Vyrážky u dieťatka

bubla97
1. dec 2022

Ahojte mamičky, nestretla ste sa niektorá s týmto u svojho dieťatka? Náš malý má už asi pol roka vyrážky na stehnách a rozširuje sa mu to už na lýtka. Tiež má také vyrážky aj na ličkach. Boli sme aj u dr (kožný), ten povedal že je to nejaké predstadium atopickeho akzemu (nezapamatala som si názov a kartu máme u dr🙈) a že môžeme byť radi, že má "len" toto a že to zmizne v puberte. Nedal nám na to nič, mám to len 2x za deň nakremovat detským krémom. Neviem sa nejako s takýmto záverom zmieriť a čakať teraz x rokov, kým mu to prejde? Nechcem aby mal takú pokožku. Neviete, čo by nám mohlo pomôcť? Skúšala som už aj lepok mu vyradiť na mesiac, zmena žiadna, aj rajčiny vynechať, bez zmeny, gél na pranie zmeniť, bez zmeny... Prvého pol roka mal krásnu pokožku, nič sme nemenili... Objavilo sa mu to pred letom a odvtedy sa toho nevieme zbaviť. Poradí prosím niekto?

veronika1754
1. dec 2022

Môjmu sa také robilo z alergie na laktózu, pre liečili sme krémom elocom, keď sme vysadili laktózu už sa nerobilo, keď nedá pozor a niečo zje tak sa robia na novo

bubla97
autor
1. dec 2022

@veronika1754 a testy na alergiu na laktózu vám robil niekto? Lebo detská lekárka mi povedala že ona nie je kožná a že už u najlepšieho odborníka sme boli, že nemá význam ísť k inému, tak ja neviem 😔 a ten krém je na predpis, či sa dá kúpiť volne? Ja som ochotná vyskúšať všetko, len aby mu to prešlo...

sojorez
1. dec 2022

@bubla97 Ja nepoznam ziadne predstadia atopickeho ekzemu. Synovi zacal atopicky ekzem presne takto, pytala som si ziadanku na kozne a imuno vysetrenie. Na koznom vystriedal kopec kortikoidnych masti (elocom patri medzi ne), ktore mu stav koze este viac zhorsili. Nakoniec skoncil na koznom v nemocnici, kde nariadili oplachy v hypermangane, na vysypane miesta v jemnuckej vrstve obycajny tekuty puder (ako makeup) a az ked sa zapal stiahne (tie cervene rozdrazdene miesta na licku), vtedy kremovat. Synovi na imunologii vtedy ziadna alergia nevysla (vysetruju a robia odbery aj mladsim detom, syn mal asi 7-8 mesiacov, ked sme boli), jemu sa to objavilo po druhej davke ockovania.

veronika1754
1. dec 2022

@bubla97 kožná nám robila testy u staršieho chlapca, a dcéry, potom dvom ďalším robila obvodná lebo už bolo podozrenie že aj ostatný budú mať

babatkoo
1. dec 2022

@bubla97 vie ich spravit pediater odberom krvi. Mojmi 2 rocnemu takyto odber robila pred 2 tyzdnami - zistovala alergie na jedlo atd. Takze vie to spravit pediater urcite

babatkoo
1. dec 2022

@bubla97 nema aj ine problemy ako napr. Hnacka/zapcha a zadny sopel, opuch nosa?

bubla97
autor
1. dec 2022

@sojorez no skusim ten púder teda, to je najmenej teraz. - ďakujem. Čo sa tyka toho predstadia, ono to má názov z dvoch slov a on to tak vysvetlil, že je to akokeby predstadium toho atopickeho 🤷 nášmu sa to vyhodilo tak cca 10 mesiacov čo mal, pred letom to začalo na stehne jednej nohy, potom sa to rozšírilo na druhé a prednedávnom na tie lýtka. Na tvári na lícach mám pocit že to mal odkedy mu začali ísť zúbky a to mal 3 mesiace. Či sa mu to odtiaľ rozšírilo na tie nohy, netuším 🤷

bubla97
autor
1. dec 2022

@babatkoo hnačky iba pri zuboch čo som si všimla, zápcha ani nie, kaká pekne každý deň, niekedy 2x niekedy viac... Ma a aj pevnejšiu stolicu, ale to je asi aj tým, koľko vody vypije za deň ( od mala tomu moc nedá), či papa banán a pod. Soplik tiež len pri zuboch alebo choroba, keď jemu idú zuby od tých 3 mesiacov stále, nedá sa to poriadne odsledovať, teraz mu už vychádzajú chvalabohu posledné 🙏 myslíte si , že by to mohla byť aj strava?

myrra81
1. dec 2022

@bubla97 moj maly 1,5r. to mal vsade okrem tvaricky, svrbelo ho to velmi, vysadila som mliecne vyrobky, kakao, citrusy, jahody, paradjky a uz sa nevyhadzal. ale najhorsie zo vsetkeho boli mliecne vyrobky a obmedzila som rovnako aj u seba

bubla97
autor
1. dec 2022

@myrra81 ďakujem za odpoveď, nášho malého to práveže nesvrbi vôbec, on ani nevie, že to má. Len mňa to trápi z toho estetického hľadiska, nehovoriac o Tom, ak všetci na mňa pozerajú, že čo to neriešim a nechám ho s takými vyrážkami 🤦 pri Tom keď aj lekár povie, že mu na to nemá.co dať 🤷 malý to má.len na tvári a nohách, telíčko inak ma pekné čisté .

babatkoo
1. dec 2022

@bubla97 podla mna strava, ked uvadzate ze nema ine problemu. Preto som sa pytala lebo existuje take virusove ochorenie vola sa apec syndrom. Ale ten sprevadzaju dalsie veci - traviace a zadny sopel. Moj syn ho mal 2x. Preto to poznam. To ochorenie je typicke tym ze ,,koluju,, vyrazky po tele a trva to 6-8 tyzdnov.

sjana7
1. dec 2022

Tiež sme teraz čerstvo riešili doma. nám sa také začalo ukazovať keď malej išlo veľa zubov naraz ,najprv fliačik a potom sa to rozšírilo po celom tele chúďatko, aj svrbelo ,bola nespokojná,po nociach plakala...
Boli sme u doktora ,dal fenistil kvapky a locoid lipocrem .ked nezabralo po tyzdni poslal nas ku koznej .medzitým sme zacali umývať gélom s koloidným striebrom a vela mazat ,lebo ked je to suche ,to je pocit ako by bola koza mala ,ťahá 😪 tak veeela sme natierali slimacim a hadim krémom.chvalabohu sa to začalo zlepšovať. Ale aj tak sme
Išli ku kožnej ,chcela som vediet ,ze co to,vraj detský ekzém, vraj ovplyvní to veľa faktorov ,bud dedičnosť, alebo aj tie zuby ,strava ,nedávať citrusy ,orechy ,čoko... dala nám takú smradlavu mast a tou mazeme pre istotu ešte večer keď ide búvať... Ale vyzerá,že už je to ok .

zabka79
2. dec 2022

@bubla97 to je dobre ze doktor nedava zbytocne lieky. Fenistil a kortikoidy to by asi nechce do babatka davat. V lekarni je kopu kremov treba vyskusat a snad jeden sadne. Existuje aj krem imunoglukam to nam dala pediatricka, syn z toho vyrastol. Mal to iba v ockovacom obdobi .

bubla97
autor
2. dec 2022

@zabka79 ten krém sme mali, nepomohol 😔 neviem čo už mu vyskúšať ...

zabka79
2. dec 2022

@bubla97 holtov krem davam synovi ale on ma ekzem lisajoviteho typu. Suchy flak. A ten krem zabera.

bubla97
autor
2. dec 2022

@zabka79 no to my také nemáme 🤷