Vyrážky na tvári 6-týždňového bábätka

meg772
16. nov 2023

Už niekoľko dní ma na tvári a krku vyrážky. niektoré sú červené a niektoré malinké biele. Na dotyk má pokožku hrbolaru a suchú. čo to môže byť?

basulaak
16. nov 2023

Moj mal tiez dlllho dllho vyrazky. Vraj to je po porode u tak malych deti normalne. Je to poporodne akne. Same sa mu vycistilo v par mesiacoch. Ale lepsie ti povie tvoj pediater. Ak to ma zo dna na den moze to byt aj nieco ine. Mne hned pediatricka povedala, nelakat sa to same zmizne su to hormony. Aj bradavky maju aj moj mal nejake “ine” 😀 a povedala mi ze je to pozostatok mojich hormonov.

nin12345
16. nov 2023

@meg772 baby akne.. ono to zmizne zachvilku

zojanka
16. nov 2023

@meg772 Novoredenecké akné. Má to väčšina detí. Netreba na to nič dávať a natierať, zmizne samé.

tinka_1807
16. nov 2023

@meg772 presne toto mal náš zhruba v rovnakom case. Lekár mi vravel, že alergia na jedlo, alebo prací prostriedok. Tak som všetko prala s detským prostriedkom a nepomohlo. Prestala som skoro všetko jesť, lebo som si myslela, že je to alergia na jedlo a nepomohlo. Nakoniec mi svokra povedala, že oni to prezývali, že dieťa sa "čistí" a že to je normálne a po pár týždňoch to zmizne. Aj tak bolo. 🙂
Sledovala by som, či ju to napríklad svrbí, či si to neskriabe - náš neskrabkal a ani nevyzeral, že by ho to na dotyk bolelo, alebo svrbelo. Tka potom som to prestala riešiť a vymizlo to úplne samé. Ale ak by jej to vadilo, alebo svrbelo, tak to môže byť ekzém.

nika11103
16. nov 2023

Toto je podľa mna úplne ukážkové typické novorodenecke akne .

chadkroeger
16. nov 2023

Je to novorodenecke akné

euka210
16. nov 2023

@meg772 novorodenecne akne...mojmu po mesiaci vysli a akurat na krste bol taky bodkovany. Ale moj mal potom aj seboreu a neskor aj atopicky exem.