Vysoká teplota bez akýchkoľvek príznakov choroby

katy2
19. jan 2013

Ahojte, dcerka ma 3 a pol roka a z nicoho nic jej vystupila teplota. Ma takmer 39°C. Nema ziadne priznaky, nic. Moze to byt predzvest nejakej choroby, virozy alebo ako prisla tak aj odide? Teraz spinka, dala som jej cipok Nurofen. Nemate s tym u takychto deti skusenosti? Jasne, ze ked to bude pokracovat, v pondelok pojdeme k Dr.

marduliena
19. jan 2013

To bude nejaky vírus alebo možno chrípka,ak to do pondelka neprejde tak treba ísť k doktorke,ale sestrina dcérka má 2 roky a pred týždnom tiež mala teploty ale 3 dni. 🙂

poiuytrewq
19. jan 2013

Moze to byt vselico alebo nic. Kontroluj kazdu polhodinku a riad sa instinktom.

cairka
19. jan 2013

@katy2 , moja mala pred 3 týždňami 5 dní horúčiek a nič viac, žiaden kašeľ, soplíky, CRP negatívne, moč OK... 3 dni mala takto cez 39 stupňov, potom ešte 2 nižšiu.

katkarv
19. jan 2013

@katy2 Aj naša najmensia ma teraz take teploty do 39 a inak jej nic neni,Trva to uz od včera rana.

lubinkas
19. jan 2013

Neoze to byt 6.ta choroba? uz ste ju mali? Mne dcerka tiez z nicoho nic dostala horucky okolo 39 a okrem toho jej nic nebolo. Trvalo to 4 dni a ako teploty prisli, tak aj zo dna na den odisli a mala sa cela vysypala.

lelulienocka
19. jan 2013

u mojej takto začína zápal močových ciest 😒 nič ju nebolí len menej je a vysoké horučky. Odniesla by som moč na kultiváciu držím palce.

katy2
autor
19. jan 2013

@lubinkas myslim, ze siesta choroba byva len u babtiek, nie?

@cairka
@poiuytrewq
@marduliena
@katkarv dakujem, budem cakat...
Jasne, ze sa chystam v pondelok k Dr. Uvidim, ako sa to dalej vyvrbi... Ale ta neistota ☹

katy2
autor
19. jan 2013

@lelulienocka na to som myslela, my sme ho mali, ked mala asi 8 mesiacov ☹

katkarv
19. jan 2013

@lubinkas Ako sa vysypala?Nemali ste nahodou kiahne?Presne takto prebiehali u mojich staršich deti.

andrejka1983
19. jan 2013

@katy2 aj my sme si tým prešli, malá mala skoro 5 dni teplotu,a k tomu jej aj kolísala, cez den nič, pooobede vystupila,...až sme dostali antibitika amoxyklav a hned teplota nebola....ale ak to bola 5. alebo 6. choroba, tak ATB boli zbytočné, to je jedno hlavne že už je po tom,lebo je hrozne sa kukat na svoje dieťa ake je malátne od vysokej teploty a trápi sa ☹....a dvali sme nuroven čipok so sirupom paralen...a obklady na ruky a nohy, studený kupel....a vela tekutin aby mala čo vypotit 🙂

ikke
19. jan 2013

ak naozaj nema ine priznaky (nie je malatna, nic ju neboli) a po nurofene alebo paracetamole jej klesne teplota, s velkou pravdepodobostou to bude 6. choroba.

katkarv
19. jan 2013

@katy2 a ako sa u takej malej odobera moč?

lelulienocka
19. jan 2013

@katy2 my to už máme chronické bohužial dva krát za rok to máme príčina sa nenašla 😒

andrejka1983
19. jan 2013

@katkarv aj my sme davali moč doktorovi...normálne rano sa vycikala asi okolo 6.00 do nočníčka a preliali sme do sklenenej flaštičky...bol v poriadku, robil jej kultiváciu...a či nemá zápálene močove cesty...ale to bolo všetko OK 🙂

andrejka1983
19. jan 2013

pri malých deťoch to možu byť ešte aj teploty od zubov 🙂....my máme dva a pol roka a ešte vobec nemáme všetky 4 stoličky

katy2
autor
19. jan 2013

@katkarv ked mala ten zapal v 8 mesiacoch, odoberali sme moc do specialneho sacku, ale bola to makacka.... Teraz jej ho odoberam jednoducho vo vani do flasky....
@ikke a nemaju ju len male babetka?
@lelulienocka to mi je luto :(
@andrejka1983 zubky uz ma vsetky 🙂

lubinkas
19. jan 2013

@katkarv nie, nie. vysypala sa cela cervenymi bodkami, ktore bolo len vidno, ale neboli vypucene nad kozou. na dotyk mala hladku pokozku. a o dva dni vysypanie uplne zmizlo a bolo po vsetkom

lubinkas
19. jan 2013

@katy2 no myslim, ze sa moze vyskutnut u deto do troch rokov. ale tak toho pol roka podla by teoreticky este mohlo byt ... ale urcite by som isla k lekarovi

katkarv
19. jan 2013

@katy2 my tiez az v pondelok pojdeme ked sa to nezlepši.Na pohotovosti nechcu vysetrit moč ani crp,len daju Atb a zbohom.

inka04
19. jan 2013

...my mame tiez 3 a pol roka a od stvrtka vecera rovnake teploty, takisto ziadne priznaky, dnes sa objavil na hrudniku vysyp - takze predpokladam, ze 6. choroba. Teraz v okoli ju prekonalo vela deti. So 6. chorobou je zbytocne ist k lekarke, lieci sa to len liekmi na znizovanie teploty. Je to nakazlive ochorenie, takze ak sa navstivi lekar v case infekcnosti, jedna radost sa to siri dalej.

ikke
19. jan 2013

@katy2 nie, nemusia ju mat len male babatka, len vacsina ludi to udajne prekona este ako male babatko, casto bez povsimnutia.
moj syn ju napriklad mal v 2 rokoch a 2 mesiacoch.

katy2
autor
21. jan 2013

Ahojte 🙂
Tak dnes koncne bez teploty 😵 😵 😵 neviem, co to bolo... priznaky ziadne.... Do skolky ju pre istotu tento tyzden nedam, ale uz vyzera byt dobre....
Vsetkym dakujem za radu, ci reakciu 🙂

katka444
21. jan 2013

nám sa to stalo 2x. zrazu vysoká teplota a príznaky choroby žiadne.
prvý krát sa z toho vyklula šiesta choroba detí a druhý krát zápal močových ciest.