Vyšetrenie očí u veľmi malých detí

4. jún 2024

Ahojte. Čaká nás vyšetrenie očí u 15m dieťaťa. Ako prosím vás prebieha takéto vyšetrenie? Ja mu doma neviem ani kvapnut a dokonca ani pozrieť do oka lebo si nenechá. Veľmi plače, nechce otvoriť oči, odtahuje sa. No proste nedá sa.. Zajtra nás čaká očné vyšetrenie a mám z toho obrovský stres ako to zvládneme. Ako mu pozru oči mikroskopom keď si nenechá. Bolí ma už celý dnešný deň žalúdok keď viem že zajtra bude cirkus

kati301
4. jún 2024

Ahoj, my sme boli tiež v 15m. Hlavne je dobrý lekár. My mame lekárku ktorá to s deťmi vie a má aj nato nástroje.
Do očká kvapnut museli áno, poplakala trochu mala ale nič hrozne.. tlak jej zmerali “na diaľku” s prístrojom podobným fotoaparátu a potom jej pozreli očné pozadie tak že sedela mi na kolenách a bola kúsok od pani doktorky a ta mala takú akoby baterku. Nič hrozne len toto celé trvalo u nas asi cca 2hod 😂😁 horšie bolo vydržať tie dve hod tam než vyšetrenie.. ale tak samozrejme závisí s čím idete k lekárovi.

viestta
4. jún 2024

Zober si so sebou deku alebo velku osusku, v ktorej ju zabalenu lepsie podrzis aby rukami nehybala. Ale ak je dobra doktorka a sestra tak aj take male dieta to zvladne. Nas jedna nevysetrila pre "nespolupracujuce" dieta, o mesiac sme sli k inej a vysetrenie prebehlo takmer bez placu

basulaak
4. jún 2024

No nijak. Nas si nedal v 2,5 roku. Ani uzasny pristup lekarov a sestier nepomohol. Vysetrit ho poriadne nevedeli. Ani ja ani otec sme nevedeli ukludnit. Niekedy to hold nejde.

janka_266
4. jún 2024

Keď bude treba znehybnia ho na tu chvíľu plienkou/uterakom.

autor
4. jún 2024

Odpadnem :/

vler
4. jún 2024

Ja sama pracujem v zdravotnictve-nie ocne- a mame vselijake metody a "triky", ako pracovat s takymi pacientmi. Urcite je to tak aj na oddeleni kam idete. Negarantujem ze na 100% to vyjde, ale urcite maju svoj plan a urobia vsetko co sa da aby dieta bolo vysetrene.

chichua
4. jún 2024

Dcérku pri kvapkami zabalili do plienky. Ostatné vyšetrenie robili hravou metódou. Zrak merali z diaľky cez taky prístroj ako foťák. Myslím, že blikal, vyzeral hračka. Mala vtedy okolo roka. A zvláda to super. Skôr teraz ako 7 ročná viac vyvádza.

autor
4. jún 2024

No neviem bojím sa dosť. Musia ho vysetrit lebo sa mu nieco urobilo vnútri oka. Bojim sa aj toho co to je a taktiež aj smaotneho vyšetrenia. Ja som mu len chcela kvapnut do oka pred spaním ae nedalo sa. Neviem si predstaviť co tam bude zajtra :(

kati301
4. jún 2024

No tak sa zatnes a vydrzis, si jeho mama, musíš byt podporou.. spravia čo treba aj keď to pekne nebude, aspoň zistite čo to má v ocku.. hlavne Nepanikár viac ako on, poplace si ak to inak nepojde a ty ho potom utesis..
ja jediný raz čo som plakala za rovno s malou bolo keď jej v nemocnici museli dať infuzku, ináč proste vzdy zatnut sa a vydržať a potom mooojkat 🙂

tersanas
4. jún 2024

Náš musel chodiť na dôkladnejšie očné vyšetrenia, nie iba také bežné, že baterka a fotenie na diaľku a podobne, museli sa mu dívať do oka, keď ležal, a aj na viacerých prístrojoch, kde oprel hlavou a sedel mi na kolenách a som ho pevne držala, bohužiaľ, všetko nasilu, takéto vyšetrenia sa hravo nedajú, očko otvorili, sestrička držala hlavu, ja telo.. absolvovať to musel, nič si nepamätal, žiadnu traumu to nezanechalo, chodíme tam stále, má 7r a je to ok, moc držím palce, chápem ťa...

andreatytler
5. jún 2024

Mam velmi ziveho syna a prve ocne vysetrenie mal asi v 10 mesiacoch a potom kazdeho pol roka. To kvapnutie bude rychle. Ty ho podrzis a oni kvapnu. Potom vysetrenie vedia dieta zaujat, vselijake hracky, obrazky. Nasmu napriklad premietali rozpravky na stenu za doktorom. Ale tie ho nezaujimali. povedala som doktorovi ze jeho zaujimaju len videa skutocnych nakladiakov. Nasiel v mobile videa, pustil mu ich. Ja som drzala mobil pred dietatom a doktor v klude vysetroval.

autor
5. jún 2024

Tak za chvíľku vyrážame. Som zvedavá na samotné vyšetrenie ako bude prebiehať a hlavne dúfam že to nič nebude ( po zdr.stránke)

chichua
5. jún 2024

Držím palce, nech to dopadne po všetkých stránkach co najlepšie.

1mina
5. jún 2024

Dcére vyšetrovali prvý krát ako 10mesacnej, treba naozaj len ochotnú dr. Rozkvapkali jej mne na rukách že sme ju proste podržali, a na koniec sme ju zabalili do plienocky no a klasický so sestrička mi podržali na posteli kým jej dr vyšetrila očká. Ešte na začiatku skúšali len také že hračku jej ukazovali aby sa pozerali hore, dole do strán a tak. A časom sa naučila krásne spolupracovať keďže n akčné chodila do 4.5 roka, potom rokmi už aj sama ochotne pozerala do pristrojov

vevesh
5. jún 2024

Ak je vysetrenie naozaj nutne, este vedia dieta "oblbnut" oblbovakom na chvilu (vyzera to ako nurofen) a vysetrit co treba v klude. Netreba stresovat, dieta je pri cudzich zahriaknutejsie a velakrat menej odporuje ako pri rodicoch- tam je to uz automatika a odpor uz len z principu....😄