Výhody prekonania Covidu-19 u dieťaťa

29. okt 2021

Ahojte. Zajtra ide dcera 6r. Na prc test . Ak by bola pozitivna ,dostala by papier o prekonani ,mala by z neho nejaku vyhodu do buducna ? Napr. Ze by nemusela byt v karantene v pripade ze niekto s rodiny by bol pozitivny ? Alebo v skole?

sorciera24
29. okt 2021

presne tak, po prekonani, do 180dni by nemusela do karanteny, nikde

autor
29. okt 2021

@sorciera24 dakujem,prosim Ta este jedno sa chcem spytat. Dcera je v karantene od utorka lebo manzel mal v ten den pozitivny pcr test, cize automaticky s nim. Keby jej zajtra vyjde pozitivny test ( nema priznaky a antigen doma ma zatial negativny) tak jej karantena aj tak konci ako muzovi ? Alebo nebodaj sa jej predlzi o dalsich 10 dni?

sorciera24
29. okt 2021

10 dni od jej pozitivneho testu

anjelicek26
30. okt 2021

Kazdy ma vlastnu karantenu od pozitivneho testu. Pre mna bolo velmi dolezite dostat papiere o tom, ze chlapci mali covid - uz len s dovodu, ze potrebujem teraz po prekonani pobehat srdciara a plucne, ci to nemalo trvale nasledky... chlapci aktivne sportuju, momentalne dala pediatricka stopku, kym ich skontroluje odbornik... bohuzial su obcas tie dlhodobe nasledky horsie, ako samotny covid. Ci uz znizena kapacita pluc, mozny zapal srdca ci celkovy pocovidovy zapalovy syndrom. Ak maju lekari vediet potom s niecim pracovat, musia prekonanu diagnozu - covid - v poslednych mesiacoch poznat...

janai1
30. okt 2021

@sorciera24 a na to si ako prišla?

sorciera24
30. okt 2021

@janai1 na co?

janai1
30. okt 2021

@sorciera24 že po prekonaní 180 dní nemusí ísť do karantény ak bude zas pozitívna?

sorciera24
30. okt 2021

@janai1 ja som nikde nepisala, ze ak by bola zas pozitivna? to kde citas?....pisem, ze po prekonani covidu je na 180dni oslobodena od karanteny......(za beznych okolnosti), cize napr. po kontakte s pozitivnym....... na to sa pytala autorka, ak by mala nasledne v rodine pozitivneho alebo spoluziaka v skole, do karanteny nemusi

janai1
30. okt 2021

@sorciera24 ahaa, hm, to som nevedela ze aj prekonanie ma výnimku 🤔

sorciera24
30. okt 2021

@janai1 ano, vlastne rovnako ako ockovani...

mogaa
30. okt 2021

nebude mať z toho žiadne extra výhody...ak bude trieda v karanténe, ostáva doma aj ona....len teda nemusí byť v karanténe, ale do školy nemá kam ísť keďže spolužiaci aj učiteľka budú v karanténe....len teda pri kontakte s pozitívnym nemusí byť len doma a ak nemá príznaky tak sa nemusí ani testovať....