Vyliečili sa vaše staršie deti z refluxu?

lamadea
28. máj 2023

Ahojte. Máme syna (8rokov). Liečime sa od minuleho roka na reflux. Prejavuje sa mu to častým čikutaním. Keď začne ráno, s prestávkami skončí večer. Niekedy to máme takto aj dva dni po sebe. Bol liečený tabletkami costi 3x 1/2. Zdá sa mi, že nám to ale vôbec nepomohlo. Prísne dodržiava strava. Žiadna čokoláda, mäta, bublinkove napoje atď. Na pol roka sme vylúčili aj mlieko. Prosím Vás, existuje nádej, že sa z toho raz dostaneme??? Naozaj ma nebaví stále ho vo všetkom obmedzovať. Je to dieťa predsa. 😔

mandzula
28. máj 2023

@lamadea pricina refluxu je aka? Ak stres, je potrebne ho eliminovat ho ako pricinu, lebo takto "liecis" len symptomy.

sante81
28. máj 2023

@lamadea môjmu synovi spôsoboval reflux častu chorobnosť a zlou zivotospravou aj bolesti brucha a vracanie. Upravila som stravu, obmedzili sme všetko co nemohol a po 3-4 rokoch je to lepšie. Chorý nebýva, akurát ,,občas,, zje to čo nemá a vracia . Je to beh na dlhú trať , chce to pevnú vôľu a trpezlivosť

kacena4
28. máj 2023

ja mam reflux aj ako dospela, nezbavis sa toho, ale obmedzis dietou. to nie je o obmedzovani ale o prijati zivotneho stylu - vobec sa necitim obmedzovana, beriem to ako fakt a sucast zivota

lamadea
autor
28. máj 2023

@mandzula nedoviera mu ta kardia na pazeraku. Na poslednom sone v decembri už bolo všetko ok a od Noveho roka zase... Častý kašeľ a čikutka.

lamadea
autor
28. máj 2023

@sante81 ako Vás liecili okrem diéty?

mandzula
28. máj 2023

@lamadea pytam sa preto, ze u dcery je za refluxom stres - lepsi stav ma v pohode, no hned ako ma obdobie stresu, reflux je spat.

sante81
28. máj 2023

@lamadea bral Helicid, nič viac. U ňho to bolo všetko hlavne o strave. Držím palce 🍀

keiko33
28. máj 2023

Dcéra sa liečila na reflux keď mala asi 3,5 roka, čo je už 11 rokov. Od mala vracala, hlavne večerné mlieko. Keď som ju dojčila mlieko išlo až nosom von. Chodili sme na gastro, tiež brala costi, ale to jej vôbec nepomohlo. Potom nám doktorka predpísala famotidin a keď ho vybrala odvtedy nič. Občas keď niečo večer pomiešala, ale fakt výnimočné tak to išlo von. Ale inak nič. Odvtedy žiaden reflux, žiadna diéta. Ten famotidin jej uzavrel zvierač. Pritom dovtedy diéta, dve hodiny pred spánkom nič nejedla. Neviem či bol problém len v tom zvierači, či to bol skutočný reflux. Neter má tiež také prejavy, že čikúta. Či berie lieky neviem, ale tiež aspoň dve hodiny pred spaním nesmie jesť, lebo hneď čká. Má 10 rokov.

lamadea
autor
28. máj 2023

@keiko33 ďakujem za Vašu reakciu. Deťom sa väčšinou ten reflux prejavuje kašľanim, aspoň u mňa v okolí. Nikto nemal ako prejav refluxu častú čikutku. Bola som už z toho zúfalá, teda stále som 😅.. Dva mesiace sa mi syn aj pozvracial a hneď do toho čikutať. Hovorím si, toto keď prežijem, tak už prežijem všetko 😀. Chodíme k odborníčke, veľa deťom už pomohla, ale nám akoby sa stále netrafila do liečby. Ťažko povedať. Som veľmi rada, že Vám sa reflux upravil po liečbe a ste už OK. Dalo mi to nádej, že možno raz sa to aj nám upraví.

keiko33
28. máj 2023

@lamadea tak držím palce, nech sa vám to upraví. Ja som si s dcérou prežila kadečo. Je alergička, vtedy ešte ten reflux a keď bola chorá, tak to bol des. Sa mi decko išlo od kašľu zadusit, nakoniec sme skončili s kortikoidnym sprejom a výberom mandlí. Aspoň toho refluxu sme sa zbavili, lebo to grcanie bolo strašne. Ani ja som o čikutke nepočula, kým ju nemala neter.

lamadea
autor
28. máj 2023

@keiko33 my mami si musíme prejsť všeličím možným.. Každá mama sa bojí o svoje dieťa. Verim Vám, muselo to byť ťažké.. Niekedy si tak hovorim, že keby som radšej mala flegmaticku povahu, ale takú riadnu, že nič človek nerieši, nepreziva.. Ale ja som pravý opak. Sama na seba som niekedy zla.. 😔