Vyberanie nosnej mandle u 19 mesačného dieťatka - Košice, Martin

jajuuus
12. sep 2017

Potrebovala by som informácie mamičiek, s ktorou DFN boli spokojné a ako to tam prebiehalo. Potrebujeme vybrať nosnú mandľu a prepichnut bubienok...

tancik
12. sep 2017

My sme boli v ke u primára obrovská spokojnosť veľký profesionál.. ..uzasny človek a odbornik

jajuuus
autor
12. sep 2017

@tancik koľko malo prosím dieťatko? Bola si tam s ním? Ako dlho ste boli hospitalizovaní? My sme totiž z LM... Malá má len 19m, dojčená, chcela by som si tam zarezervovať nadštandard izbu..

libawet
12. sep 2017

@jajuuus to kvôli čomu idú 19 mes. bábu vyberať nosnú mandľu a prepichnúť bubienok? Ak smiem vedieť? Dosť ma to šokovalo.

tancik
12. sep 2017

@jajuuus som bol v júni cize 2.5roka mal nosnú mandlí vyberal primát a riešil krvácanie z nosa ....boli sme ambulantné ráno na ôsmu o štvrtej nás prepustili dieťa pred operáciou neje a po operácii cca 4 hodiny nemôže aspoň my sme tam mali.. .celý čas som s ním bola a aj pred operácku som si ho spolu so sestrou dotlačila na postielke...aj na izbe som s ním bola a pred operáciou sme boli v herni čo majú pred izbami majú tam páni učiteľku veľa hračiek kníh krásne prostredie...

livia341
12. sep 2017

My sme boli v bb na vybratie nosnych mandli,ked mal syn necele 3 roky.Prišli sme ráno dali mu sirup na uspatie,vyberali mandle a keď sa prebral z narkozy povedal ze chce jest a to sme museli počkať kym sa vie postavit a kracam dali mu puding a o 15.30hod sme isli domov to mame 15km z domu robievaju jednodnove zakroky pre tych.co byvaju blizsie a ti co dalej tak na noc sa chodia prespat.sme.spokojny.boli.co sa tyka s dr.Bilkovicom ktory operoval aj zo sestrickou lebo nam suseda.Detska nemocnica v BB je prerobena tak sa v nej citite spokojne.

livia341
12. sep 2017

Ja som bola cely cas s nim okrem operacky a na detskej izbe bola hernicka s hrackami,s knihami a neviem ci aj televizor nebol to si uz nepamätám.keď už ma 5,5rokov a na bubienok sme neboli a to ma v akom stave ten bubienok ked musite ist na operacku? Ten dr.je aj odbornik na bubienky.

jajuuus
autor
12. sep 2017

@libawet Mandlu má v 3. stupni a v pravom usku chronický zápal a tekutinu. Tak preto...

deti95060810
12. sep 2017

pred týždňom tu bola taká istá otázka. my sme boli v MT - v pohode. pustili nás asi 2 hod. po zákroku. dcéra mala vtedy asi 3 roky....

korytnacka1
12. sep 2017

To vsade pustaju po 2-4 hodinach od zakroku domov? Sa mi nejak nepozdava, ved dieta bolo po (celkovej) narkoze. Nas drobec bol v nemocnici prvy krat 1 noc , to mal 3 roky, druhy krat 2 noci (o rok na to nakolko moc dorastli a maly sa nam dusil). Treti krat pusteny po 1 noci domov no do 48 hodin sme boli naspat v nemocnici nakolko maly nechcel nic papat ani pit, vsetko vygrckal. Zistili mu poranenie v puse zvieracmi, ktore sa pouzivaju pri zakroku. V nemocnici sme boli tyzden potom.

Je bezpecne aby tak male deti pustali domov 2 hodiny po zakroku? Dieta moze doma zacat doma napr. krvacat, bolesti prvu noc su velke, uz sme to 3 krat zazili. Je v zaujme zdravia maleho pacienta aby v nemocnici ostal min.1 noc na pozorovanie

korytnacka1
12. sep 2017

@deti95060810 nejak skoro po zakroku. To Vas vobec nenechali na pozorovanie? Uz len, ze dieta moze mat silne bolesti a moze zacat krvacat je riziko brat dieta tak skoro domov

dobromila1111
12. sep 2017

@jajuuus robili nam to iste v novembri v sukr.klinike v bb, su v areali Roosveltky. Za vyber nos.mandle sa neplati, za cistenie usi resp.za drenazne rurky sme dali 40€.

dobromila1111
12. sep 2017

@korytnacka1
Mojho operovali tiez okolo 10tej a po 14 sme sli domov..stavy bez komplikacii su takto riesene bezne.

korytnacka1
12. sep 2017

@dobromila1111 bezne? Boli sme 3 krat na vyrezavani/vybrati oboch mandli a ani raz nas nepustili domov ten den napriek tomu, ze prve 2 razy neboli komplikacie no nepustili domov v ten den. Vola sa to sice jednodnova chirurgia no nepustaju u nas v nemocnici.

loginexistuje
12. sep 2017

@korytnacka1 pokial sa riesila len nosna mandla a bubienok tak pustaju v ten den uplne bezne

pokial sa riesia oboje mandle (inak je divne ze v dnesnej dobe vam to robili opakovane lebo sa to robi preto v celkovej anesteze aby to urobili poriadne a nemuselo sa to opakovat x krat ako za nasich cias) tak vtedy nechavaju v nemocke .. to sa neda porovnavat

dobromila1111
12. sep 2017

@korytnacka1 mozno preto,ze vam to vyrezavali,dnes sa to bezne uz robi laserom :/

korytnacka1
12. sep 2017

@loginexistuje nam vyberali 3 krat lebo vzdy dorastli a maly sa dusil. Prvy krat ked mal 3 roky, druhy krat o rok na to a treti krat v aprili tohto roku, to uz mala lekarka vyrezat uplne. Trhalo sa to takze bolo obtiazne rezat ich. Hrozi nam, ze sa opat vratia, vzdy sa nas lekarka spyta ci mame vonku mandle nakolko sa jej stale zdaju velke a to uz 3 krat operovany

korytnacka1
12. sep 2017

@dobromila1111 v nasej nemocnici laser nemaju 🤒

dobromila1111
12. sep 2017

@korytnacka1 mozno preto tam drobcek musel ostat cez noc..a preto mu to aj opat narastlo :(

loginexistuje
12. sep 2017

@korytnacka1 no to je skoda ze to hned nerobili laserom ... ja som myslela ze to uz je standard ..

korytnacka1
12. sep 2017

@loginexistuje no, nie kazda nemocnica ten laser ma

korytnacka1
12. sep 2017

@dobromila1111 radsej na noc na pozorovanie, v zaujme drobca. Nikdy neviete co by sa mohlo stat.

dobromila1111
12. sep 2017

@korytnacka1 pokial sa to rezalo,tak jednoznacne..no prave kvoli poraneniam,zotavovaniu a dorastaniu to uz robia laserom. Chapem,se nie vsade ho maju..no mali by informovat rodica,aby sa sam mohol rozhodnut a pripadne vycestovat..

loginexistuje
12. sep 2017

@korytnacka1 to neni len o tom ale aj o pouzitej technike .. pri laseri je mensie riziko komplikacii po zakroku a preto sa aj skracuje pobyt v nemocnici ... a nie je potrebná opakovaná narkoza 😉

korytnacka1
12. sep 2017

@loginexistuje skoda,ze sme sa neobjednali do Martina

deti95060810
12. sep 2017

@korytnacka1 nie na pozorovaní nás nenechali a Keďže ja nemocnice nemusím, celá rada som išla domov....

jajuuus
autor
12. sep 2017

Synovi tiež vyberali nosné u nás v nemocnici, ale to už mal 3r9m... Robili ho ráno o 8:00 a okolo 14:00 už boli doma... Len dcérku mi tu neurobia, keďže je ešte maličká, tak hľadám najlepsie riešenie pre ňu... Mám podmienku, aby som s ňou bola 24h, samozrejme okrem operácie...

dobromila1111
13. sep 2017

@jajuuus odporucam vam tu Kliniku v bb. Bola som s nim stale a pristup sestriciek,sanitarky a dr bol vyborny..
http://www.orlklinika.sk

jajuuus
autor
13. sep 2017

@dobromila1111 ďakujem, volala som tam, ale operujú detičky až od 2r... Takže sme sa rozhodli pre Košice

dobromila1111
14. sep 2017

@jajuuus skoda..no asi to tak malo byt. Drzkajte sa.

jajuuus
autor
14. sep 2017

@dobromila1111 ďakujeme, v pondelok tam chceme ísť do ambulancie, uvidíme, čo nám povedia...