Vyšetrenie 2,5 ročného dieťaťa u alergológa

veronickamirko
14. sep 2017

Maminky mám otázku. Malý mi v nedelu zostal zo soplíkmi a tak sme išli pondelok k doktorke že je asi chorý. Doktorka mu spravila výteri s komentárom že dýchanie je čisté a kedže je obdobie "odkvetu" môže sa jednať o alergiu vzhladom na predispozície z mojej strany. Povedala že ak výteri prídu negatívne na bacili a zápal že tak máme alergiu takmer potvrdenú. A tak som jej dnes volala po výsledky. Oznámila mi že je to všetko negatívne a zrejme je to teda alergia. Keď som sa jej opýtala že či ho mám objednaþ na alergológiu povedala mi źe nie. Źe mu mám ponechať lieçbu fenistilom lebo pri takto "malích" detoch sa aj tak ešte testy robiť nedajú. Príde mi to ako hrozná blbosť mať podozrenie na alergiu a nič s tým nerobiť. 😒 Aký na to máte názor vy? Myslíte že je fakt nereálne urobiť malému dieťaťu testy? Alebo mám trvať na vyšetrení u alergológa? Ďakujem za rady.
(Malý bude mať teraz 16steho 2.5 roka)

katulienkax
14. sep 2017

A ký ma Sopel ciry alebo žltý? Lebo teraz je Soplave obdobie aj manžel bol chorý aj dcéra, ono v septembri to tak byva. Mával aj predtym soplíky?

diablikovci
14. sep 2017

My mame zle výsledky krvi. A nikto nevie čo mu konkrétne je len nás posielajú hore dole po ambulanciách. Ale on má hlieny v hrdle a stále kašle a nič nezaberá ani ant. ani nič. Každý sa vyhováral že ro škôlka a je už 8tyz doma a stále má tie hlieny a žiadna zmena 😢😤

ludka140281
14. sep 2017

fenistil aj nám dáva alergologička,,a lekárka má trošku pravdu,,takým malým detom ani mojim nerobili testy až v 5 rokoch,,skor sme chodili,len ich popočuvali a davali na posilnenie imunity,,,ale take si volne kupite v lekárni,,,

majka99999
14. sep 2017

@veronickamirko môjmu robili take kozne na predlaktie v 2,5 rokoch, aj krvne. Moj ma alergiu na roztoce, takze sople ma vacsinu roka. Ma Aerius plus od zapalu plus aj inhalator. Taketo deti su nachylnejsie na infekcie aj na sople ako take, zial. ☹

veronickamirko
autor
15. sep 2017

Môj malý práveže chorí nebýva. Dokonca si dovolím povedať že nebol chorí ešte nikdy preto ma videsili tie sopliky a utekala som k doktorke. Len deň nato začala alergia aj mne som na silných liekoch a ako pozorujem tak pozorujem malý to má rovnako ako ja. Výtok z nošteka má taký biely ale hustý. Začal sa mu už aj kašlík. A keď sa ho pytam či ho niečo bolí povie že nie ale že má soplík a stále ho šteklí v nošteku na "hapčí"