Vyrážky medzi nôžkami

beatrice1111
26. nov 2022

Ahojte, kúpila som nedávno plienky kaufland až sa malej medzi nozkami vytvorila vyrážka, mastila som ju, stále až sa z nej stala zrazu červená škvrna ako popalenina. Plienky som hneď vymenila dnes som dala 2x spiridea krempasta. Viete mi poradiť čo by ešte mohlo pomoct? A čím to natierať pri prebalovani? Umývam čistou vodou utieram prikladaním do sucha a nepouzivam utierky. Dakujem

verof
26. nov 2022

@beatrice1111 nám vždy pomohol imazol

ivangeline
26. nov 2022

Vyckat.

beatrice1111
autor
26. nov 2022

@verof imazol ma výpadok toto ma podobne zloženie a tiež sa dáva 2x denne len neviem čo medzitým pri prebalovani natierať

zuzuky
26. nov 2022

@beatrice1111 nám pomohol pytiol neo

anavixy
26. nov 2022

Rybia mast, bepanthen, sudocrem, kazdemu nieco ine… ale spiridea je super, len treba tomu dat cas a hlavne uz nepouzivat tie plienky 🙃

ajsha123
26. nov 2022

My sme mali to isté, vyskúšali sme vsetko spomenuté a pomohol nám len Imazol krempasta... Netušila som, ze ma výpadok. Ani na nete sa nedá zohnať? Pripadne od susedov, nemá niekto, komu zostalo a uz nevyužije? Tak ja som Imazol dala pri každom prebalení, ked mala dcéra taky isty problém... Ani ma nenapadlo, ze sa to môže dať len 2x denne 🤦‍♀️ Pomohlo, neuškodilo 🤷‍♀️

nevenka
27. nov 2022

@ajsha123 tak ono je to liek, nie bezny kremik na zadok, obsahuje clotrimazol, proti kvasinkam. Preto sa odporuca 2x denne.
Ja by som mozno skusila namiesto Imazolu aj Canesten, tiez tak 2x denne, len to sa asi trosku rychlejsie zmyje, kedze ten Imazol je taky ako pasta a drzi to na kozi, ale zlozenie - to liecivo, je to iste.
A pomedzi to asi Sudocrem, lebo ten je taky viac vysusujuci. 2 z 3 deti robil velmi dobre ten a jednemu dietatu som davala Rybilku, lebo Sudocrem mu nerobil dobre.

mimi16
28. nov 2022

@beatrice1111 u nás jedine Sudokrém