Vyrážky na ruke

luka21
17. máj 2017

Prosím vie mi niekto poradiť.Synovy sa pred týždňom vyhodili na ruke takéto vyrážky a stále sa mu to rozširuje nestretol sa niekto stakymto niečím vopred ďakujem za odpovede

monicm
18. máj 2017

@luka21 Fúha a čo na to lekár/ka?

luka21
autor
18. máj 2017

@monicm práveže som ešte snim nebola len či náhodou niekto nevie čo by to mohlo byť

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacena4
18. máj 2017

ak sa to rozsiruje a je to tyzden jednoznacne kozna popr. skus najprv pediater ale aj tak asi skoncis na koznom (tam vacsinou nepotrebujes papier vymenny) ak je to suche a vyzera to ako keby sa to chcelo supat tak to vyzera ako alergicka reakcia na potravinu, stres aleo nieco podobne, mozno kombinacia potraviny a pelu - neviem z fotky presne posudit to len lekar. vyskusaj nieco na premastenie - napr. excipial - skus ukazat v lekarni mozno poradi tych excipialov je viac druhov a ak nezaberie na premastenie tak fakt potom uz len lekar ale ak sa to rozsiruje jednoznacne lekar mozno na par dni nasadi kortikoidy a potom tu mast na premastenie pokozky, alebo nieco medzi tym aby to nemuseli byt hned kortikoidy

majaxy
18. máj 2017

Ja mám takéto niečo pri styku s kovom, mám alergiu na kovy, stačí pár minút

joja101
18. máj 2017

vyzera to ako keby to mal poprhlavene od zihlavy.. bude to podla mna alergia na nieco.. len by som sa asi poponahlala so zistovanim priciny.. vies aby to neprerastlo este do niecoho vacsieho ako su tieto vyrazky..chod s nim pekne na alergologiu, spravia testy a budes vediet😉

monicm
18. máj 2017

@monicm Tak potom smer lekár/ka. Toto by bolo hádanie a mohlo by viac uškodiť ako pomôcť.

monicm
18. máj 2017

@luka21 Ups, píšem sama so sebou. 😂To malo ísť tebe.

veronika_e
18. máj 2017

no to bude nejaka hnusobna pliaga, treba s tym ist cim skor k lekarovi aby na to nieco dal a aby sa to viacej uz nerozsirovalo

andula77
7. jún 2019

Zdravím. Má alebo mal niekto takéto vyrážky? Ak áno, aká je diagnóza? Ďakujem

petraslov
9. aug 2020

Aj môjmu synovi sa to pred pár dňami vyhodilo na chrbte oboch rúk, čo to nakoniec bolo u vás a zbavili ste sa toho? Cez týždeň sa chystáme ku kožnej len chcem vedieť na čo sa mám pripraviť.
@andula77
@luka21

andula77
9. aug 2020

@petraslov ahoj. Syn to máva najmä na lakťoch, tsm ide údajne u psoriázu... A aj tá sa objavuje v určitých obdobiach... Mám pocit že najmä počas školského roka... Podľa toho čo pozorujem sa mi zdá že to moze mať pôvod v strese, aj keď sa nezdá ze by syna vyslovene vidu trápilo, občas su vsaj ah hryzie nechty, istý čas žmurkal okom... To uz nerobí. On je inak chúďa, máva aj alerg. Reakcie na ustipnutie hmyzom, maca obrovské červené fľaky, vždy ho to veľmi svrbí. Po ustipnuti včelou do líca sme zašli aj na pohotovosť keďže mal extrémny opuch polovice tváre...

andula77
9. aug 2020

@petraslov keďže tie vyrážky zase nemáva nejak často, a nezhorsovali sa, obvodná nás nikde ďalej neposlala... Ono to postupne zmizlo... Akurát som sledovala čo by to mohlo vyvolať ale na nič sim neprišla... Snáď len na to, ze sa mi zdá, ze psoriáza sa zhoršuje keď je viac sladkosti... Tak neviem ci som pomohla. Prosím dáš mi vedieť ako sa k tomu vyjadrí vas lekár? Ďakujem!