Výsyp na rukách a stenách u dvojročného syna

bmiroslava
17. jún 2020

Ahojte maminky, máte niektorá skúsenosť s takýmto vysypom u detí. Syn má 2 roky a toto sa nám objavilo na stehienkach a ručičkách. Niekedy je to menej viditeľné inokedy viac. K lekárke ideme budúci týždeň ale aj tak ma zaujíma Váš názor a čo ste na to používali. Ďakujem...

sonicka005
17. jún 2020

Môžu to byť aj potničky keď sa spotil

sim_sis14
17. jún 2020

@bmiroslava ja mam toto od detstva a mávam tak alergiu na slniečko - najmä prvé a také silnejšie +keď sa to spojí s potom je to katastrofa, hlavne neskrabat natierať obyčajným krémom ktorý obsahuje panthenol (najlepšie za chladený spolu s aloe vera) a používať vysoký uv faktor. Ak nepomôže tak treba navštíviť pre istotu kožného doktora

kusika
18. jún 2020

@bmiroslava a tymto istym bojujeme teraz mi dali nam fucidin h ale akosi nezabera. Som s toho zufala .

kusika
18. jún 2020

@bmiroslava takto to zacalo ako mate vy na fotke uz dozrievaju hore vysie foto

sim_sis14
18. jún 2020

@kusika vyzerá to naozaj na alergiu ci už na slnko alebo na nejakú trávu, možno aj praci prach poprípade sprchový gél a kremík aky používate - niekedy vie škodiť najmä parfém v kreme. Ovšem môžu to byť silné potnicky

sim_sis14
18. jún 2020

Toto je síce stará foto ešte z pred 4 rokov a neviem ci je to dobre vidieť, no toto sa deje u mňa od detstva každým rokom. Akurát rozskrabane poriadne. U mňa je to slnko s kombináciu zlého krému, parfumu a prachu na pranie.

kusika
18. jún 2020

@sim_sis14 nooo vy to mate horsie . Drzte sa

kusika
18. jún 2020

@sim_sis14 ma to na lavej nozke a uz sa jej to zacina rozsypavat aj inde. Na druhej nozke sa jej urobili dve na licku dve a na zadocku uz su nejake. Ale tam ju chrani plienka tak neviem.

sim_sis14
19. jún 2020

@kusika skúste datzachladit kremik s čistým panthenolom - primiesajte doň aloe vera, skúste aj kúpeľ z fialovej vodičky a morskej soli a používajte najsilnejší uv. Ono keď už raz ta vyrážka je vie sa to šíriť aj zakryté pokiaľ sa poti. Ak by to mokvalo skúste dat na to púder. Co mne pomáha ako prevencia je veľa veľa mrkvy a silný opaľovací krém 🙂 dajte vedieť ako to pôjde ci sa niečo zlepšuje. Ono je to hrozne keď to svrbí a také malinke to musí byť hrúza. Držím palce 🙂

bmiroslava
autor
20. jún 2020

Ja práve kvôli tomu kupujem len overenú kozmetiku, neparfumovanu, nakoľko ja sama mam problém s citlivou pokožkou ale s takým niečím som sa nestretla... Potničky to určite nie sú... ako tu píšete mam pocit, že to bude alergia slnko alebo trávu... Vyskúšame ten krém a ružový kúpeľ, možno sa to upraví...

bmiroslava
autor
20. jún 2020

@kusika dosť sa mi to podobá, len mi to nemáme v takej miere, držím palce, nech sa Vám to čím skôr upraví

kusika
20. jún 2020

@bmiroslava 😇😘 dakujem pekne