Vyššia telesná teplota 7 mesačného syna

romitta
9. apr 2015

Ahojte maminy, mam 7 mesacneho synceka, ktory ma zvysenu teplotu uz dva mesiace co to viacej sledujem. Teplota sa pohybuje najcastejsie od 37,5 do 38 (merane v zadocku...cize po odpocitani 37-37,5). Stalo sa ze mal aj normalnu teplotu pod 37,5 (37) ale aj opacne, ze mal nad. Bezne vyzera ze mu nic nie je, hra sa, normalne pekne papa, smeje sa...Rastu mu aj zubky, ale je normalne aby tu teplotu mal uz tak dlho a kazdy den? O dva tyzdne ma ist na ockovanie, neviem co mam robit ci ho dat s takouto teplotou alebo nedat ockovat. Ked som s tym bol u lekarky, povedala ze to je normlane, no co mi aj ine lekarky povedali a co som sa docitala by mal mat normalnu teplotu do 37,5 (37). Mate s tym niektora prosim skusenosti? Dakujem

bonaqa2013
9. apr 2015

zúbky. moje dieťa malo pri zúbkoch neskutočné hnačky.

karin1811
10. apr 2015

@romitta moja malá... mala cez 10 tt tel.teplotu 37.8-38.4 rektálne a samozrejme, že som bola veľmi znepokojená... V našom meste bola hospit.kvôli tomu, potom aj v Ba, hľadala sa prìčina, kadejaké vyšetrenia.. A záver bol, že je to jej ,,normálna"' tel.tepl. Ona je hravá, akčná... Taký výmyselník 🙂