Z čoho sú tieto fľaky pod očami?

winka99
16. okt 2014

neviete nahodou? nestretli ste sa s niečím podobným? z ničoho nič sa synovi takéto vyhodilo pod očami
aj včera, ale len pod jedným okom, po dithiadene to zmizlo a teraz to má pod oboma a svrbí ho to, ale inak mu nič nieje
rozmyšľame, z čoho, ale nevieme
troška divne sa tvári na tých fotkách 🙂

muchacc
16. okt 2014

normálne chodte na alergologiu či to nieje nieaka reakcia 😒 ale určite

monamano
16. okt 2014

Ak to aj svrbí, zrejme ide o alergickú reakciu na niečo, ak by to bolo spolu s horúčkou, môže byť aj zápal /periorbitálna celulitída/.
Opuchy pod očami bývajú aj pri hypertyreoze, nedostatočnej funkcii obličiek /ale bez svrbenia/, atď. Asi som nepomohla, treba ísť s ním k pediatričke radšej. Najpravdepodobnejšie bude alergická reakcia, dajte si ešte jeden Dithiaden... a všetko dobré vám prajem: M.

keziah
16. okt 2014

nie je to zihlavka?

tenerifka
16. okt 2014

@winka99 mne to pripada ako ekzem, ale najlepsie ti odpovie pediater, prip.kozny lekar

winka99
autor
16. okt 2014

@tenerifka nie je to ekzem, su to take akoby pluzgiere naplnene vodou...ale uz to zas nema, dithiaden zabral, takze alergicka reakcia to bude, ale ani na alergo nezistia ze z coho ...tam je skoda chodit
ja som len chcela, ze ci nahodou niekto nevie na co to moze byt alergia, ked je to pri ociach...tak na nieco ako prach, alebo nieco s cim oci proste pridu do kontaktu...vzduch? 😅
@monamano
@muchacc
pred rokom sme boli, robili mu testy lebo dost soplil a dlho
ale to akoze tym testom smiesnym sa myslite ze naozaj da verit? mne to prislo ako blud
vyslo mu ze je na plesne alergicky, tak uz automaticky sopli kvoli tomu? ziadne plesne doma nemame a ako zacala skola zas zacal...blbost, skor imunitu ma slabu ale to netestovala aj ked som jej hovorila, ze skor na to mam podozrenie...
neviem ako ini alergologovia ale mne tato u ktorej sme boli prisla ako sarlatan 😝

gretyka
16. okt 2014

@winka99 Plesne nemusis mat len v byte, plesnove spory su aj vo vzduchu vonku a ked hovoris, ze mu to zacalo so skolou, tak mozu byt aj v skole....A ano, moze sa reakcia na plesne prejavit alergickou nadchou:
http://www.oklekaren.sk/Zdravotna-prevencia/ale...
Tie flaky mi pridu ako zihlavka. Moze to byt aj reakcia na tie plesne, ked na to je alergicky. Mojej mamine sa tiez teraz zacala robit zihlavka, ale ona ju ma na bruchu a chrbte, niekedy na krku, na rukach.Idu jej teraz robit testy, ale moj laicky nazor je, ze ci to tiez nema reakciu na vlhky vzduch teraz na jesen....
Urcite sa ukazte doktorovi.

titkovamiriam
16. okt 2014

@winka99 tak ak vieš o plesniach nesedi nahodou pri okne -zem v kvetinacoch,hnile okna v skole,stenypozor na jedla kde je syr!!!...ale urcite ist k lekarovi chuďa má to škaredé...

demetria
16. okt 2014

Moja mama ma podobne. Zacalo to okolo oci, casom sa rozsirili po celej tvari. Po serii neuspesnych testov na alergologii napadli alergologicku lieky. V jej pripade to bolo ono. Lieky vysadila a flaky zmizli.
Inak, urcite chodte k lekarovi, periorbitalny exzem je svina, ked sa zanedba, na spustenie staci aj psychicky podnet, alergen uz ani nemusi byt v prostredi. 😒

janinah
16. okt 2014

plesne máš na každom kroku,to nie je len to čierne v kúpeľni v kúte ako si veľa ľudí myslí.....fľaky sú alergia,treba zistiť na čo presne a riešiť to....tie testy ukázali alergiu len na plesne?väčšinou totiž ukážu alergiu na viac vecí,aj keď nie rovnako silnú...na tvojom mieste idem k inému alrgologovi a nenechám to len tak

hoohoo
2. aug 2018

@winka99 ahoj winka neviem.ci Ti doslo aj do posty..ze ako ste dopadli co ste zistili ?

d198815
6. sep 2018

@hoohoo aj mna by to zaujimalo

matricia
8. nov 2019

Aj my sme mali toto, tiez som myslela, ze alergia na lieky, na horúčku som synovi dávala Paralen, tak som myslela, že z toho, ale potom sa vyhadzal aj mladší syn.

matricia
8. nov 2019

A tiež takéto vodnate.

jozefmatej
4. feb 2021

@winka99 ahoj prosím ťa chcem sa spýtať respektíve poradiť chlapcovi sa tiež toto spravilo že čo Vám asi pomohlo alergológ nula bodou ďakujem

hoohoo
4. feb 2021

@jozefmatej monitorujeme u imonoalergologa, je to s najväčšou pravdepodobnosťou spojitosť s intoleranciiou histaminu, mame prave na hrane, nie velk, po nasadeni niekt.antihist.liekov dost zredukovalo na fakt len občasne, radsej nevyskakujem", dufam, ze to raz zistíme, mame super imonoalergologa

jozefmatej
4. feb 2021

@hoohoo ďakujem za odpoveď prajem veľa zdravia držte sa 👍

hoohoo
4. feb 2021

@jozefmatej bolo.mi cťou v pohode 😊

winka99
autor
13. jún 2021

@hoohoo @jozefmatej @d198815 no ja som tu riadne dlho nebola na koníkovi, tak sa ospravedlňujem ze som neodpísala.. Celý byt som vtedy vyluxovala a keď sa dobre pamätám problém bol uterak. Hanbím sa teraz ale proste ja v kuse v práci a ten môj úžasný bývalý nevedel ani uterák vymeniť. No a malý ako sa umyl, utrel sa a sa mu toto urobilo. A ja som ho poslala nech si to ide oplachnut a on zas do toho uteráka sa utrel 🤦‍♀️ a potom som si všimla ze je nejaký smradľavý 🙄odvtedy sa to neobjavilo. Takže proste blbosť. Posledný asi rok sledujem že sa mu nejaké také fľaky robia na bruchu a chrbte. Po osprchovani to mizne ... ale na to som asi tiež prišla že to bude zo starších tričiek. Občas dostaneme od známych tak na doma na donosenie sú fajn ale mam podozrenie ze ak sú už veľakrát prane tak asi to mu nerobí dobre alebo možno zloženie vadi, keď sú s elastanom

hoohoo
14. jún 2021

@winka99 🌞🌞🌞🤷🏽‍♂️🌝 dakujem velmi pekne za úprimnú odpoveď ste zlatá 🤛🏽🖐🏽👌🏽🙏🏾

reni1512
17. jún 2022

@winka99 prosim vas co vam zistili? Mojmu synovi sa objavuje toto .. alebo mu scervena bielko a vsetko trva iba chvilu.. zmizne to, v zime mal velke opuchy pod okom obvodna mu urobila vsetky testy z krvi a nic