Vyrážky na lícach 21-mesačného syna

simona798
2. máj 2024

Dobrý deň. Prosím Vás, 21mes syn má už dlho drobné krupickovite vyrážky predovšetkým na líčkach (prikladám foto). Niekedy ich nevidno, len na dotyk cítiť, niekedy to má výrazné červené ako na foto. Pediatricka povedala, že asi alergia na nejaké jedlo, ale že to ťažko zistím a teda zatiaľ som ešte nespozorovala, po čom by sa mu to zhoršilo. Po tele má len výnimočne, takú krupicu, nie červené. Nesvrbi ho to, ani nič podobné.
Od včera má podobné červené drobné vyrážky aj na krku zo zadu, myslela som, že zo slnka, natretý krémom 50tkou však bol.
Nemáte nejakú radu, z čoho by to mohlo byť, čím natrieť/ako to riešiť? Ďakujem.

mamamasama
2. máj 2024

Ako dlho to ma? Moj syncek ma jemny vysyp este 3 mesiace po prekonani 5 choroby.

simona798
autor
2. máj 2024

@mamamasama snáď aj vyše pol roka už.

anavixy
2. máj 2024

S kakanim je v pohode? Nema tvrdu stolicu? Ci nahodou abkm nemoze byt… inde na tele to nema?

simona798
autor
2. máj 2024

@anavixy s kakanim má problém od narodenia. Prešli sme duphalacom, forlaxom a atď... Dr vravela že to je kvôli tomu, že pije veľa UM, presli sme na kozie UM snáď v pol roku, problém ostal. Ale je pravda že iné mliečne výrobky sme nevyradili (biely jogurt, maslo, syry napr). Vlastne má po celom tele, najma nožičkách, uplne drobné, ale nie červené, len takú krupicu.. že nie je hladký.

simona798
autor
2. máj 2024

ešte doplním, že u kožnej sme boli keď to začalo, jediné čo povedala - nepoužívať aviváž. Nepoužívali sme, neprestalo.

anavixy
2. máj 2024

@simona798 Hmm, ja by som skusila tu eliminacnu dietu veru… 😏