Vyvíja sa môj 5-mesačný syn normálne?

23. máj 2024

Ahojte mám syna ktorý ma 5mesiacov a 11dní teraz sa začal otáčať sa z chrbatika na bruško (zatiaľ len na jednu stranu), rád sa hraje, a blaboce (heee, grrr, aaa,gliii) keď sa hraje (a niekedy aj ako keby spieval), hracky si zoberie sám, už aj keď je na brušku. na nás sa usmieva, aj smeje sa teší sa z nás, očný kontakt máme, ale zatiaľ nám vela ne blaboce, pred dvoma mesiacmi cca nám blabotal viackrat, teraz len sem tam, je to normálne? Bublinky robí zo slín ale nie zvukom, alebo ako to mám napísať.. je to moje prvé babo. Dakujem za odpovede.

doriiis
23. máj 2024

Úplne normálne dieta

autor
23. máj 2024

@doriiis Dakujem🥹

danushka66
23. máj 2024

Teš sa zo zdravého vývoja svojho dieťatka 🙂 Psychomotoricky je na tom úplne normálne, primerane veku 👍 To, že niečo raz urobí a potom menej je v poriadku, tiež nemáme každý deň dobrú náladu a bábätko to vníma rovnako 😉 Sliny môžu byť predzvesťou rastúcich zúbkov, náš mal prvý okolo 6. mesiaca 😇 užívaj materstvo 🌷

autor
23. máj 2024

@danushka66 ❤️❤️❤️ dakujem

cookie29
23. máj 2024

Jeho spravny vyvoj a eventualne odchylky kontroluje pediater na poradniach. Keby sa mu nieco nezdalo tak Ti povie, ale vzdy sa ho mozes opytat.

A u deti je typicke, ze ked ziskavaju nejaku novu kompetenciu, tak je regresia v nejakej oblasti, lebo vsetku energiu sustreduju na novu kompetenciu

miriamzba
23. máj 2024

Niekedy dieťatko prestane dočasně robiť činnost ak intenzivně trénuje novú skill. Podstatné je že zase začne, obvykle keď vypiluje tú novinku. Konzultovala som to s neurologom, tiež som bola vystrasena keď ukecana dcérka na takmer 3tyzdne onemela, len tieto raspberries pustala, takže podobne ako u Vás 🙂 Mala vtedy 4,5mes a začínala sa plazit. Potom stvornozkovala a zase začala rozprávať, už rovno prvé jednoduche slovka. Z Tvojho popisu vyzerá že je všetko v poriadku. Nestresuj, užívaj bábo ❤️

autor
23. máj 2024

Dakujem 🥰🙏🏻