Vyrážky a vysoké teploty

66simonka66
9. okt 2021

Ahojte mamičky, prosím chcela som sa opýtať či mali vaše detičky niečo podobné a čo vám zistili. Máme dvojičky aktuálne majú 15mesiacov. Jedna malá od utorka vysoké teploty 39tky ktoré sme zrážali paralenom, nemala žiadne iné príznaky len teploty, takže lekárka ju vyšetrila v podstate len cez telefón. V piatok večer sa celá vysypala, myslela som že to bude 6 choroba, vyrážky sa ale veľmi podobali na žihlavku, išli sme na pohotovosť a doktorka nám dala fenistil kvapky 3x denne a nejaký čipok do ritky. Vyrážky jej do rána úplne zmizli, na obed sa znovu vyhádzala a po podaní fenistilu vyrážky znova zmizli, poste sa objavujú a úplne zmiznú (vyzerajú ako po poprhleni, ako poštipané) vyhadzujú sa na tvári, čele, nohách a rukách. Je apatická, nič sa jej nechce, unavená stále chce spinkať, nechutí jej papať. Má chladné ruky aj nohy ale pri tom sa potí. Môže to byť podľa vás 6 choroba, nemám ísť zasa na pohotovosť? Nechcem vyzerať ako idioit, ale ozaj mám strach.

66simonka66
autor
9. okt 2021

@66simonka66 ešte by som dodala že nejedla nič iné ako inokedy, takže zo stravy to asi nebude.

66simonka66
autor
9. okt 2021

@66simonka66 na pohotovosti sa na nás pozerali ako na blbcov prečo sme prišli, doktorka jej neurobila žiadne vyšetrenie len jej pozerala vyrážky na tvári.

zuvelyn
9. okt 2021

Ruky-nohy-usta ?

66simonka66
autor
9. okt 2021

@zuvelyn nemá vyrážky ani v ústach ani na dlaniach a chodidlách, aspoň tak som o tom čítala na nete. Má to na ramenách a lýtkach a lícach tak to vyzerá ako žihlavka a na brušku má len taký výsyp. Objaví sa to a do polhodiny po podaní fenistil kvapiek to zmizne.

66simonka66
autor
9. okt 2021

@zuvelyn trápi ma hlavne to že je taká apatická, stále unavená, stále spinká.

zuvelyn
9. okt 2021

@66simonka66 nemusí mať na chodidlách. Kamoškin syn mal také príznaky ako ty vravíš a bola to presne ruky-nohy-usta. Do týždňa po prvom vysype bol OK, tiež im naordinovali len fenistil. Apatická je určite aj po fenistile ten funguje ako "oblbovak" ako vedľajší účinok.

nikpa
9. okt 2021

@66simonka66 u nás takto 6.choroba neprebiehala. Vyrážky sa objavili keď skončila teplota, cca po 3-4 dňoch zmizli a bolo po chorobe. Ak sa ti niečo nezdá, treba ísť opakovane na pohotovosť, bude tam zase iná lekárka a možno budete mať viac šťastia a vyšetrí ju dôkladnejšie.

petus998
9. okt 2021

@66simonka66 7 choroba ruky nohy usta pri tom su vysoke horucky

66simonka66
autor
9. okt 2021

Už to má aj na ritke

66simonka66
autor
9. okt 2021

@nikpa aj jej skončili teploty vo štvrtok a v piatok večer sa vysypala ale vysype sa a zmizne a znova vysype a zmizne.

babajaga
9. okt 2021

isla by som zase s nou lekarovi..

nikpa
9. okt 2021

@66simonka66 náš sa vysypal len raz pri 6.chorobe, toto nebude ona