Vysoké horúčky 8 mesačnej dcérky

mirkamirko
26. jún 2012

Ahojte maminky. Máme doma 8 mesačnú dcérku a už tretí deň má 40 stupňové horúčky, ktoré sa jej striedajú so strašnou zimnicou. Aj teraz je úplne ladová a to má na sebe 2 paplony. Úplne ju trasie a spinka pokrčená. Boli sme aj na pohotovosti, ale že zápal v tele nemá. Tlačia sa jej síce zúbky, ale to až takto ju to moze ničiť? :/ Robím zábaly, aj sprchy, striedam ibalgin s paralenom, no pomáha to len na chvilu. UŽ som úplne zúfalá, keď vidím, ako trpí. Neviete mi, prosím, poradiť, čo ešte mozem skúsiť a či aj vaše detičky takto zle znášali zúbky? Ďakujem

exupery
26. jún 2012

@mirkamirko hlavne neprehrievat,je teplo paplony dole staci plachta,tipujem to na siestu chorobu-horucky tri ,styri dni potom sa objavia vyrazky,teplota sa tazko zraza,nic nezabera...
Hlavne pozor na krce...

mirkamirko
autor
26. jún 2012

Ona je len teraz tak prikrytá, lebo je celá ladová a trasie sa, inak na sebe nič neznesie, ked jej je teplo. Krče sledujem, ale desím sa toho

estterka
26. jún 2012

@mirkamirko krce su na zaciatku horuciek,ked teplota stupa,nie z vysokych hroucok a nie na treti den horucok. k zvysku sa nejdem vyjadrovat,pretoze ked som nasej pediatricke povedala o slovenskom zrazani horucky striedanim liekov,nechapala vobec 🤐

martina2001
26. jún 2012

@mirkamirko aj ja sa skôr prikláňam k 6tej chorobe, ja som malej dávala nurofen sirup, čípok u nás nemá úspech, a sprchovali sme ju vlažnou sprchou a bolo pomerne teplo tak len body s krátkym rukávom a paplón u nás nehrozí použiť

mirkamirko
autor
26. jún 2012

Tak a ako vy zrážate horúčku? AKý sposob je najúčinnejší a najmenej drastický?

mirkamirko
autor
26. jún 2012

A my máme tiež len body, malá je na studenom odchovana, zakryla som ju len teraz na chvilu mojím paplonom, fakt len na pár minút, aby sa tak netriasla.

berus222
26. jún 2012

@mirkamirko nas prvy syn mal toto iste ked mal 8 mesiacov. podla dr to bola 6. choroba. chudacik nic nejedol, stale mal vysoke teploty ktore sa nedal zrazit. nepomahalo nic. ale na 4. den bolo po teplote a len sa vysypal.

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirkamirko
autor
26. jún 2012

Ďakujem za rady a komenty. Nedalo mi to a predsalen sme išli k lekárke, aj keď tvrdili, že to je zo zubov, nakoniec máme antibiotiká a angínu. Ale tie zúbky nás velmi oslabili. :/

mirkamirko
autor
27. jún 2012

A sme hospitalizovaní v nemocnici :(

lentilka29
27. jún 2012

@mirkamirko s diagnozou?moze to byt viroza..moja mala mala 3 dni vysoke teploty,potom to preslo,ako prislo tak odislo....takto mavala virozy 4 mesiace,zo 6 viroz az lekarka aj napriek nizkemu crp nasadali amoksiklav a dieta sa mi preliecilo....a uz 3 mesiace je zdrava....ja neverim vo vsemohucnost crp vysetrenia..ak je recidiva treba dat atb....a pri takychto teplotach automaticky podla mna.neboj,to prejde....

czechzuzanaba
24. aug 2012

Ahojte, moja 8. mesicni dcerka ma uz 4. den vysoke horecky. Nejvyssi mela okolo 39.3, davam Panadol, stridave s Nurofenem. Nurofen ji zabira, Panadol moc ne. A koupeme ve vlazne vode, v noci ji davam zabaly mokrou plinkou pres hrudnicek, vubec u toho neplace... a pomaha to na to srazeni teploty. Neni ani malatna, krk ma pry ok, zuby ji sice rostou, ale neplace, takze ji to asi neboli. CRP negativni, moc negativni. Co to muze byt? Napred jsem myslela, ze to bude ta 6. choroba, ale uz to ma 4. den, tak to asi nebude ono, ne? Doktorka mi rekla, ze kdyz bude mit jeste v nedeli nad 38.5, ze mame jit na pohotovost. Ma to od uterka odpoledne ty horecky, dnes je patek vecer. ma je vysoke i rano. Tak jestli ma nekdo zkusenost, nebo nekoho napada, co to muze byt, budu rada, kdyz napisete...Diky.

lulubu14
24. aug 2012

@czechzuzanaba
my sme mali pernamentne taký istý problém, mesiac čo mesiac sme bojovali so 40 a nakoniec jej nikdy nič nebolo - vždy to prešlo po nasadení antibiotík :( nemala žiadne zápaly ani nič v moči ani krv a crp v pohode - proste takto reagovala na zubky - tak si vieš predstaviť. Ako jej narástol posledný zubok - máme pokoj. Ale dovtedy sme sa stále takto trápili. Inak pomáha aj rozkrojený citron na chodidla a velmi mám pomohli aj čapíky Mexalen.

czechzuzanaba
24. aug 2012

@lulubu14 ahoj.no a kdyz to bylo ze zoubku, jedla ti normalne? Protoze me se zda, ze od zubu to nebude, protoze ji normalne, a kdyz je vzhuru, tak se smeje, nic ji neboli...A jak dlouho jsi ty horecky zkousela srazet, nez jste nasadili ta antibiotika?

lulubu14
24. aug 2012

praveže jedla normálne nemala nejaké príznaky. My sme mali tu smolu že nám to vždy ako naschvál začalo v piatok poobede a v pondelok sme šli k dr po antibiotiká. Ona nám síce tvrdila že to zubky nebudú že nie je možné že pri nich by mala také horúčky ale po debate s viacerými mamičkami a staršími dámami sme sa dopracovali k tomuto. Proste každé dieťa na to reaguje inak. Malá má 2,5 roka a nebola chorá odvtedy ako jej vyšiel posledný zúbok. A ešte vždy po odznení horúčok sa zakaždým nový zubček objavil 🙂 Dávali sme aj zabaly na 15 minut každú polhodinu ale nikdy jej nepomohli vždy si to musela odtrpieť - v najhoršom sme volali na 112 - tam ochotne poradia len si treba písať ako je liečky

czechzuzanaba
25. aug 2012

@lulubu14 tak nam dnes horecky prestaly a mala se vyhazela, takze 6. choroba urcite 🙂

lulubu14
27. aug 2012

hlavne že to prestalo a vieš čo je s ňou 🙂 držíme palčeky až ste čo najskor fit