Vyprázdňovanie 9 ročného chlapca

zuzka10175
14. apr 2021

Prosím vás, mal niekto taký problém, že by dieťa nebolo schopné vyprázdniť sa do záchoda?
U nás je to už po druhýkrát. Mám 5 detí, tri staršie v pohode...
Štrvté sme chceli dať do škôlky, tak sme sa veeeľmi snažili, aby sa naučil vyprázdniť do záchoda a nie do plienky. Občas sa to podarilo, občas som si niesla domov zo škôlky balíček... asi tak pol na pol.. trvalo to až do druhého ročníka na ZŠ.
Najmladší sa to naučil oveľa rýchlejšie, v škôlke s tým problém nebol, ale už asi vyše roka sa vyprázdňuje do nohavíc. Nechce nosiť ani spodné prádlo, tak to má potom všade... vôbec to nerieši, nevadí mu to, keď si to nevšimnem, je v tom kľudne aj niekoľko hodín...( po covide sa mi ešte nevrátil celkom čuch, tak to až tak necítim)
Dohovárala som mu, vysvetľujem mu... neviem, kde je blok...
Doktorka mi povedala, že mu mám nastaviť vyprázdňovanie na ráno pred odchodom do školy... to akože fakt? ani sebe si neviem prikázať ísť len ráno o siedmej sa vyprázdniť... nie je to školou, lebo bol aj doma a stále rovnako...

anjelicek26
14. apr 2021

Lekar to neriesi nijako? Myslim konkretne proktolog? Bol na teste sily zvieraca? Vedome to robi? Preco? Je mu to prijemne? Su take fetise a zacinaju uz v detstve, co si budeme hovorit... 9 rocne dieta ti dobre vie povedat preco sa to stalo - a aj keby to bola nehoda - tak v tom hodiny chodit predsa nie je v poriadku, siel by sa prezliect. Ja by som mala infarktove stavy keby mi toto spravi skolkar, nie to skolak. Myslim, ze vasa lekarka to berie nejako laxne prepac. Ved to v skole hanba jak svet uz pre to dieta. Co s nim ucitelka spravi potom?

pribinak
14. apr 2021

Už dávno ste mali byt u psychológa. Toto už nie je v norme

pribinak
14. apr 2021

@anjelicek26 veľmi laxný prístup, už mali pobehať 10 vyšetrení, toto robia tak 2-3 ročne deti. A ak mu to ani nevadí, tak to bude zrejme niečo psychického razu

zuzka10175
autor
14. apr 2021

cítila som sa ako neschopná, keď mi doktorka povedala, že nastaviť mu vyprázdňovanie na určitú hodinu... tak, aby som to s ňou nemusela konfrontovať, nechala som to tak a dúfala som, že sa to upraví... lebo všetky ďalšie vyšetrenia musí ona doporučiť...

pribinak
14. apr 2021

@zuzka10175 však ale ty jej musíš povedať, že chcete úst napr na gastro, k proktologovi, na chirurgiu.
K psychologovi môžeš ísť aj bez jej odporúčania

zuzka10175
autor
14. apr 2021

@pribinak naša obvodná má aj gastro... preto som si myslela, že má asi pravdu... psychologičke som dnes volala, už odchádzala... zajtra jej mám volať objednať sa... ale tiež potrebuje anamnézu - teda kartu...

pribinak
14. apr 2021

@zuzka10175 psychologicka v cppp nepotrebuje lekársku správu, vie si odobrať anamnézu od teba
Musíš tu vasu doktorku začať trochu tlačiť.

Nájdi si v BB inú gastro doktorku, však to je veľké mesto

lalenka33
14. apr 2021

@zuzka10175 ešte som sa nestretla s tým, že by detská lekárka bola zároveň gastroenterologom a robila gastro vyšetrenie na ambulancii, ale teda, ked má gastro, tak aké konkrétne vyšetrenie mu robila?To fakt je lepšie nechať 9 ročného robiť potrebu do nohavíc, ako sa konfrontovať s lekárkou?Rok to vo veku 9 rokov robí do gatí a tebe to nevadí a riešiš to až po roku?Môžeš byť rada,že sa učí z domu lebo by sa k tomu pridala aj šikana leby sedel 6 hodín v 💩.Neverím, že je táto téma reálna, žiadna matka by nenechala rok posierať sa 9 ročného do gatí

1martinka12
27. apr 2021

Poriesiela si niečo so synom ? Aj my máme ten istý problém môj má 5r. A robí to isté čo tvoj už rok. On nosí slipy a keď to pusti do slipov tak tiež mu to nevadí . Neviem už ako ďalej dr. Nás posiela k psychologicke