Vysoká horúčka u 5,5 mesačného bábätka

54tinka54
23. jan 2022

Mamky pomoc.. môže mať 5,5 mesačné bábätko vysoké horúčky aj do 39 zo zúbkov? Zatiaľ nevidno žiadny zúbok (aj keď typické príznaky by už boli - hryzenie, slintanie, nepokojný spánok).
Stúpa mu teraz teplota zase na 38 aj napriek tomu že pred pol hodinou dostal nurofen sirup.
Je úplne spavý a stoná akoby ho aj niečo bolelo.
Písala som s našou pediatrickou, kázala zrážať teplotu nad 38 panadolom alebo nurofenom a ak by nepomáhalo tak ovlažovať vlažnou vodou. Zajtra ráno máme poradňu, máme doniesť aj moč.
Teplotu začal mať včera v noci. Takúto vysokú mal aj dnes doobedu, panadol nepomohol, pomohli až zábaly.
Rozmýšľam že by sme šli radšej na pohotovosť ho ukazat.. alebo to nemá zmysel a máme vydržať do zajtrajšej poradne?

nikpa
23. jan 2022

@54tinka54 odkedy má také vysoké teploty a nejdú zraziť s liekmi? Ja by som chytila moč a zobrala ho na pohotovosť. Môže mať zápal močových ciest a keď neskoro nasadia ATB postúpi mu do obličiek. My sme tak skončili v nemocnici.

hennyinnsbruck
23. jan 2022

Ja na vysoke horucky zo zubov neverim … skor nejaky virus.

By som do zajtra pockala ked je to len do 39.ale ked si si neni ista samozrejme vybehnite.

54tinka54
autor
23. jan 2022

@nikpa od minulej noci teplotuje.. skôr mu funguju tie zábaly ako lieky. Fakt neviem či ísť na pohotovosť alebo vydržať do zajtrajšej poradne.

hennyinnsbruck
23. jan 2022

@54tinka54…. 24h teplota neni nic hrozne , normalne sa caka 3 dni , ale ty musis dat na svoje pocity😊

nikpa
23. jan 2022

@54tinka54 keď len jeden deň tak ešte vydrž do zajtra. Dnes by sa v moči ešte zápal ani nemusel ukázať.

ja_mama
23. jan 2022

Ano 3 dni je normal, pokial sa dari zrazat a su do tych 39 - dovtedy ani z crp nic nevyjde. Nasa tiez takto teplotovala (nastastie nurofen/panadol zaberali), po 3 dnoch dr spravila crp a tiez moc a teda bakteria nevysla, bola to nakoniec 6ta choroba - po navsteve dr uz len teplota vyse 37 a na dalsi den sa cela vysypala...pri tej 6tej byvaju take horucky bez inych priznakov (a po 3-4 dnoch vysyp), ale samozrejme moze to byt aj daco ine. Zubky ale tiez pochybujem ze by tak dlho trvali a nedala by sa horucka zrazit, ale mozno aj to niekto zazil 🤷‍♀️

54tinka54
autor
23. jan 2022

Ďakujem všetkým za skúsenosti a názory 🙂 rozhodli sme sa počkať do zajtra, nech sa to vyvinie, už nech to je čokoľvek.. verím ze zajtra na poradni moč a crp povedia viac.. držte nám palce, aby sme noc s tými teplotami zvládli čo najlepšie

hennyinnsbruck
23. jan 2022

@54tinka54 skore uzdravenie prajem malemu🤗

renab
23. jan 2022

U nas zaberalo namocit ponozky do vlaznej octovej vody. Pomer octu a vody 1:3. Na to suche ponozky. Vymenit po vyschnuti. Synovia mavali styridsiatky teploty a toto pomahalo.

54tinka54
autor
23. jan 2022

@renab vďaka za tip 😉

renab
23. jan 2022

@54tinka54 nemas za co. Bodaj by pomohlo.

kacena4
23. jan 2022

na poradnu chodia zdrave deti ak ste chory zavolaj a urcite vas objedna medzi chore deti

54tinka54
autor
23. jan 2022

@kacena4 ja som s ňou dnes komunikovala , termín poradne nám nemenila, iba kázala aby sme so sebou priniesli aj moč a že ho pozrie

ankare
23. jan 2022

@54tinka54 podľa mňa to bude 6. choroba. Skoré uzdravenie!

katie253
23. jan 2022

@54tinka54 hlavne striedať účinnú látku, paracetamol s ibuprofenom, to môžeš striedať po 4 hodinách, keď mu stúpa teplota nad 38,3. Ale dodržuj tie 4 hodiny.

anettt183
23. jan 2022

@54tinka54 ahoj. Môj malý mal ako 6 mesačný 6.tu chorobu. Par dni horúčky vysoké a potom vyrážka po celom tele. Ostali mu doteraz zväčšené uzliny ( ma 2 a pol). Na zranenie teploty pomohlo jedine to keď som ho vyzliekla iba do plienky a tak nahateho nechala spať. Keď som cítila že teplota klesla tak som ho iba prikryla plienkou

54tinka54
autor
24. jan 2022

Boli sme u dr, CRP 86 😏 dostal atb sirup, boli sme na ušnom, ušká trošku chytené ale nie až na také vysoké CRP.. čiže nevie sa kde je ten zápal.. ešte máme odniesť moč aj stolicu na rozbor… dr spomínala, že možno to bude aj šiesta choroba, ak sa o pár dní vysype.. tak uvidíme

zufa18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz