Vybratie nosnej mandle a chrápanie

bbaloon
20. nov 2023

Ahojte, minulý týždeň sme boli so 7 ročným synom vybrať nosnú mandlu a dat mu stupulky do uší. Už prvú noc po operacii strašne chrapal a mal pauzy pri dýchaní a stále to pokračuje, už je to 6sta noc. Pred operáciou vôbec nechrapal. Nemáte niekto skúsenosť, kedy to asi prejde. Volali sme aj do nemocnice, ale vraj mame čakať, odporúčali Aerius a zvlhčovač, robíme to, ale vôbec sa to nezlepšuje. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Vďaka.

luliu
20. nov 2023

Synovi ako vybrali nosnú mandlu tiež začal chrapat, už je to x rokov a chrape strašne. Mandla bola veľmi veľká a ako ju vytiahli tak ma ochabnuté podnebie a to pravdepodobne spôsobuje to chrapanie

bbaloon
autor
20. nov 2023

@luliu veľmi ste ma nepotešil, ale ďakujem za reakciu.

vero_nika89
20. nov 2023

Ahoj.. syn 6r mal v auguste druhú operáciu nosnej a plus zmenšenie krčných.. chrapal predtym,aj po prvej operácii nosnej mandle,vraj kôli veľkým krčným.. pri druhej operácii nosnej (rok po prvej) sme mu teda dali zmenšiť tie krčné .. asi týždeň po druhej operácii prestal chrapat,trvalo to asi mesiac a začal znova.. boli sme na kontrole a vraj všetko je v poriadku.. takže ma za sebou 2 operácie a náš problém sa aj tak nevyriešil 😔

scorpionflower1
20. nov 2023

@bbaloon ak sa mozem spytat, ake mal problemy kvoli tej mandli, ked mu ju bolo treba vyberat? Zle pocul?

zuzkaa1991
20. nov 2023

@bbaloon chrapala moja asi mesiac po vybrati ale postupne.to prechadzalo kym sa to hojilo

bbaloon
autor
21. nov 2023

@scorpionflower1
syn mal na jar 3 krát za sebou zápal stredného ucha a to spôsobilo, že sa mu zhoršil sluch (on sa subjektívne cítil dobre) preto tie trubičky. Nosnú mandlu mu už vyberali ako 2rocnemu, ale pri kontrole pred operáciou trubiciek mu pozreli nosnú mandlu a zhodnotil lekár, že mali by sa pozrieť aj na tu nosnú opäť. Co teraz spätne ľutujem, že som dovolila riešiť nosnú mandlu, pretože po operacii povedali, že nosná mandla bola úplne ok, len tam urobili nejakú korekciu/zbrusenie a to asi spôsobuje to jeho chrapanie a apnoe.

bbaloon
autor
21. nov 2023

@zuzkaa1991 verím, že to bude aj u nás podobne.

bbaloon
autor
21. nov 2023

@vero_nika89 to mi je ľúto, ísť na operáciu s tým, že mu to pomôže a potom nič....ja stále dúfam, že mu to časom prejde...

zuzkaa1991
21. nov 2023

@bbaloon je to skoro do 14dni sa len hoji rana a do mesiaca by malo prejst vsetky priznaky....

scorpionflower1
21. nov 2023

@bbaloon neboj sa, este je skoro, upravi sa mu to, este to nema dobre zahojene. Nepovedali z coho mal tie zapaly ucha, ked nemal velku mandlu? Lebo tato kamoska, co ma dceru s tymi zapalmi ucha tiez tbrdila, ze ORL v Nemecku povedal, ze to nema z mandle.
Moja ma aktualne zapal prinosovych dutin, nevyliecili jej to poriadne ani ATB, takze teda nic moc. Je casto chora, moze to mat aj z mandle, tak musime na ORL a na odbery. Ach...

bbaloon
autor
21. nov 2023

@zuzkaa1991 budem čakať

bbaloon
autor
21. nov 2023

@scorpionflower1 ďakujem za povzbudenie. Nepovedali nič konkrétne, len ze tam mal silný opakujúci zápal. Nosnú mandlu vtedy neriešili, brali to tak, že je von. Trosku si myslím, že zlyhala orl na začiatku toho zápalu nasadila mu ATB ktoré neboli úplne vhodné na zápal stredného ucha, asi preto sa to opäť vrátilo...

scorpionflower1
21. nov 2023

@bbaloon aha jasne, mozno ti dam sprostu otazku, ale ten zapal ucha ho bolel? Moja je uz tri tyzdne zasoplena a bojim sa presne toho zapalu ucha.

bbaloon
autor
21. nov 2023

@scorpionflower1 Bolelo ho to veľmi. Najprv sa začal v noci budiť na bolesť, potom som zistila, že sú to uši a neskôr aj cez deň ho zacali boliet a ešte k tomu mal horúčky.

deginko
21. nov 2023

Baby a vašim deckam teda dorastla opäť nosná mandla?má nestraste..môj krpec 3r bol teraz v októbri na vybratie nosnej..ale že extra veľkej plus mu krčné orezavali...operácia dopadla dobre...a dva týždne po operácii mi o pol noci začal masívne krvacat,ale tak,že som volala sanitku..a hneď ho museli operovať,aby mu krvácanie zastavili...stratil veľa krvi,až tak,že mali pripravenú transfúziu ..krvácanie išlo z miesta po Nosnej mandle....ja keď vidím,že tu píšete,že už druhý raz vyberali nosnú..tak mám už teraz nervy či to budeme zažívať znovu

bbaloon
autor
21. nov 2023

@deginko fúú, tak to muselo byt veľmi zle, to krvácanie. Nášmu by som určite nedala opäť vyberať mandlu, ale keď mu museli dať tie trubicky/stupulky, tak rovno, že sa kuknúť aj na nosnú mandlu, nedorastla úplne, len vraj tam urobili nejaké zbrusenie/korekciu, čo musím povedať, že aktualne lutujum, keďže ma to otrasne chrapanie teraz.

scorpionflower1
21. nov 2023

@deginko bože to hrozne 😣😣 moze tp dorast, ale ked to zoperovali poriadne v narkoze a pod kontrolou zraku, tak by nemalo a aj keby, tak nemusi robit problemy.

vero_nika89
22. nov 2023

@deginko to muselo byť hrozné 😔 no mojho operovali prvý krát 7/22 v narkoze na jednodnovke v Žiline.. chvíľu bolo dobre, no ked začal mat zasa problémy s ušami,po 8 mesiacoch od operácie zistili ze mandla mu robí problémy opäť a ze zas operácia a čo najskôr,lebo mal ísť do skoly a zle počul, no nakoniec ho operovali 8/23 opäť v narkoze ale už v Ružomberku.. po operácii mi povedali že ta mandla bola taká veľká,akoby s nou pred tym nebolo nič robené.. 🤷🏻‍♀️

scorpionflower1
22. nov 2023

@vero_nika89 Tak toto nemyslis vazne, ze osem mesiacov po prvej operacii, a to si tie kliniky píšu, že keď to robia v narkóze, tak že sa to nezvykne vrátiť, lebo zoberú všetko to lymfatické tkanivo, takže návratnosť je vraj 2 %.
Ja inak poznam celkom dost deti, ktorym to vybratie mandle moc nepomohlo. Ale zas tu na Koňovi píše vela matiek, ze ich deťom to pomohlo, ze neboli uz potom take chorlave. Inak to je zaujímavé, že poznám osobne asi 5 detí, ktorým vyberali mandlu, boli to najmä také, čo mali problémy s ušami a tie problémy s ušami sa im skôr, či neskôr opäť vrátili.

deginko
22. nov 2023

@vero_nika89 ty Brdo presne toho sa bojím,že neprejde veľká doba a že zas to príde.My sme zo Žiliny...operovali ho v PB ,tam dostal termín do 2 týždňov..má 3 roky a od malinká ťažko dýchal,tiekli mu sliny,uši stále zapálené ..a teda aj rozpráva kvôli dychaniu cez ústa inak..a je mu horšie rozumieť...po operácii tiež povedali,že ta mandla bola fakt že extrémne veľké,že sa nečudujem,že stále mal bolesti...tiež na jedno uško horšie počul...no ako hovorím dva týždne po masívne vykrvácal a hneď mu v Žiline robili reoperaciu a zastavovali krvácanie.bolo to hrozné...doteraz ku nedovolím skákať,behat6..aby sa niečo nestalo..je to presne mesiac od druhej operácie