Výrastok na jazyku 10-ročnej dcérky

28. okt 2023

Dcérka 10 ročná,má na jazyku niejaky výrastok,je cca 2_3 mm veľký farby jazyka,ma ho od augusta .veľmi sa bojím čo to je .Boli sme u dr na ORL a že nie je si istý že sa s tým nestretol,či si nekusla ,ale to nie keďže to má ďalej ako zuby .Ale,že si nemyslí že niečo zle! Že mám ísť na zubné že či sa s tým nestretli,tak že stretli ale nie u detí a že tiež si nemyslia že tumoru,ale že ak chcem tak ísť do celkovej a zobrať vzorku na histologiu! Ako mi tom povedal ja hneď strres panika a sla som ešte k jednému detskému ORL v detskej nemocnici on je aj ORL aj onkológ ,tiež si nebol istý čo to je ale tie nemyslí že nádor,že to väčšinou u starých fajčiarov atď ....tak.teraz neviem čo mám sa uspokojiť a tou odpoveďou,stále nad tým rozmýšľam.Nestretol sa u vašich detí s tým niekto ? Resp čo by ste robili na mojom mieste? Ci myslíte že preháňam? 😭

autor
28. okt 2023
autor
28. okt 2023

Je to zväčšené má to cca 2-3 mm

tamvtme
28. okt 2023

"neviem, co to je ale asi to nebude nic zle" by pre mna nebola dostacujuca odpoved....takze bud hladat dalsich lekarov a dalsi nazor alebo by som sla do odberu vzorky

januelik
28. okt 2023

Toto iste mam, dali mi vodicku na afty, taku pastu volon ta sa da zohnat v Rakusku, ale stale to tam mam.

autor
28. okt 2023

@januelik aj ona 3 mesiace a nie sú to papily chuťové,ako dlho to máte?

januelik
29. okt 2023

uz asi rok, lekar sa ma len opytal ci som si nekusla do jazyka a tam to skoncilo.