Výsyp u 3-mesačného bábätka

simona798
27. nov 2022

Dobrý deň, Prosím Vás, už vyše týždňa nás trápia drobné vyrážky. Najskôr ich bolo zopár len na brušku ale postupne sa to rozšírilo na celé bruško, hrudník, boky, nohy, pod bradou a dnes som objavila aj za ušami. Rovnako dlho má aj zvýšenú teplotu, od 37,5-38°C v konečníku. Boli sme u Dr, kázala kúpať v hypermangáne a potierat po kúpeli Excipial-om a dávať Fenistil kvapky... Už je to niekoľko dní a žiadna zmena, naopak vyrážky sa rozširujú. Nestretli ste sa s tým prosím niektorá?

kacena4
27. nov 2022

klasicka alergicka reakcia mozno na prasok, hoco nam excipialka nepomohla len zhorsila. bez nej to za par dni preslo. ak neprejde do 5-7dni id zaciatku brania fenistilu ukazte sa dr

simona798
autor
27. nov 2022

@kacena4 ďakujem za odpoveď. Je to naše prvé bábo, nemáme ešte skúsenosti. Fenistil berieme 5ty deň, v utorok ideme k dr. Aj mne napadol prášok/aviváž ale nemenili sme od narodenia. Do kúpeľa sme dávali trochu sprch. oleja z lekárne, na bruško Pupík, na zadoček bepanthen - to je cela jeho kozmetika a je plne na UM. Netuším z čoho taká reakcia.

sojorez
27. nov 2022

@simona798 Nemali ste teraz ockovanie? Moj takto zareagoval na druhe ockovanie v 5.mesiaci, vysyp na celom tele, tvari, postupne cervene teple flaky a preslo to az do mokvaveho ekzemu. Trvalo takmer pol roka, kym mal znovu peknu pokozku.

simona798
autor
27. nov 2022

@sojorez nie, ešte nás len čaká prvé očkovanie teraz v utorok, ale predpokladám, že sa posunie, keďže malý nie je fit.

sojorez
27. nov 2022

@simona798 Urcite posunut. Moje dcera sa napr. zvykla vysypavat pri virusovych ochoreniach. Ked ma zvysenu teplotu, moze byt, ze telicko s niecim bojuje.

myrra81
28. nov 2022

@simona798 vyzera to na bezny vysyp ktory zmizne tak ako prisiel, tbabatko si buduje imunitu 💪 urcite ockovanie odlozit!!!!

simona798
autor
28. nov 2022

@myrra81 ďakujem. Zajtra ideme k dr., verím že sama uzná, že bude najlepšie s očkovaním počkať.