Za ako dlho sa upraví hernia pupku?

barchee
6. mar 2011

Ahoj, môj 2,5 mesačný synček má herniu pupčeka, ako malilinký sa príliš pučil a pupček mu vyliezol von 😒 . Chirurgička mu ho prelepila a chodíme na prelepovanie. Aké máte skúsenosti s takouto herniou? Za aký čas sa pupček vtiahol dnu? Bola potrebná operácia keď nezabralo prelepovanie ? 😨

habibi78
6. mar 2011

moja dcera ma tri roky a stale ma vystrceny pupok.... lekarka to merala, tak ze je to stvormilimetrovy brusny pruh, operuje sa od siestich mm, ale ze nie je problem zoperovat aj toto.... zatial to nechavam otvorene.....
nam prelepovanie vooooobec nepomohlo.... ale skusaj vsetko co ti poradia, tvoj je este malicky, snad to jemu pomoze..

jarunka111
6. mar 2011

aj náš malý mal herniu a upravilo sa mu to 🙂 tiež sme prelepovali, no neviem ako to robíš ty, nám takto poradila pediatrička (neboli sme s tým nikde inde a mal to dosť veľké): 1€ mincu zabaľ trocha do vaty a do gázy, prilož na pupok a takto zalep na niekoľko hodín. Snáď to pomôže 😉 a nebudete to musieť riešiť chirurgicky

estterka
6. mar 2011

no,my sme mali herniu tiez,lekarka povedala,ze uz sa neodporuca vobec prelepovat,tak som to nechali tak,vobec sme to nijak neosetrovali a same sa to upravilo za par tyzdnov.bolo nam povedane,ze do 2-3 rokov sa to neriesi,potom sa operuje,ak sa to neupravi.

macka23
6. mar 2011

@barchee
nas mal tiez, ked bol taky malinky, Dr. Kosnarova na Kramaroch nam poradila prelepovat /ale nie len pupcek, ale tak z boka na bok az/ a nejak za mesiac-dva-tri sme ju uz nemali. Zvykne sa sama zhojit do 3 rokov, a ak nie, tak az potom operuju...to nam povedali na kramaroch 🙂
Drzime palce 🙂

katkav
6. mar 2011

aj nam povedala pani lekarka na Kramaroch, ze mame do vaty zabalit mincu a strkat ju do pupceka, ze vlastne vtlacit to crievko, co vytrca spat dnu a prelepit od boku na bok. Mna predtym tu v Biskupiciach chirurg vystrasil, ze to budu musiet operovat, tak som prisla na Kramare s revom, ze je este taky malinky a lekarka povedala, ze nas pan chirurg este herniu asi nevidel, poradila nam to prelepovanie, doma som nasla taky malicky gombik, co byvaju na bluzkach, take ako hribik to vyzera a to sme zabalili do vaty a prelepili cez brusko antialergickym leukoplastom, tak aby pod to nesla voda, mal to asi mesiac a bol vylieceny, ziadna operacia, na kontrolu sme prisli po pol roku a lekarka povedala, ze ked to niektorym rodicom radi, tak sa na nu pozeraju, ze co od nich chce, ze to urcite nezaberie a ked som jej povedala, ze stacil mesiac, tak sa tesila s nami. drzim palce, nech sa to podari aj vam.
😉

anulik888
6. mar 2011

nam dr. odporucala prstom zatlacit, potom okolitu kozu stiahnut a prelepit. a zaroven sme cvicili vojtovku co vraj tiez velmi pomaha. takto sme to robili cca 2 tyzdne a vsetko sa dalo na miesto. dnes ma krasny pupok 🙂

lucia.kl
6. mar 2011

my sme ju tiež mali a nemali sme s tým nič robiť, len som jej cez to plienku dobre pritiahla do 2 týždňov bol pupok pekne nazad..

ustrachana
18. sep 2011

prosim vas ma niekto skusenost s herniou kde je kusok hr.crievka? 😒

teada
29. sep 2011

aj moj syncek ma herniu uz ako novorodenec koli vlekemu placu...no ma teraz 10 mesiacov a MUDr vravela ze pocka do roka a posle ho na chirurgiu lebo sa mu to nevstrebalo.vraj je to jednoduchy chirurgicky zakrok ale pre mna to jednoducho teda nevyzera, ved to sa vraj v anestezii, och joj bojim sa

lluckaa
29. sep 2011

aj moja dcérka má henriu na pupku a má už 14mesiacov, spravila sa jej kedˇ sa začala loziť a chodiť, ... henriu máme už asi 5mesiacov a stále nám pupok vytŕča, boli sme na detskej chirurgii a že sa pravde podobne napraví pupok sám od seba, tak ako to tu aj niektoré maminky písali, tak čakáme ale po príspevkoch napísaných tu asi aj ja odskúšam gombík a prelepovanie ...

pia22
30. sep 2011

Nas drobcek mal velmi silnu pupcekovu herniu z kolikoveho placu, pupcek mu vytrcal zo 2 cm, pri placi sa este zväcsoval, tiez sa uz uvazovalo co ako dalej, ale do 6 mes. hernia uplne vymizla a pupcek sa sam krasne stiahol🙂 Drzim vsetkym maminkam a drobcekom palce, cy dopadli podobne😉

anulka353
8. jún 2018

@lluckaa dobry den,viem ze je to uz stara tema ale strasne ma zaujima ako ste nakoniec dopadli s tou herniou u malinkej,my sme na tom tak isto,mala ma 14mes a strasne sa bojim ze sa nevtiahne.Tak chcem skusit aj ja prelepovanie len neviem ci to este ma vyznam.Dakujem velmi pekne

lluckaa
12. jún 2018

@anulka353 dobrý deň. Henria sa nestiahla, keď mala malá 4r podstúpila operáciu. Držím palce aby sa Vašej malej henrie stiahla.

anulka353
12. jún 2018

@lluckaa och to som nechcela pocut ☹ ako to malinka zvladla?Ja si to neviem ani predstavit ☹

lluckaa
27. jún 2018

@anulka353 zvladla to na 1*... pred narkózu to bolo zlé, plač, strach, ale po prebudení bola úžasná, pod pupkom mala 3 štichy, dnes má už krásny pupček a jazvu ani nevidieť.