Z čeho může mít dcera červené lica?

hanule24
2. dec 2011

Pekny den prajem,mam taku otazku dne som pozeraa na dceru a mala cervene lica neviete zceho to moze byt alebo to moze byt aj horucka????Bojim sa aby se pak stim nesli do nemocnie.Je to normalne????Dakujem za odpovede a za radu....

lucka1987
2. dec 2011

a nema ich suche? ked ich ma cervene moze mat aj podrazdenu plet nie? nemoze ist o atopicky ekzem? preipadne alergiu na nieco? najlepsie ti povie doktorka

karmelka77
2. dec 2011

my ich mame stale v zime, treba poriadne natierat, teda samozrejme ak to nema inu pricinu...ale ak je to iba cervene a suche na dotyk tak jedine poriadnym natieranim to vyriesis...

irriss
2. dec 2011

Nechapu:
Tvoje dcerka ma cervena licka...a bojis se, jestli to neni horucka????

Rada:

Prestan se na ni jen divat a zkus si na ni sahnout a popripade sahni i po teplomeru a zmer ji teplotu..jen tak zjistis, zda je to horucka. ☹

space1
2. dec 2011

moja dcéra mávala červené líca zo vzduchu-zima , niekedy sa jej vyhodili také veľké namokvané pupence, že vraj alergia na zimu 🙂 neliečili sme to , vekom sa to stratilo..ked sme išli von , tak sme natierali hrubšie indulonu, ale to bolo u nás, može to byť aj vnútorná horúčka

evka4
2. dec 2011

nasa mava cervene licka vzdy, ked jej idu zuby.

monica25
2. dec 2011

u nas sa tak prejavila alergia na laktozu u mladsieho syna ,ja by som zasla s tym k dr.

gaby21
2. dec 2011

Teraz je vonku slnecno, nemoze ich mat opalene? 😕

abbie
2. dec 2011

moj maly ma vzdy cervene lica ked mu idu zuby

vivusika
2. dec 2011

Naša Tamarka tiež mala jedno obdobie - zimné červené líčka. Ale ja som dávala príčinu tomu, že jej išli zúbky, slintala a bola zima. Začala som jej tvár a najmä líca a okolo úst viac natierať keď sme išli von a ono to samo prešlo...

anjelicek26
2. dec 2011

Ak to nie je horucka - tak to moze byt napr. alergia na chlad (by si sa divila, kolko ludi ju ma), ak ste dnes boli dlhsie vonku, moze jej to tak ostat aj par dni. Hlavne natierat pred tym, nez idete von.

tosomja
2. dec 2011

prepáč, ale asi trošku blbá otázka, nie? Nevieš, či má teplotu? A načo máš teplomer?
Môže mať červené líčka aj z toho, že máš doma veľmi teplo, alebo ju vyštípal mráz a prišli ste do tepla.
Moja má červené líčka vždy, keď sa zobudí, alebo od zimy.

poleva
2. dec 2011

bomba otázka,už ma tu neprekvapí nič... 🙂

vefi89
2. dec 2011

bežne sa s červenými lícami chodí do nemocnice 😉

janka_pn
2. dec 2011

moja mala do minuleho roka alergiu na zimu, plesne... najma v takomto pocasi bola vonku cervena a niekedy aj vyhadzana... postupne hrubne koza, stratilo sa to, teraz je vonku trochu ruzova ako kazde dieta 🙂. a cervena bola aj ked sli zuby, ale to uz bolo spominane... no a teplotu?? ved zmeraj, co je to za otazku??

luciferkax
2. dec 2011

a a ko daleko je od teba tvoja dcéra??? podla mna je to riadne blbá otázka, nevieš, či má horúčku. ved chytím, uvidím. Resp. vezmem teplomer a zmeriam,nie?
Pááááána, a z červenými lícami do nemocnice, to osm ešte fakt nepočula.. môže to byť ekzém, alergia na chlad, alebo len "vyštípané" líčka. Môj syn to máva, stačí natrieť krémom bez vody a e po probléme :D

vejinka
2. dec 2011

toto je akoze pokus o vtip? ak ano tak ok zasmiala som sa ak ne tak som prekvapena ako sa mozes len pozerat na jej udajne cervene licka a cakat kym zruzoveju. chyt celo zistis ci je horuce ak nieje ..nebola si s nou nedavno vonku? moze to mat z vetra mrazu slnka moznosti je viac.. aleboooo ti ukradla malovatka a natrela si ich na lica ..skusala si ju umyt? 😀

molka
2. dec 2011

Dćera mojej kamarátky k nám prišla s červenými lícami a dozvedeli sme sa, že má šarlach. Takže tá nemocnica niekedy nemusí byť až taká blbosť. Ak by to trvalo pár dní, ja by som pre pokoj duše zašla za pediatričkou, nech sa na to pozrie. Radšej 10x zbytočne, ako raz neskoro.

jananis
2. dec 2011

aj my sme mali červené líčka ked nám išli zúbky

deniskateniska
2. dec 2011

my mame odmalicka skoro stale cervene licka.... ci uz je mu doma teplo alebo vonku je zima a su vystipane... treba natierat zakazdym ked idete vonku su kremiky ktore su proti mrazu a vetru.. su mastnejsie tak lepsie odolavaju licka.. a ak sa bojis ci to je horucka odmeraj teplotu 😉
inak mavali sme aj z ekzemiku ale to ked bol uplne malinky..ale isto to je z toho ze su "vyštípane"

cristi
2. dec 2011

ak je tvoja bambulka okrem tych cervenych licok inak v poriadku,nebadas na nej nejaku zmenu v spravani,nemusis sa obavat.Moj syncek mal dnes cervene len jedno licko.Takze to pripisujem zubkom,prekurenej miestnosti alebo zvysenej telesnej aktivite.Dnes bol ten moj mimoriadne" zivy a rozbehany".Inak si myslim,ze ziadna otazka vyplyvajuca z obav o zdravotny stav dietata nie je blba a nelogicka.To co sa jednemu zda velkym problemom,druhemu to je uplne samozrejme....Na to sme tu,aby sme si poradili, pomohli a hlavne podporili v tazkych situaciach.

simuska153
2. dec 2011

U nás sa extrémne červenými líčkami prejavila 5-ta choroba. Keďže to bolo v zime, tiež sme to najskôr pripisovali prehriatiu, príp. "vyštípaniu" mrazom. Keď sa to ale pár dní stupňovalo, pre istotu som išla s malým k Dr. Ten hneď upozornil, že by mohlo ísť práve o takéto ochorenie, treba len počkať, či sa červené fľaky budú postupne objavovať aj na iných častiach tela. Presne takýto priebeh to po pár dňoch nabralo 😉 - malý mal po telíčku samé červené škvrny. Liečiť to nebolo treba, odznelo to po 2 týždňoch, aj ked líčka mu sčervenali ešte dosť dlho po akejkoľvek námahe alebo zmene teplôt. U dospelých sa 5-ta choroba prejavuje veľkými bolesťami klbov - keďže som to od malého dostala, môžem potvrdiť, že je to tak 😝 Pár dní som mala problém prejsť pár krokov a strašne ma boleli všetky klby.... tiež to prešlo bez akejkoľvek liečby po pár dnoch.
Takže nie každá otázka, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako hlúposť, takou aj musi byť 🤐

sisiska
3. dec 2011

tiez by som zareagovala na to, ze niektore otazky sa mamickam zdaju hlupe, ale ako pise simuska, nemusi to tak byt a moze to znamenat priznak nejakej choroby....nasa dcerka mala nedavno cely vecer jedno licko cervene, a ked som to tu pozerala na nete, tak som usudila, ze to moze byt zo zubkov, lebo sa jej prave tlacia....

jankako
3. dec 2011

moja dcérka to máva často,že jej líčko alebo aj obe začervenaju a potom sa jej tak na druhý deň spravia pupáčiky,ako krupica a na další deň to má suché,takže u nás zrejme ide o nejaký atopický ekzém.trvá to tak 5 dní pokial sa jej to ,,zahojí,,

babulka123
3. dec 2011

ako pisu holky moze to byt cokolvek, zubky, 6sta choroba, exem, ...
u nas sa to stavalo dost casto v zime, ked sme boli vonku a bud som ju nenatrela alebo natrela kremom a az potom som si vsimla ze je to hydratacny krem { obsahuje VODU} a ta jej vonku v podstate vystipala strasne licka.. mala som co robit dat jej to potom do normalneho stavu .. takze skus natret na hrubo kremom ktory je urceny na taketo pocasie { ja pouzivam wind a weather} hlavne skontroluj aby v zlozeni nebola VODA lebo inak jej to priam namrzne na tvaricke.. doma dobre premastuj napr. infadolanom alebo nejakym dobrym mastnym kremom { aj to co predava oriflame v tej malej gulicke neviem presne ako sa to vola.. proste aby to bol dobre mastny krem} a uvidis.. ak to do par dni neprejde tak zbehni k dr.

alebo skus este holtov krem .. aj ten je dobry..

milota164
4. máj 2015

my sme mavali tiez take cervene flaky , ked to zacala mat suche pomahal nam Bepanthen , dobre jej to premastil. A pouzivame ho doteraz na zadocek , ked zacala chodit do skolky mava obcas zacervenany.

charity
4. máj 2015

Priloz na licko sklenene dno pohara. Ak cervena farba pod sklom nezbledne, moze ist o /tusim/ petechie, prvy priznak zapalu mozgovych blan. Vtedy okamzite volajte sanitku. Je to ale vysoko nepravdepodobne..

darja12
4. jan 2016

tá otázka vyznie dosť krepo, ale baba to asi myslela tak, že dieťa má horúčku, odmerala to a pýta sa, či môžu byť tie líca z horúčky, alebo sa k horúčke ešte niečo iné pridružilo.. treba čítať s porozumením. hádam by sa nepýtala takú kravinu, no nie? 🙂

medulienkaa
30. aug 2016

No myslím si, že hlúpa otázka určite nie, moja to má teraz, každá mamička vie zmerať teplotu, moja mala 2 dni horúčky a po nich červené líca, po horúčkach a neskôr sa to objavilo na rukách, doktorka to uzavrela ako vírus, bez ATB

lubka3232
12. dec 2017

no cervene licka mozu byt uplne z hocicoho, dokonca aj ked sa zuby prerezavaju. moze mat teplotu (lahko zistis teplomerom), alebo je babatku teplo. na suchu pokozku nam zaberá bepanthen care, ak by to bol exem tak skus aj bepanthen sensiderm/imunoglukan pripadne atoderm od biodermy.

zuzik456
26. aug 2022

@jankako môžem sa spýtať ako ste dopadli? Naša to tiež má presne take