Výsyp u 13 mesačnej, väčšinou na nožičkách

monika3008
13. jan 2019

Ahojte. Malej(13 mesiacov)sa uz treti mesiac tvoria taketo vyrazky, vacsinou na nozickach..natierala som jej ich tekutym pudrom, po par dnoch zmizli, ale potom sa vytvorili dalsie. Boli sme u koznej, ta nam dala Aerius sirup a protizapalovy krem, zatial ho berie iba tyzden a ze vraj sa ma dlhodobo. Aj sa to prestalo tvorit a dnes takyto vysyp. Uz som z toho zufala, z coho sa to moze tvorit. Nestretli ste sa s tym niektora?

pininka
13. jan 2019

Neviem či je to úplne presne toto, ale kamoškin syn to má po celom tele a jemu zistili že nemôže jesť nič červené. A nie len umelé, ale aj prírodné červené farbivo mu robí veľmi zle. Po Tom čo ho skoro úplne vysadili nastalo zlepšenie. Asi by som išla na alergo tiež.

evitka83
13. jan 2019

@monika3008 mojej dcere sa to robievalo na predkoleniach. Imunolog nam povedal, ze je to imunologicka reakcia, ked dieta s niecim vnutri bojuje. A ked som si to odsledovala, tak vzdy alebo po nieco vypuklo. Odkedy sme dali dokopy imunitu, nemala to

monika3008
autor
14. jan 2019

@evitka83 my to mame od oktobra, najprv pediatriacka povedala ze su to stipance, ale tvorilo sa to dalej..skusala som nedavat pancusky, iba leginy a teplacky ked sme isli von, tri dni sa netvorili a potom znovu..a vcera to bol extrem, takto sa este nevyhadzala..a chora nebyva, tak neviem :(

mechurik
13. jún 2019

Skus ichtiol mast

mkrobin
1. sep 2019

@monika3008 dobry den, prisli ste na to co to je ? Moj syn ma tiez taketo.