Výsyp u 14 mesačného syna

nikolahusivargova
3. máj 2018

Chcela by som Vás poprosiť o radu či náhodou niektorá z Vás nemá s týmto skúsenosti. 14 mesačný syn je takto vyhadzany nevieme z čoho ma to na rukách nohách a na tvari. Boli sme u koznej ale nič nezabera. Predpisala nam excipial oilatum do kúpeľa skúšali sme aj cicaplast a este nejake robené maste z lekarne. Vraj je to z chladu no mne sa to nezdá. . 🤔 budem vďačná za každé rady. Ďakujem.

pininka
3. máj 2018

Ja som raz niekde citala,ze taketo prejavy ma intolerancia na lepok. Ale to treba sledovat aj stolicu,ci nieje riedsia az vodnata

ave17
3. máj 2018

Môj priateľ má presne takéto zo slnka.

benculka
3. máj 2018

Aj moja dcerka to mava na rukach...ma to od narodenia, len v lete od slnka.

janickacrazy
3. máj 2018

@nikolahusivargova z chladu v tomto horku? tá doktorka je akože normálna? tiež mi to príde ako zo slnka skor, asi vymeniť lekára

barborka93
3. máj 2018

Máme to isté vraj atopický ekzem na rukách,nohách a lícach na alergo nám zistili len alergiu na roztoče

bibistec
4. máj 2018

Toto nie je alergia na chlad. Ale fakt to vyzera ako atopicky ale ak tak to by mala vediet. A ma.to len teraz predtym nemaval ekzem? Ak atopicky potom je z potravin a treba byt na diete ale ak to predtym nemal moze to byt aj aleegia na pele a pod. Na lepok sa prejavuje kus inac co ja viem. Skocte s nim na aleego

nikolahusivargova
autor
4. máj 2018

@barborka93 a čo používate?

nikolahusivargova
autor
4. máj 2018

Ďakujem vám za odpovede. Na alergologiu nás objednali až v júli tak hádam sa to nezhorsi.

aleshka_supermama
4. máj 2018

@nikolahusivargova moj brat ma presne takéto ruky ale tiež len na leto.

rodinkamm
4. máj 2018

Skus hypermangan. Dcere ked sa vyhodi atopicky ekzem tak ju v tom okupem. Alebo doktorka nam dala Holtov krem

nikusssa
4. máj 2018

Dobry vecer podla mna to atopicky ekzem nie je bo ja som atopicka a aj dcerka a vyzera to inak,yslim si ze ako baby vyssie pisali tak na slniecko alergia

babatkoo
4. máj 2018

Ma tieto vyrasky iba na rukach ci aj inde po tele? Mne to na prvy pohlad vyzera ako apec syndrom (pozrite diskusie tu na MK). Ale nemusi, to tak byt... Ak to ma iba na rukach moze to byt z toho slniecka.

lolita555
4. máj 2018

Moja mama to ma presne to iste ked je slnko takto sa povyhadzuje.

nikolahusivargova
autor
9. máj 2018

@babatkoo ma to na lickach a začína aj na nohách.

nikolahusivargova
autor
9. máj 2018

Začal to mať v zime tak neviem či to môže byť alergia na slnko 😏

kaia111
9. máj 2018

@nikolahusivargova Synovec mal taketo rucky presne v tejto oblasti nad laktami posiate malymi vyrazkami (nesvrbeli ho) a zistili mu celiakiu. Dnes ma 5 rokov. Zistili mu to pred necelym rokom. Ale on mal k tomu aj traviace problemy. Drzim palce nech objavite pricinu a drobec sa vylieci❤️

babatkoo
9. máj 2018

@nikolahusivargova ten virus apec syndrom sa drzi v tele az 8 tyzdnov. Vyrasky koluju po tele. Moze sa pridruzit zadny sopel alebo hnacka resp. zapcha. Po 8 tyzdnoch vsetko zmizne. Nie kazdy lekar toto ochorenie spozna. Nam ho diagnostikovala az sukromna kozna. A to sme obehali imulogiu, orl, 3x detsku lekarku. ...

annamari4
9. máj 2018

Od slnka tiež má môj 14mesiacov a má to aj na tvari

labajka
9. máj 2018

náš malý to má od narodenia..............dermatitída.........

lianka123
9. máj 2018

@nikolahusivargova ahoj, ja som silny atopik a moj 20mesacny to zdedil. su 2 vysvetlenia:
1/ vyzera, ze je opaleny. cize moze byt od slnka a teda ak by si minimalizovala pobyt na slnku po jednom- dvoch dnoch sa strati. este to byva kombinacia voda a slnko- ak ste sa boli niekde kupat.
2/ atopicky ekzem, pricinu ti nezistia. ja som uz bola xkrat hospitalizovana a nikdy sa neprislo na to z coho to je. moj syn ma po mne. v podstate to rozbijes iba kortikoidmi. nic ine nezabera. vsetko ostatne je len take placebo. cize pytaj od koznej napr avantan, ten ti maly moze. pomaha na rozsiahle ekzemy este - mastovy zklad plus kortikoid plus ichtiol a obviazat.

bibistec
9. máj 2018

@lianka123 ale ved na atopicky treba dietu a dobre gastro dcerka mala mokvajuci atopicky az do masa a na diete sa toho zbavila.uplne

natalushka
9. máj 2018

Aj nas maly to ma..krupicka..keratoza..pomahala ichtamolova pasta od koznej a kozmetika la roche..najviac ale asi pomohol cas..dnes ma 3,5roka a uz ich ma len par na rukach..z noh zmizli uplne..musi mat len bavlnene tricka,bo ked volajaki umelini a spoti sa,tak sa mu to zacervena este viac,rovnako pri chorobe mu vyskacu nejake navyse,same potom zmiznu..je to svojim sposobom forma ekzemu..dieta z nej bud vyrastie alebo sa moze v inej forme presidlit dalej(astma)..nam to vtedy kozna takto povedala..dala som mu aj eliminacnu dietu,vsetok lepok na pol roka off a k zmene neprislo..

nikolahusivargova
autor
9. máj 2018

Ďakujem Vám za Vaše rad a ze ste si nasli cas napisat ☺ Dnes sme boli pri inej kožnej povedala ze je to atopicky ekzem. Musíme nastaviť jedálniček a zistiť čo skodi najviac.

babatkoo
9. máj 2018

@nikolahusivargova tak to ma mrzi ze skocil s atopickym. Ma ho aj moj syn. Drzim palce. Pekny den

natalushka
9. máj 2018

@nikolahusivargova nam skodilo kakao,cokolada..vzdy ked dosiel od babky,som vedela co jedol😡a chvilu aj paradajky..a teda ocot..ked sme niekde boli a do salatu alebo neviem kam ked pridali ocot..aj ked nastupil do skolky im robia tie klasika sldko kysle nalevy..tak som mu povedla nech to neje..tak si da raz za cas a ok..a teda ja som aj zmenila pracie prasky a tak..jedno s druhym..ale fakt sme isli metodou pokus-omyl😅svokra furt rypala,ze experimentujem,ze z neho robim pokusneho kralika..no som rada,ze to mame za sebou,klop klop

m2612
9. máj 2018

@natalushka ahoj nechcem robit reklamu,aby to tak nevyznelo ale myslim ako atopicky ekzem moje deti ho mali a ked bol vyrazny az takyto pomohla iba Bioderma zo zinkom krem lokalne ked som natrela po 2-3dnoch vyrazny ustup.Ked sa opat objavil som zopakovala .Treba vsak dodrzat aj dietny rezim vylucit cokoladu,kakao tie su na atop.alergeny.Pomoze to.

natalushka
9. máj 2018

@m2612 hej,hej..aj my sme dlho pouzivali biodermu..ale potom som pri la roche videla rychlejsie,lepsie a trvale vysledky😁ono tato kuperoza nie je typicky ekzem..suche svrbiace,supajuce sa miesta..toto je skor esteticky problem..teda sspon maleho to nikdy mesvrbelo,nemokvalo,nesupalo sa..a odseldovat stravu bola polka uspechu urcite

nikolahusivargova
autor
16. jún 2018

@natalushka presne tak. Ani môjho malého to nesvrbi vôbec nesupe sa mu to. Zistili mu intoleranciu na mliecnu bielkovinu čiže kožna to už zmenila z atopickeho ekzemu 🙈

janicka1988
10. nov 2020

@nikolahusivargova Chcem sa opýtať na vysyp čo sa urobil vášmu synovi už Vám to zmizlo ? Zistili Vám čo to je ? My to mame na tvári aj nohách a 3 mesiace sa nemôžme toho zbaviť a boli sme u 2 kožných a nič nepomáha , ďakujem

nikolahusivargova
autor
10. nov 2020

@janicka1988 áno pomaličky mu to samo mizne preč. Už len málo kde je to vidieť. Jedna pani doktorka nám vysvetlila že ide o ľudovo povedané "husiu kožu". Synček z toho musí vyrásť. Nepoužívame už žiadne krémy len sem tam na suchu pokožku krém od A-derma.