vodicky namocit gazu a vytriet tym jazyk. Opakovane 3 x denne. Po par dnich je pokoj.
Vysvetlene mi bolo ze ten povlak je zdadit a toto je kysle tak ze to zneutralizuje.
Vraj to robili aj detickam na kramaroch

anavixy
9. apr 2024

A este je dobre nasadit probiotika probiofix inum baby 🙂

autor
10. apr 2024

@domka222 prosím ťa a na ten jazýček aj tlačiť či len tak jemne?

domka222
10. apr 2024

Ja som trošku aj pritlačila

autor
10. apr 2024

@domka222 a podarilo sa ti dostať sa aj dozadu jazyka?Pretože mne vôbec vždy ma cvakne dasienkami

domka222
10. apr 2024

Až dozadu nie. Ale keďže neboli žiadne iné ťažkosti v ústach,tak som to neriešila

kika2810
10. apr 2024

Treba dat ciste ruky pravou vytieras a lavou supnes medzi dasienka vzadu vlavo orst tak, aby nevedel uolne zavriet pusu. Ruky ak nimi bastrnguje k telu, obsadnut ho a nohami so ho vlastne pridrziavas. Samozrejme nesedia na nom aj ked ho mas pod sebou akoby

anavixy
10. apr 2024

Mesacnemu babatku nemoze byt az taky problem otvorit usta 🙂 ruky mu vies zadrzat aj predlaktiami tak, ze si nan “lahnes” a jemne mu rucky zalahnes predlaktiami a ruky mas volne priamo pred ustami… netreba sa bat, urcite mu nebude prijemne ked mu vytieras jazyk, ale zas netreba hned cuvnut pri zaplakani, je to par sekundova zalezitost 🍀

taktotedanie
10. apr 2024

Pozor na soor na bradavkach a veciach co berie do ust

scorpionflower1
10. apr 2024

Chyba ti B vitamin, podla mna. Daj si kazdy den 2 tbl. B komplexu.