Výsyp na chrbátiku. Neviete, čo by to mohlo byť?

lucinka82
13. nov 2008

Ahojte, možte mi prosím poradiť? Včera som zbadala, že sa mi malý vyhádzal, po chrbátiku a brušku, no nič ho nesvrbelo, tak som mu to natrela a spinkal pekne. No dnes navečer sa mu to zhoršilo, už to má aj na brade, na krku, pri pipíkovi, no nič ho nebolí, ako keby ho nič nebolelo.
Ráno ideme určite k doktorke, ale nemá niekto z vás s týmto skúsenost? Neviete, čo by to mohlo byť?

martinaema
13. nov 2008

jáááj lucinky to je ťažko, ale skúsenosť mám absolútne čerstvú aj ja.
Malá sa mi tiež vyhádzala tak pred 3 týždňami - vtedy jedla prvý krát mandarinku, takže som to pripísala tomu. Vyrážky mala len kde-tu, neškriabala sa, tak sme to neriešili. Minulý týždeň v piatok večer, ked sa išla kúpať, som zbadala, že sa jej vyhodili ďalšie pupáčiky(také akoby vodové), ale čo bolo horšie - začala sa škriabať. Do rána mala celé nožičky a pravú stranu bruška vyhádzanú. Bola nervózna, svrbelo ju to, chúďatko moje. ☹
V sobotu som chcela ísť na pohotovosť, ale najskôr som volala, aký lekár slúži. Poznám ho takže som tam radšej nešla 😖 a dávala som jej do pondelka Fenistil kvapky na noc. V pondelok sme boli u našej pediatričky a u kožnej a je to pravdepodobne alergická reakcia na vajíčko. Dali nám sirup Aerius a nejakú zarábanú masť a diétu. Pomaličky sa to zlepšuje a aspoň sa už neškriabe

junovka
13. nov 2008

sorry tu, www.eucerin.sk 😅

junovka
13. nov 2008

sorry, to nie tu malo ist 😅 😔 😀

lucinka82
autor
14. nov 2008

Dakujem baby.
Dnes sme boli radsej u doktorky, uz to ma aj na tvaricke, ale je to reakcia na jedlo, bud na parok, peasteku alebo nejaku udeninu, no to som este nepocula, takze mame dietu. No aspon viem, co mu je chuda moje 😖

marorlinko
20. nov 2008

moj mal asi pred pol rokom take vyrazky cervene,tiez som nevedela,co to je,sla som k dr a ten povedal,ze to nic ni eje,vacsina deti to ma, kedze si pchaju prsty do ust ked su vonku oblizuju nieco, ze to zmizne do tyzdna samo,netreba ziaden krem nic. ono to zmizlo potom,alergia to neni, bo jedol to,co predtym,a dr ziadnu nepotvrdil,ked som sa pytala. tiez sa neskriabal vobec nic ho nebolelo. ak mas pochybnost chod k dr.

milota164
26. máj 2015

my sme mavali pravidelne vyrazky na tvari , tiez sme vacsinou cakali a casto to zmizlo samo, ak to ostavalo suche tak sme to natierali Bepanthenom tym istym co mame na zadocek a pomahal premastil ukludnil pokozku.