Vykakaný čipok Nurofen do 5 minút

4. júl 2023

Ženy poraďte máme prvorodičke. Dala som babu čipok nurofen od horúčky. Do 5 minut sa riadne pokakalo. Ale čipok v plienke nebol. Dať druhý?

zuzanka.zuzu
4. júl 2023

určite nie. a čo všetky máte s nurofenom? prečo nie paralen? nurofen v zahraničí nie je dokonca niekde ani voľne predajný a dáva sa až nad 40st. a až keď nezaberie paralen... ale načo si hubu deriem v krajine kde sa antibiotiká dávajú predpisovať preventívne na dovolenku 🙈

nevenka
4. júl 2023

Ja by som pockala aspon polhodinu a zmerala teplotu, daco sa mozno uz stihlo vstrebat. Nam sa toto stalo viackrat a nebolo treba druhy. Alebo ak ma vysoku teplotu, skusit zabaly. Aku malo teplotu?

nevenka
4. júl 2023

@zuzanka.zuzu no predstav si, ze niekomu lepsie zabera Nurofen. Alebo po ockovani sa ma prave davat Nurofen,
nie Paralen. Paralen nie je neskodny, ani omylom. Alebo ma decko take teploty, ze proste davas na striedacku po 4 hodinach jedno a druhe. Nas 19 mesacny schytal vlani covid 7 dni po MMR vakcine, to boli 40-41 horucky a na urgente mi povedali, ze jedine takto to robit, ako to robim, kazde 4 hodiny striedat tieto 2 ucinne latky, do toho zabaly a ked to do 3 dni sa nebude zlepsovat, tak na urgentny prijem na kortikoidy a infuzie.
Nechapem, co taky komentar. Cipky su od 3 mesiacov. Paralen cipok mas od 7 kil. Co das malinkemu babatku napriklad? Ja som riesila covid, ked mala mala 2 mesiace, tak v lekarni mi povedala, ze este je malicka, urcite konzultovat s lekarkou, ale ze dala by polovicku toho Nurofenu, keby bolo treba. Mala vtedy vahu mozno 3,5 kg.
Zhejtovat maminku, co je uz tak dost v strese, tak to Ti vyslo...lebo Paralenik je cukrik 🙄.

777januska777
4. júl 2023

@zuzanka.zuzu nurofen je aj protizápalový liek, paralen nie. Takže ja osobne vždy idem radšej do nutofenu.

majamat
4. júl 2023

urcite nedavat. cipky sa dokazu rozpustit za 1min.
je fajn mat aj Nurofebn, aj Paralen v pripeda, ked treba kombinovat, aby sa zabranilo podaniu dvojitej davky.

zuzanka.zuzu
4. júl 2023

@nevenka si sa nejako opustila 😀 sama píšeš o 41st a ja som napísala, že nad 40st, takže vlastne komentár oničom 😀 ale že úplne celý 😀

merrysa
4. júl 2023

@zuzanka.zuzu veľa deťom vrátane môjho je Paralen prd platný, vždy mu dobre zabral len nurofen.. nechápem čo sa nad tým rozculujes, otázka znela ajtak úplne inak

saxana000
4. júl 2023

Nurofen ma rychly nastup ucinku ale po par hodinach teplota leti hore plusom je ze pomaha aj od bolesti preto ho mam doma stale. za cca pol hodku zistis ci zabral a vlaznym zabalom tiez teplotu zrazis.5 minut je dost dlho na to aby sa cipok vstrebal.paralen zas nastupuje pomalsie ale teplota sa drzi dlhsie dolu.aspon u dcery to takto funguje odjakziva.teda ked potrebujem rychlo zrazit davam nurofen.ak potrebujem aby sa vyspala v noci bez horucky tak davam paralen..a medzitym samozrejme priebezne premeriavam.

beata_k
4. júl 2023

@zuzanka.zuzu Si este nemala chore dieta, ktoremu nie a nie zrazit teplotu co? Tak ked si zazijes, tak napis.😉

slavicek8
4. júl 2023

@zuzanka.zuzu dobrý deň Zuzana, predpokladám že žijete na britských ostrovoch, kde paracetamolom, obrazne povedané, liečia aj fraktúry 🙂
Ide proste o zaužívané, dlhoročne návyky. Z jednej strany sú výhodne, nakoľko pri podávaní paracetamolu laickou populáciou nedochádza, k veľkej miere kontraidikacií (ak nerátame alkoholikov a jedincov s ochorením pečene). No na druhej strane ibuprofén je bez akýchkoľvek pochybností efektívnejší. Nevidim dôvod ignorovať tak prínosné liečivo, pri splnení podmienok (dávky na kg pacienta, teploty nad 38 st., špecifík podávania konkretnej aplikačnej formy) len preto, lebo v nejakom štáte je až démonizované 🙂 Slovensko má skutočne veľa problémov, ale ibuprofén ako liek prvej voľby ním nie je 🙂

P.S. ATB do zásoby rozpaľujú do biela aj mňa 🤣

zuzanka.zuzu
4. júl 2023

@slavicek8 po prvé si tu podľa pravidiel tykáme 😉 a po druhé, toto bola tak slušná reakcia bez irónie a cynizmu, že ma trošku vyviedla z rovnováhy 😀 nie som zvyknutá že ma niekto nepošle dop**e (či už obrazne alebo doslova) 😀 nech ti tvoj spôsob vyjadrovania vydrží čo najdlhšie, možno sa to tu skultúrni 👍

slavicek8
4. júl 2023

@zuzanka.zuzu ospravedlňujem sa, ja automaticky celý život všetkým vykám, o tomto pravidle som nevedela 🙂