Vysoké horúčky u dcérky

nikasekese
14. mar 2023

Rada by som sa spýtala, že nemáte skúsenosť s opakujúcimi sa horúčkami. Dcera 7,5r mala v decembri chrípku. Vysoké horúčky 7 dni. Od nedele ma opäť horúčky, neviete čo to je za pliagu? Stretli ste sa s tým? Vopred ďakujem za rady. PS: dr som volala, máme podávať tekutiny a znižovať horúčky, ale však tento postup už poznám…

simsalabim
14. mar 2023

@nikasekese asi dostala dalsiu virozu... ved ked bola chora v decembri a teraz je marec, ta ista chripka to nebude. Ani by som to nenazvala opakujuce sa horucky... Skus podporit imunitu, ak byva chora moc casto, pripadne skusit imunologiu.

aliaray1
14. mar 2023

@nikasekese horucky 7 dni a lekar co na to? Robila si jej Ag test kombinovany (covid, chripka A/B)? Ak by bol negat, ziadala by som CRP.

zuzkaa1991
14. mar 2023

@nikasekese boli ste na crp??ja hned chodím ak ma 2dni teploty na crp a podla toho nasadi lieky....mali sme v januári chripku prvýkrát v živote mala aspoň ze jeden den 39.5 inac 38.5 alebo zvysnu teplotu.....cca týždeň

marianarem
14. mar 2023

@nikasekese Normalne druhykrat ochorela. V decembri sa sirila prave chripka s dlhotrvajucimi horuckami. Teraz co pocuvam v okoli tak covid a este jedna vec s teplotami, moze byt ze tiez chripka, ale iny typ.

babatkoo
14. mar 2023

@nikasekese obe moje deti mali podobne v rovnaky cas 7 dni 40tky, a obom prestala zaberat jedna latka proti znizovaniu. Maly 2 rocny mal mononukleozu, kde ju dostal netusim lebo nie je v skolke. Starsi mal pozitivnu masivme moraxellu v hrdle. Obaja bez kasla, sopla. Iba horucky. Tazko povedat co ma vasa dcerka, lebo je toho vo vzduchu viac nez dost. V mojom okoli v BA je aj vlna šarlachu. Odporucala by som ist k doktorke aby spravila vyter z nosa a hrdla. Nemusi ist za kazdu cenu o virus. Tak ako v pripade mojich kde musela nasadit antibiotika

slavomira236
14. mar 2023

@nikasekese moja mala cez vianoce tiez vysoke gorucky 5dni cez 39, doma sme zbozovali po odzneni zacal kasel tak sme slu k doktorke dostala atb...je As doma chora....v noci zas dostal horucku syn este stale ju ma lezi v posteli

simona92101
14. mar 2023

@nikasekese my sme take nedavno prekonali so 4 rocnou, skoro 5 dni vysoke teploty hlavne v noci,do toho kasel a silna nadcha.virus zo skolky,nasadila ATB. Ale veru skoro 3 tyzdne trvalo celkove zotavenie

alenamihal
14. mar 2023

Moj syn ma PFAPA sydrom a horucky su 1x do tyzdna od novembra..co za posledny polrok je to najhorsie obdobie za posledne 3roky.....ale ak nahodou mu prednison nezaberie a horucky pokracuju,tak idem na 3,den k lekarke a robi mu stale CRP a ked su vysoke horucky vzdy mu crp vyskoci nad 100 a je tam zapal... chod k lekarke ak neprejdu horucky ,nech urobi crp...mesiac dozadu sme prekonali pravostranny zapal pluc bez priznakov iba vysoke horucky ...lekarka nas poslala na rengen a boom zapal pluc...nehovorim,ze je to tvoj pripad,ale vysoke horucky nieco naznacuju...