Vybratie nosných mandlí

miriam22092209
17. júl 2024

Ahojte mám 4,5 ročného syna ktorému ORL lekár diagnostikoval zväčšené nosné mandle 2-3. stupňa. Išla som tam na základe problémov s dýchaním, v noci dýcha ústami, pri pokuse cez nos chrape, apnoe, škrípanie zubami a keď je chorý má sopel 2 týždne. Napísal nám na mesiac sprej nasonex, je reálne niekto komu tento sprej s mandľami pomohol alebo sa rovno pripraviť na zákrok? Úprimne radšej by som mu ich dala vybrať, jedná sa o jednodňovú chirurgiu? Ďakujem za každé info 😊

adriana2301
17. júl 2024

@miriam22092209 záleží aké veľké sú tie mandle
Mojej dcérke dali kvapky na skúšku ale mala krčné aj nosné také veľké , ze sme šli na zákrok. Nosné vybrali, krčné zrezali a odvtedy pokoj so všetkým a tiež mala apnoe, laryngytidy a pod.

timilv
17. júl 2024

@miriam22092209 našej ten sprej nepomohol. Prednedávnom jej vyberali nosné mandle. My sme si to dali spraviť na súkromnej klinike - jednodňovo, čiže sme si celý zákrok platili. Ponúkli nám aj nejaké nemocnice kde to robia cez poisťovňu, ale museli by sme tri dni zostať v nemocnici a to sme nechceli

kate_cs
17. júl 2024

@miriam22092209 môjmu synovi ani nič nepredpisovali, mandle mu hneď vybrali. Rozprával huhňavo, odporučil to logoped aj orl. Operáciu zvladol dobre, ráno nás prijali a o 15.00 sme išli domov, nemal ani žiadne bolesti či komplikácie, na druhý deň som ani nevedela, že mu niečo robili.

nikha2809
17. júl 2024

@timilv my sme boli v BB ráno sme prišli, o 15 odišli a neplatili sme nič...Ani neviem o nemocnici kde nechávajú deti 3 dní kvôli mandliam, vlani som bola s dcérou v NR a na izbe bol s nami chlapček čo mu tiež vyberali mandle a bol len jednu noc

timilv
17. júl 2024

@nikha2809 nám teraz napríklad aj v NZ aj v NR povedali že by sme tam museli zostať... BB sme ani neskúšali, to nám už bolo ďaleko

nikha2809
17. júl 2024

@timilv tak možno to už odvtedy v tej NR zmenili, že takto musia byť.

kapanek1
17. júl 2024

Mojmu tiez presne 4,5 rocnemu nasonex sprej nepomohol. A to sme mali aj uniflox predpisany. Ten mu vzdy pomohol ale je to antibiotikum... tiez ideme na vyber nosnej mandle. Nadsena z toho nie som ale tiez mava dlho sople a hlavne dlho plny nos ked ochorie. Preplachujem konvickou/ striekackou.

timilv
17. júl 2024

@nikha2809 je to možné... My sme to začali riešiť nejako v apríli tento rok a vyberali jej ich týždeň dozadu lebo sme nechceli aby meškala zo školy. Nám hneď ORL doktor hovoril že kam nás vie v okolí poslať a sám nás upozornil na to, že v NR aj v NZ by sme museli tri dni zostať v nemocnici. Ale napríklad aj suseda to s dcérou riešila pár rokov dozadu, išli ešte v ten deň domov a neplatili nič

kris_tin257
17. júl 2024

Môj syn má Nasonex sprej od apríla každý večer, nepomáha to, v auguste mu idú na kramaroch vyberať nosné mandle, ráno prídeme poobede ideme domov dúfam 😊

letfenixa
17. júl 2024

Synovi Nasonex nepomohol, najskor mal zvacsenu nosnú mandlu, neskôr už aj krcne, ale tak, že ich mal ako ping-pongove loptičky, pri pohľade do hrdla sa mu dotýkali, lekári sa čudovali, že vôbec je.
Operovali ho pred 3 týždňami, keby len nosnú, odchádzame poobede, ake aj tie krcne mu zrezali, tak 1 noc sme boli v nemocnici. O tých nosných ani nevie, že mu ich vybrali a v hrdle pár dní cítil prehltanie. Dlhodobé hľadisko sa ešte len uvidí. Ale už skoro vôbec nechrape.

marzii35
17. júl 2024

Ani nám nepomohol nasonex, dali sme vybrať 2 mesiace dozadu