Vyrážka kruhovitého tvaru

emka13
17. nov 2014

ahojte maminky malej 2-roky sa na ritke vytvorila vyrazka asi ako 50centovka.ma to asi vyse tyzdna a nemizne, skor mam pocit ze sa zvacsuje. mastila som sudokremom, teraz pityolom. neviete co to moze byt a co nato...cim mazat?dakujem za odpovedex

jaja1979
17. nov 2014

@emka13 A nema v strede nahodou biele miesto? Nemala nahodou kliesta? Cerveny flak velkosti mince moze byt aj znakom boreliozy.

emka13
autor
17. nov 2014

@jaja1979 ahojky nema...je to cele cervene, vyzeralo to ako lisaj bolo to tke bledsie teraz je to take cervensie mierne vystupene...ale cele cervene. kliesta nemala pokial viem.

ikke
17. nov 2014

napriklad aj plesen (mykoza koze) to moze byt, vtedy treba na to napriklad Daktarin

katarinamarkova
17. nov 2014

@emka13 k doktorke na odbery....moze mat len nejaku banalnu reakciu na nieco...
k tej borelioze - kliesta si nemusela zbadat, kludne mohol sam zliezt pri sprche napr....a prenasa ju aj iny bodavy hmyz, aj ked skor vynimocne.....
ten cerveny flak pri borelioze sa objavi tak 50/50 a s ten s bielym stredom z toho tiez 50/50 takze na ten typicky jeho vzhlad by som sa moc nespoliehala, je skor vynimocny.
ak sa citi, alebo ju vnimas trosku prechorenu, ako napr. pri chripke, utekaj zajtra k dr.

ale opakujem nemusi to byt nic, len mozno nejaka prehnana kozna reakcia. ci iny virusko, co sa prejavuje vyrazkami...tych je teraz vela.

prajem nech to je hocico ine ako borelioza.

keziah
17. nov 2014

moze to byt aj ekzem, nie?

petrouchka
17. nov 2014

Moj syn mava na zadocku bezne ekzem, objavi sa vacsinou ked ma oslabenu imunitu, po chorobe a pod. Su to cervene, suche a trosku drsne flaky roznej velkosti.