Yabro pre dieťa na inhalovanie

1mina
18. dec 2023

Prosim Vas dnes prvy krat som kupovala inhalator a k tomu mi dr kazala yabro dat 5 rocnej. Ale neviem sa dopatrat na pomer nejaky, v lekarni mi vravela ze to bude v navode, ale v navode teda som nenasla. Aj ma zaskocilo to su sklenene ampulky ?

jaskolka
18. dec 2023

@1mina nemusíš to ničím riediť. áno, sú to sklenené ampulky. Normálne odlom tu hornú časť a vylej celú do tej nádržky na inhalatore neviem, aký máš inhalator.

timea301196
18. dec 2023

Ja ho neriedim ale nie každý inhalaator ho zvládne . Ak tak nalej to najlepšie injekčnou striekačkou plus doriediť vincentkou

1mina
autor
18. dec 2023

@jaskolka omron som bezala kupit, teda bolo to tak narychlo, taky v tvare macicky. Inak by som popozerala na nete. Ja som z toho bola nejaka vysokovana ci nedam kusok skla do toho inhalatora ale to asi neni mozne 😂

1mina
autor
18. dec 2023

@timea301196 ako zistim ze to nezvladol ? Nespravi z roho paru ci ?

jaroe
18. dec 2023

@1mina môj to napr. nerozprasi, je to pre neho asi príliš husté ..

chichua
18. dec 2023

@1mina yabro ani dáko paru nerobí. Zistíš iba tak, že nebude z neho odbudat

jaskolka
18. dec 2023

@1mina my sme to dávali pacientom na ambulancii ihnalovat, nikdy nebol problém. Proste som len zlomila ampulu, naliala a hotovo. Ono nebude nejaká para, to nečakaj, je to veľmi jemný aeorosol a potom skôr tak akoby "obelie" v tej nadobke

1mina
autor
18. dec 2023

@jaskolka prosim vas a zabudla som sa spytat dr, nahodou neviete, ma aj ventolin a flixotide, musinbyt nejaky rozostup po inhalovani yabra ?

jaskolka
18. dec 2023

@1mina nemusí byť nijaký zvláštny rozostup.

katie253
18. dec 2023

Ja riedim s troškou Libenaru, dám celú ampulku farba a 1/2 ampulky Libenaru. Ale Yabro musím vybrať striekačkou z tej sklenenej ampulky, mne to ani raz nešlo vyliať z toho.

1mina
autor
31. dec 2023

@katie253 ja som zistila ze ho mozem jednoducho otocit dole dnom a vyklopkam to prstom z nadobky tak nemusim tahat striekackou... A kolkokrat denne davate yabro iba raz ?

katie253
1. jan 2024

@1mina raz denne, max 7 dní za sebou ako píšu v letáku

lululucy
1. jan 2024

Pozeram ze inhalator omron macicka nieje vhodny na inhalovanie yabra. Takze budes musiet yabro zriedit s vincentkou alebo fyz.roztokom.
Ja mam omron c28p, ten je aj na inhalovanie yabra,ale aj tak si to rozdelujem na 2 davky(v jeden den) a riedim s fyz.roztokom