Vysoký očný tlak u 7 ročnej dcérky

2. feb 2022

Ahojte,stretli ste sa už s vysokým očným tlakom u detí? Dcere (7 rokov) opakovane namerali vysoký očný tlak. Tiež ma aj veľký očný nerv. Od dnes jej dala už aj kvapky na ten tlak. Mali ste to niektorá?

janettdamian
2. feb 2022

Sestra má dcéru (19r.) táto rieši okrem iného vysoký očný tlak od narodenia. Riešia to u nej liekmi, kvapkami a operáciami.

autor
2. feb 2022

@janettdamian ďakujem za odpoveď. Jej to zistili náhodne, nikdy sa na oči nesťažovala. Ale mužovi zistili očnú vadu, tak sme boli dať skontrolovať aj deti a vtedy jej to zistila. Doteraz to len sledovala, od dnes už aj kvapky. A máme prísť na kontrolu, či reaguje na liečbu.

natasha1988
13. okt 2023

mozem sa opytat časom ako ste dopadli?

autor
13. okt 2023

@natasha1988 dopadli sme tak,že jej dávame každý deň kvapky do očí na zníženie toho tlaku.

natasha1988
13. okt 2023

dakujem, prajem vela zdravia

ivanka0603
23. jan 2024

Ahoj. Prosím ťa, aké hodnoty vám namerali? Naša skoro už 8 ročná nosí + dioptrie, má aj astigmatizmus. Od 4 rokov nosí okuliare. Teraz behom pol roka ju strašne bolela hlava, obvodná nás poslala zmerať k očnej očný tlak a tam jej vyskočila hodnota 22. O mesiac sme išli na kontrolu a na jednom oku mala 23 a má druhom 24. Ešte raz máme prísť na prezeranie a potom že nás pošle do špeciálnej ambulancie, kde sa tomu venujú viac. Ja som z toho úplne na nervy, keď čítam tie scenáre na nete....pomáhajú vašej dcére tie kvapky?

autor
23. jan 2024

@ivanka0603 našej namerali okolo 30. Kvapky jej pomáhajú,ideme o mesiac na kontrolu. Ale basu hlava vôbec nebolievala, prišli sme na to iba náhodou

adkaat
20. máj 2024

@ivanka0603 prosím vás ako ste dopadli s tým tlakom?

ivanka0603
20. máj 2024

@adkaat boli sme asi 3x na premeraní, najviac mala hodnotu 24, pri poslednom meraní na jednom oku 21 a na druhom 22. Dr povedala, že je to na hornej hranici, ale že z toho nebudeme robiť vedu. Na každej kontrole to bude sledovať...Kázala, že ak by sa sťažovala opäť na tú bolesť hlavy, tak máme prísť aj skôr ako máme kontrolu. Teraz dúfam, že to nezakríknem, ale odvtedy sa nesťažovala na bolesť. No sama som zvedavá, aké bude mať hodnoty..... som tak potom nad tým rozmýšľala, prečo jej vlastné Dr očný tlak nikdy nekontrolovala....mňa to ani nenapadlo sa na to pýtať, s mužom okuliare nenosíme, tak sem nevedeli, čo všetko by sa malo kontrolovať