Vyšetrenie kvôli autizmu

27. máj 2024

Chcela som sa spýtať, chcela som dat syna skúsiť niekde vyšetriť či je autista, ale doktorka tvrdí že nemôžeme preskočiť iné vyšetrenie napríklad prvé krčné ohľadom sluchu. Ale ak má dobrý sluch? Stačí ak mi dá papier že dobre počuje, a potom môžme ďalej pokračovať vo vyšetreniach alebo? Ďakujem.

anjelicek26
27. máj 2024

Tak jasne sluch je prvy krok, ked ti dieta nerozumie, lebo pocuje horsie, tak samozrejme mas pocit, ze je "vo vlastnom svete"... je to jednoduche a rychle vysetrenie, takze absolvovat a idete dalej... preskocit to samozrejme "mozete", ale odtocit kolotoc psychologov a neurologa a nakoniec by to bol sluch je pekna blbost...

autor
27. máj 2024

@anjelicek26 chápem, ale práveže sluch ma vynikajúci ak počuje reklamu cez 2 izby ktorú ani ja nepočujem 😁 len pýtam sa kvôli tomu že viem že ho má dobrý, len ak mi spravia vyšetrenie či sa už budeme môcť pohnúť ďalej 🙂

barboritta
27. máj 2024

Naša autistka ma výborný sluch

anjelicek26
27. máj 2024

@barboritta a nas bol hluchy jak poleno (teda... jedno ucho pocul, druhe nie a aj to jedno nie boh vie ako dobre...)... len to stupnovalo frustraciu, a to uz vedel odcitat z pier a plynule hovorit v tom veku... jedno s druhym samozrejme nesuviselo, ale stav sa dost po operacii zlepsil... tie stavy, kedy mi prisiel, ze nereaguje a je uplne mimo, tie to zredukovalo.

30katrusa40
27. máj 2024

Môžeš. Vyhľadaj si súkromné centrum. Budú sa pýtať aj na sluch ale keď vieš že je ok tak diagnostika. Ako máš staré dieťa ?

autor
27. máj 2024

@30katrusa40 2,5roka

kacena4
28. máj 2024

porucha sluchu neznamena ze nepocuje nic, môže pocut len vysoke ci nizke tony, niektore hlasky...

thereisabear
28. máj 2024

My sme sluch nikdy u syna neriešili, mnikto sa na to ani nepýtal.

30katrusa40
28. máj 2024

A z ktorého okresu si ?

autor
28. máj 2024

@30katrusa40 prešovský

30katrusa40
28. máj 2024

Ak si na Facebooku skús stránku autizmus. Určite ti budú vedieť poradiť centrum na diagnostiku niekde v tvojom okolí.

30katrusa40
28. máj 2024

Skús len orientačné https://rieseniapreautizmus.sk/co-je-to-test-atec/
U nás to sadlo presne. Skúšala som to ešte pred diagnostikou. Keď sme mali len podozrenie.