Vyrážky po tváričke mesačného bábätka

zuzuv4
21. sep 2014

ahojte mam mesacneho synceka a po celej hlavicke ale hlavne na tvari ma take malinke vyrazky a su strasne suche aj som mu to olejcekom natierala a nic potom aj telovym a ani to nepomohlo a myslim si ze ho to boli alebo svrbi lebo je stale nervozny co by ste mi na to poradili alebo co to vlastne je

safranca15
21. sep 2014

Pokial kojis tak si asi nieco zjedla na co ma alergiu moja tiez mala take vyrazky preto lebo som zjedla rajciby a vokoladu a ma alergiu na to tak sme to zistili isli sme doktorke a ta nam predpisala excipial tym som ju natierala 3x za den a fenistilove kvapky tie som davala vzdy pred papanim takze to vychadzalo 2kvapky 5x denne a po tyzdni nemala nic

andrejta
21. sep 2014

@zuzuv4 vyskúšaj umývať prevarenou vychladnutou vodou a skús mu to natierať 3x denne jemnučkou vrstvou Holtovým krémom, dostaneš v lekárni. Ak to neprejde alebo sa to nezmierni do 3 dní, zbehni k doktorke

sissy27
21. sep 2014

@zuzuv4 ak kojíš, tak pozor na stravu, zrejme alergická reakcia...

zuzuv4
autor
21. sep 2014

dakujem baby ale ked by to mal s mlieka tak by to mal asi po celom tele nie? a vyskusam tu prevarenu vodu a ten krem sa da kupit aj normalnebez predpisu?

safranca15
21. sep 2014

Na predpis je to trosku lacnejsie a nie nemusi to byt na celom tele

kazunomiya
21. sep 2014

@zuzuv4 alergicka reakcia by asi bola naozaj na celom tele. Moj mal take malinke vyrazky na tvari, ked mal cca. mesiac, pytala som sa pediatra, povedal, ze to nic nie je ("cisti sa"), ani maly nevyzeral, ze by mu to vadilo. Ale bol nam ochotny na to dat Holtov krem, len mi potom zabudol dat recept. Takze sme nedavali nic a preslo to same. Este som premyslala, ci to nie su potnicky, malilinke babatka to obcas maju, ked im je prilis teplo, nestihaju sa chladit potenim.
Na oleje pozor, ake pouzivas, mozes to aj zhorsit. Lebo ked je ten olej mineralny (v zlozeni je napisane Paraffinum liquidum alebo Mineral oil), tak len upchas pory a vyrobis mu priam akne. Vhodnejsi je rastlinny olej, napr. mandlovy.
Ale idealne je spytat sa na tie vyrazky pediatra na poradni. Nic vazne to nebude podla mna.

zuzuv4
autor
21. sep 2014

dakujem aj si myslim ze to ma take nieco lebo som si najskor myslela ze su to potnicky no len ked mu to neprechadzalo a mal to suche tak uz som zacala pochybovat

dorotka202
21. sep 2014

Nasa mala to iste.zaver bol,ze je to cistenie babetka po porode,alebo nieco take.vyrazky zmyzli same od seba asi za mesiac.nic nato netreba davat,len umyvat prevarenou vodou a ja som mala pocit ze ju to svrbi,taj aj kvapky fenistil,na pohotovosti kazali davat pat kvapiek trikrat denne.nic sa neboj,strati sa to.nasa vyzerala hrozne🙂 a teraz je pekna ako babika.