Vyšetrenie sluchu dvojročného na foniatrii v Banskej Bystrici

lennkka17
13. dec 2015

Ahojte. Mate niekto skusenosti s vysetrenim sluchu u 2 rocneho dietata ktore nespolupracuje? Ako to prebieha a je to hodnoverne? Ideme do Banskej Bystrici k MUDr. Lackovi. Syn ma podozrenie na autizmus. Dakujem za odpovede

gviera
14. dec 2015

Ahoj, ja som bola na foniatrickom vyšetrení so svojím synom keď mal 2 roky, potom ešte raz keď mal 4 a pol roka. Síce u iného lekára, ale to nie je podstatné. Neboj sa, oni vedia pracovať s rôznymi deťmi. Pekne sa s ním porozprávali /vtedy on nevedel poriadne rozprávať, iba ja som mu rozumela/ a potom bol v takej kabínke, mal na uškách slúchadlá a lekár mu tam púšťal rôzne zvuky. Dieťa, keď ten zvuk počuje, stlačí tlačítko. Celkovo sledujú reakcie dieťaťa, takže vedia, či reaguje na nejaký zvuk. A ešte aj mimo kabínky zisťujú ako reaguje na rôzne zvuky a tóny. Môj syn bol v tom čase neposedný, mal obdobie vzdoru, a predsa to zvládol. Podľa mňa si nerob starosti, veď oni sú tam na to, vedia čo robia. Držím palce 🙂 🙂 🙂

lennkka17
autor
14. dec 2015

@gviera ahoj. no s mojim sa neporozpravaju lebo vobec nerozprava. a co sa týka sluchadiel na uskách tak pochybujem ze bude stlacat tlacitka, ma totiz podozrenie na autizmus a vela zvukov ignoruje. ale zato nas poslali do BB ze tam by mali vediet nejako vysetrit aj take dieta co nespolupracuje tak uvidime, len aby sme tam necestovali zbytocne ak ho nebudu vediet vysetrit

gviera
14. dec 2015

@lennkka17 Tak sa tým netráp, uvidíš ako to dopadne. A to vôbec nerieš, že tam budete cestovať zbytočne, podľa mňa to treba skúsiť, potrebujete predsa vyjadrenie odborníka. Ja by som tam na tvojom mieste išla aj keď to je ako to je. Ešte nemáš vyšetrenie odborníka, či sa naozaj jedná o autizmus, sú tam znaky autizmu - dobre, ale ani to by som dopredu neriešila, lebo autizmus má rôzne formy. A čo ak ide o poruchu sluchu? Kým tie vyšetrenia neabsolvujete nebudeš vedieť na čom si. A keď máš možnosť, choď na všetky vyšetrenia kam ťa s malým pošlú, je to veľmi dôležité - pre neho aj pre teba. Netráp sa už vopred - treba to absolvovať a potom sa uvidí čo ďalej. Buď rada, že vás posielajú na také špecializované pracoviská BB, Trnava a pod.. Mám také skúsenosti, že tam sú odborníci, ktorí vedia čo robia. Niekomu predsa musíš dôverovať. Prosím ťa, nestresuj sa zbytočne. Akceptuj svojho synčeka takého aký je, a keď budeš mať výsledky vyšetrení, tak budeš vedieť čo ďalej.

lennkka17
autor
14. dec 2015

@gviera dakujem za povzbudive slova. Zajtra ideme na to usne tak uvidime

gviera
14. dec 2015

@lennkka17 Veď v pohode, ak ťa bude niečo trápiť, neváhaj a napíš, možno ti bude potom ľahšie. Zajtra držím palce. Určite to zvládnete! 🙂 🙂 🙂