Z čoho môže byť biely povlak v ústočkach?

nikolka2
26. júl 2010

chcela by som sa Vas mile mamicky opytat ,,,,mam synčeka ,,ma vyše 5 mesiacov a teraz z nicoho nic sa mu v ustockach a aj na jazyku spravil taky biely povlak ,,,by som to prirovnala ku aftam , alebo nieco take ,,,od coho to moze byt ?? a co mu mam na to dat ?? ,,,je len kojený ,,dakujem ,,,som myslela , ze mu to budem vytierat harmancekom ,,,ci radsej zavolat lekarke ??? dakujem 🙂

prsky
26. júl 2010

harmancek je silny alergen, takze urcite nevytierat. ak sa povlak neda zoskrabnut nechtom, ide o mykozu - v tom pripade namocit prst v gaze do vody a povalat ho v sode bikarbone a vytriet pusinku - opakovat 2-3x denne - moze ist aj krvicka, netreba sa toho bat. ak sa da zoskrabnut/zotriet, je to mliecko. kedze dojcis, je pravdepodobne, ze mas mykozu aj na bradavkach. viac si kukni tu http://dojcenie.wordpress.com/2009/12/08/dojcen... liecba zaby u babatka je popisana cca v strede clanku 😉

exupery
26. júl 2010

Ak sa jedna o tzv.ludovo povedanu zabu,lekar mi povedal,ze ak sa taketo nieco objavi-ziadne experimenty a ludove recepty,treba prist ,uz na to existuje nejaka jednorazovka a je svaty pokoj...

mirka183
26. júl 2010

naša to už tiež mala. Vraj je to kvasinková infekcia, dr. nám dala fialovú vodičku, ktorá samozrejme nezaberala. Potom sme mali sirup, ten zabral okamžite. Tiež by som išla k lekárke a neskúšala babské recepty.

diddi
26. júl 2010

najlepsie je to vytierat tou modro-fialovou vodickou...je to tzv. zaba - ten povlak...vznika to z infekcie, preto je lepsie ist k lekarovi, aby sa to nezvacsilo - je to nakazlive, babo to moze lahko chytit, ked nieco zuzle v puse....nase baby to chytili v shoppingu, medzi loptickami, dali do pusy loptu, nestacila som tomu zabranit...je to bezna infekcia, ale chod urcite k lekarovi

zuzana76
26. júl 2010

moze to byt len povlak z mliecka, skus povytierat ustocka gazou, malo by sa to robit aspon raz denne, tak ako si aj my umyvame zuby, tak babatkam by sme mali vytierat ustocka gazou, aby sa nevytvorila zabka, cize soor- infekcia, ta sa uz potom lieci gencianovou vodickou

tixi
26. júl 2010

moj syncek to tiez mal, ked mal este len dva tyzdne (vtedy som ho este kojila) lekarka mi predpisala nejaku tabletku, ktoru som rozpustila v troske vody a vytierala som jazyk gazou.Nebolo to jednoduche sa dostat takemu malemu babatku az ku korenu jazyka, ale ten tvoj je uz vacsi, tak to snad pojde lahsie 😉

oacka
28. júl 2010

moja mesačná dcéra to mala a bola to candida, pleseň, dostali sme na to vodičku, ktorou sme potierali jazyk a už to zmizlo. kojené deti mávajú biely povlak z mliečka,ale jazyk pod ním má byť ružový. môže sa mu aj vracať trochu natráveného mliečka a z toho to môže mať.

lucia375
28. júl 2010

Tiez to mala moja dcéra ked mala asi mesiac. Lekárka mi dala vodicku, namocila som do nej gázu a vytierala jazyk. Preslo jej to pomerne rychlo. Odporucam ist s tym k lekárovi.

annika11
4. aug 2010

ja som malej objavila na jazýčku povlak, ked mala asi 3 týždne a som sa zľakla, že je to žaba, tak som hned hľadala po internete a skúmala, čo s tým... 😒 nakoniec som skúšala sodu bikarbonu-žiadny efekt to nemalo, potom repík (uvarila som slabý čajík a vytierala jej ústočká) to trocha pomohlo, tam na repíkovom čaji dokonca píše, že na ústnu dutinu vhodné...
Nakoniec sme s tým šli za dr. tá nám predpísala fialovú vodičku, poctivo sme vytierali, ale ono to nemizlo. Nakoniec sme išli na krčné a tam nám dr. povedala, že to vôbec nie je žaba, ale povlak od mliečka 😠 našu pediatričku by som vtedy....
Ono ak je to žaba, alebo soor, spisovne 😉 tak je to bolestivé a malý by sa ti neprisal a mal by to nielen na jazýčku, ale aj na podnebí alebo na dasienkach. Tak preskúmaj, nestresuj 🙂 skús mu to najprv vytierať, ale ak chceš byť kľudná, chod k lekárke.