Vyrážky na krku

lucia006
10. júl 2015

ahojte mamky,netuším z čoho moj drobec dostal vyražky ,na krku a lopatke male drobne červene husto prisebe a svrbia ho,berie atb Cedrox ale už dnes konči može byť alergia prejavená ked už lieky vlastne dobera ?lebo inak nezjedol nič nowe?akurat sa potil teraz veľa ked mal teploty ,plus horučavy . 😒 nemožu t byť osipky?strašne ma to vyľakalo. 😢

pribinak
10. júl 2015

Osypky asi sotva ;)

marianka0101
10. júl 2015

@lucia006 mozu to byt potnicky, skus vlozit fotku

lucia006
autor
10. júl 2015

@pribinak prečo myslite ?

lucia006
autor
10. júl 2015

@marianka0101 hned ako vstane

pribinak
10. júl 2015

@lucia006 lebo na osypky sa u nas ockuje uz niekolko desatroci v celej europe, mali ste sa kde nakazit?

pribinak
10. júl 2015

Bud su to potnicky, alebo alergicka reakcia na ATB

lorela
10. júl 2015

S najväčšou pravdepodobnosťou - potničky.
Nič ti nebráni navštíviť lekára a budeš mať istotu.

lucia006
autor
10. júl 2015

@pribinak boli sme v španielsku pred mesiacom a tam boli osipky

lucia006
autor
10. júl 2015

@pribinak dufam ze len potnicky lekarka už neordinuje jedine pohotovosť alergia na atb može risť ku koncu ?

pribinak
10. júl 2015

Osypky, maju inkubacnu dobu 8-12 dni, v Spanielsku boli dva pripady, boli ste s nimi v kontakte?

pribinak
10. júl 2015

@lucia006 my sme sa pri ATB vysypali 2 ci 3 dni po dobrati ATB, brali sme Augmentin, na pohotovoati sme sostali tabletky Dithiaden a injekciu

Je tu aj taka skupina o Augmentine, dala som tam aj fotky ako "nadherne sme vyzerali"

lucia006
autor
10. júl 2015

@pribinak tam kde sme boli ,ano boli osipky ,a bol sjednou ktora vraj potom dostala ,tak ja už neviem....ale tiež myslim ze to nemoze az teraz prisť

lorela
10. júl 2015

@lucia006 Myslela som pohotovosť, samozrejme.
Aj keď ste boli v kontakte s osýpkami, dieťa ich nemusí dostať vôbec. Reakcia na užívanie ATB až po doužívaní, to asi nie.

lucia006
autor
10. júl 2015

@pribinak ja myslim najskôr potničky alebo s atb,kde najdem fotky ?

pribinak
10. júl 2015

@lucia006 je normalne zaockovany? Tak potom sanca, ze dostal osypky po mesiaci je nulova

pribinak
10. júl 2015

@lucia006 neviem, nikde tu na konovi to urcite je

lucia006
autor
10. júl 2015

@pribinak normalne bol ockovany tak snad to rýchlo prejde ,lebo dotoho ma aj aftu na hrdielku ,kvôli ktorej mi neapa uy sme hotovy od nedele sa to na nas vali rad radom ,trikrát pohotovost už mam dosť

pribinak
10. júl 2015

@lucia006 idem tie fotky pohladat

pribinak
10. júl 2015

@pribinak neciem to najst, ale tu na fore urcite uz taka tema je a tych fotiek do toznych mamiciek tam bolo dost

lucia006
autor
10. júl 2015

@pribinak hladaám aj ja no fotky som nenašla zaťial ,nevadi ,budem pozerať hladať kým sa malý nezobudi potom sa mu pozriem znova NA chrbatik zaťiaľ som mu to natrela framykoinom

pribinak
10. júl 2015

Skus fenistil, bud kvapky a super je aj gel, ten dostnes aj bez predpisu a aspon ho to schladi

lucia006
autor
10. júl 2015

@pribinak dakujem ,mam doma aj gel aj kvapky aj v guličke fenistil ,skusim to.uvidim či sa mu to roziri ešťe dnes dostal b12 do nohy ,ale tak svitaminov asi taka reakcia by nemala nastať. 😒

marikams
10. júl 2015

Ahojte neviete niekto poradiť. Mám päť ročnú dcéru ktorej sa asi pred troma rokmi spravila na nohe červená bodka. Najprv som myslela, že ju niečo pichol, ale nestratilo sa to. Práve naopak, kolo tej bodky jej to sčervenalo. Lekár na to povedal, že to je pigmentova škvrna. No mne sa to moc nezdá. Nemá tu niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem

lucia006
autor
10. júl 2015

Takze sme boli u nasej koznej doma kedze uz neordinovala .ma to s atb .dala nam fenistil kvapky 3krat denne a ked sa to rozsiri cipok kortikoidy.takze nakoniec pre alergia na atb .a povedala mi ze alergia na lieky vznika nie od prveho uzitia lieku ale az po 6tich dnoch najskor...

modrofuzik11
13. júl 2015

to je neprijemne. nasemu ondrejkovi sa cez vikend vyhadzal po celom tele ekzem. aj kubko to mal. velmi mu to ukludnuje bepanthen. nastatie ho to nesvrbi. dnes ked vstal uz vyzeral lepsie. verim, ze to prejde...

lucia006
autor
14. júl 2015

@modrofuzik11 mojmu sa uz tiez polepsilo.mazala som mu to tekutym pudrom smentolom schladzovalo mu to menej ho to svrbelo .a febistil kv.