Vyrážky v celej rodine

nikussska55
16. sep 2020

Ahojte, chcem sa poradiť ohľadne takej divne situácie v našej rodine. Opíšem celý prípad. Najprv mal 8mes syn horúčky 39st,myslela som, že zuby, mňa začalo bolieť hrdlo aj svalstvo, kĺby, bez horúčky, ale tu nemám nikdy, potom mi mama povedala, že jej robili PCR testy a zistili jej protilátky na koronu, ale ze infekcna už nieje. Ďalší deň mal priateľ teplotu, ešte aj ďalší deň a začali mu brniet ruky a chodidlá, na ďalší deň horúčky pokračovali,vyhadzal sa na dlaniach a chodidlach. Synovi prešlo všetko, bol už iba podráždený, ja som mala úplne chrípkové prejavy, okrem teda vysokej horúčky a bokes na hrudi. Hlava ma bolela hrozne, nezeberali tabletky. Šli sme na testy, tie boli negatívne. Ale o to viac ma štve, čo to môže byť zač, už ma tie vyrážky aj môj brat a sused, pričom sme sa s nimi 7 dní nestretli.. Myslela som ci nie choroba ruky, nohy, ústa, ale v ústach nieje žiadna vyrážka.. Pripojím aj fotku. Ci nemáte niekto niečo podobné. Po 9 dňoch to pomaly začalo ustupovať konečne a ja konečne 1.rno dokážem normálne existovať.

ratira
16. sep 2020

Fuu ako neviem, co tomoze byt, ale ako zjavne to bude nieco infekcne a az ste neboli u lekara, podla mn auz vcera bolo neskoro. Nic ineho ako smer doktor ti ani poradit nemozem

ovaaa
16. sep 2020

A ci na to lekar?

veronikaszabova
16. sep 2020

U lakera si bola??

janettdamian
16. sep 2020

podľa foto nohy, ruky,ústa. Mal vnuk vysoko infekčné, príznaky sa môžu líšiť. On nemal teplotu, ale strašne ho to svrbelo, na ústach tie výražky mal až po pár dňoch začalo to na rukách, potom nohy... U nás na šťastie to nikto nechytil, ale nasadila som hneď všetkým vysoké dávky vit. C

nikussska55
autor
16. sep 2020

@veronikaszabova bola, aj na test covid, ten bol negat. Konzultoval som to s lekármi, viacerými, nevedia co to je.

nikussska55
autor
16. sep 2020

@janettdamian a môže to byť, aj že niesu vyrážky v okolí úst, ani v nich? Ja som tiež myslela na to. Ale taktiež viem, že je to veľmi infekcne a vyrazky mal iba priateľ a brat, ktorý sa spolu nestretli, ale obaja sa stretli s tou osobou, ktorá bola pozitívna na koronu,( už nieje). A ja som mala chrípkové príznaky, plus bolesť na hrudi, normálne ma boleli a bolia pľúca pri dýchaní. Vyrážky nemám. Ja neviem. Chcela som odber krvi, ale naša obvodná je tiež č chora...

nikussska55
autor
16. sep 2020

@ovaaa Boli sme u lekára, keď to uvidel, hneď cuvol 2m a sestra vybehla na chodbu, že keď máme príznaky, mame sedieť doma urobila cirkus na celú cakaren. Som sa hambila že strach. Odišli sme s calciovou mastou, ktorú nám tresla na stoličku v cakarni

inulienka11
16. sep 2020

Ahoj.Podla mna to je šiesta choroba,ktorú mavajú deti.Ja som to mala pred pol rokom to iste najskor hrdlo a teplota.Ked mi klesla teplota,takto isto som sa vyhadzala,ani chodit som nemohla.Isla som k Dr.a ta mi to potvrdila,ze teraz to zacali mavat aj dospelý.

inulienka11
16. sep 2020

Tak isto brnenie a strasna bolest na chodidlach

tanja111
16. sep 2020

Nohy, ruky ústa. Dcérka to mala minulý rok, a povedal nám Dr nech sa modlíme aby sme to my nedostali lebo dospelý to horšie znasa

danieli
16. sep 2020

nie som lekar, ale mne to pride uplne ako ruky nohy usta, dcera to presla iba s vyrazkami na nohach a bez teplot, iba co som stihla fotku, ze ak by sme posielali detskemu na konzultaciu a o dva dni uz nic, syn mal tazky priebeh so vsetkym

janettdamian
16. sep 2020

@nikussska55 ja neviem, napísala som priebeh u nás, dr. povedala ruky, nohy, ústa.

nominativ
16. sep 2020

Ano, sú to ruky nohy ústa.

thoughtfulweirdo
16. sep 2020

Ruky nohy ústa. Mala som a do bodky sedí, čo si opísala.

nikussska55
autor
16. sep 2020

Ďakujem dievčatá, ukludnila ste ma. Teda aspoň už viem čo to je....

monro
16. sep 2020

Jednoznačne ruka noha usta. Mam s tym bohate skusenosti. Moje deti to mali uz 3x.

adamadent
16. sep 2020

Ruky nohy ústa. Keď sme to mali. Dr kázala davat b komplex c vitamín A vyležať. Len sa ma spýtala ci som nie tehotná. Dcéra bola za pár dní v pohode ja a moja mama sme to znášali horšie.

aaao
16. sep 2020

@nikussska55 urcite ruky nohy usta....potom sa zvlecie komplet koza z ruk a noh mozno aj nechty

simsalabim
16. sep 2020

@nikussska55 no ono to je aj jeden z priznakov Covid https://www.google.com/amp/s/www.bbc.com/news/a...
Moze spisobit rozne vyrazky, tym vadim zodpoveda ten prvy typ.
Ale skusenost nemam ani s Covid ani chorobou ruky nohy usta

inulienka11
16. sep 2020

Mne sa tiez šúpali chodidlá a zliezli mi všetky nechty na rukách

skumavka
16. sep 2020

@nikussska55 velmi pravdepodobne choroba ruky, nohy, usta, vírusove ochorenie, sposobuje ho coxackie virus, ktory patri medzi enterovirusy. V ústach v podobe bolestivych aft, co u deti vedie k odmietaniu potravy. K uvedenym priznakom sa moze pridruzit aj hnačka, stolica choreho je infekcna este aj 1-2 mesiace po odozneni priznakov. Prítomné moze byt aj olupovanie dlani a chodidiel, pripadne schadzanie nechtov, napr.mojmu synovi postupne od januara az do maja zliezali nechty na rukach aj nohach. Treba C vit a B komplex a klud.rezim.

martina8888
16. sep 2020

@nikussska55 aj ja hlasujem za ruky nohy usta. Vlani na konci skolskeho roka mi to dovliekla dcera zo skolky. Vtedy tam mali aj kiahne. Tak som odfotila dve vyrážky, co mala na líčku a plus taketo vyrážky/flaky na chodidach. Ked DR. uvidela tie chodidlá, tak hned vedela o co ide. Mladsia dcerka sa tiez vyhadzala na chodidlach ale aj na ustockach, nedalo sa jej ani poriadne papať. Najskor mali vysoke teploty a potom sa vyhadzali a mali aj soplik.

simsalabim
16. sep 2020

@miskooo1987 dakujem, ale neboj, googlit viem. Daju sa fakt vygooglit vselijake, kedze je niekolko typov tych vyrazok. Ale u autorky ma prejvapuje, ze nikto nemal vyrazky v ustach. Podla toho, co sa o chorobe ruky nohy usta pise, mali by byt aj v ustach, niektori ich maju iba v ustach.... toto je zakladny priznak 🤷‍♀️ Preto ma napadol ten covid, kedze aj boli v kontakte s nakazenym. Ale odbornik nie som.

nikussska55
autor
16. sep 2020

@simsalabim však aj mňa napadol covid, lebo v ústach nemá nikto vôbec nič. Ale tak testy sme mali negatívne... Tak asi to bude naozaj už iba ta ruky nohy usta

simsalabim
16. sep 2020

@nikussska55 je to mozne, rovnako ako moze byt aj to, ze niekto mal jedno a iny druhe... tie testy tiez nie su 100%. V kazdom pripade, skore uzdravenie 🍀

aaao
16. sep 2020

@simsalabim ja som to mala 5 rokov dozadu a tiez len dlane a chodidla som mala take 🙂

simsalabim
16. sep 2020

@aaao oki, ved sa nehadam...len ze pisu, ze to vzdy je v ustach 🤷‍♀️Tak ma to kvoli pozitivnemu kontaktu napadlo ako moznost... ale to je jedno, hlavne nech sa daju do poriadku.

amelie2017
17. sep 2020

Ruky, nohy, usta. Dcera mala pred rokom, ale v ustach nemala ani jednu vyrazku, preto si ani dr nebol na 100% isty. Ale asi po mesiaci na to jej zliezli vsetky nechty, tak to bolo na tutovku ono. My s manzelom sme sa nenakazili, aj ked je to vysoko infekcne.

aaao
17. sep 2020

@simsalabim ved vpohode 🙂 ja som len chcela upozornit na to ze moze byt aj bez ust 🙂 ale bolo to ozaj neprijemne....este potom ked tie nechty zliezali no brrr....