Vypadávanie vlasov u trojročného dieťaťa

helenanovakova
18. apr 2017

Moje dieťa má od narodenia riedke vlasy, jemné a v posledných týždňoch mu začali vypadávať. Vidieť to napr. na vankúši, v hrebeni a pod. Stretli ste sa s tým? Čo bolo príčinou? Môže byť, že sa 3.r. dieťaťu vymieňajú vlásky? Ďakujem

lorela
18. apr 2017

@helenanovakova Pravdepodobne sa jedná už o nadmerné vypadávanie vlasov (na vankúši je jeden so znakov) a treba navštíviť lekára. Príčin môže byť veľa, napr. nedostatočná výživa - chýbajúce minerály.

esther03
18. apr 2017

@helenanovakova moze to byt zapal v tele, parazity... treba vysetrit u dr.

nadejna7
18. apr 2017

Mala by si ist pekne k doktorovi. Nemusi to byt nc vazne no zaroven moze tak by som s tym asi moc neotalala a co najrychlejsie by som zacala patrat po pricine. Je to predsa len male dieta a to nie je len tak. Takze sup sup a zajtra pekne k lekarke, tam sa uz na pricinu pride😉

lorela
18. apr 2017

*zo

florijanka
16. aug 2022

@helenanovakova prosím vás aj ste to nejak vyriešili? Ja mám 3 ročnú dcéru a začali jej dosť padať vlásky .dakujem

klaudiaemma
20. jan 2023

@florijanka dobrý deň, chcela by som sa opýtať ci ste prišli na príčinu padania vlasov u dcérky, máme rovnaký problém, dakujem.

zuzi194
27. jún 2023

@klaudiaemma Dobrý deň ,zistili ste čo to môže byť??

klaudiaemma
28. jún 2023

@zuzi194 pekný deň, zatiaľ žiaľ nie, padajú ďalej.

zuzi194
28. jún 2023

@klaudiaemma a moc jej padajú??aké vyšetrenia robili?

klaudiaemma
29. jún 2023

@zuzi194 je to 4 ročný chlapec, endokrinológia, očné, ušné, u obvodnej všeobecný rozbor krvi, odber na vírusy...