Vyberanie mandlí

wewe22
24. jan 2013

ahojte chcem sa spýtať či máte niektorá skúsenosti s operáciou mandlí pri ktorej vybrali aj nosnú aj krčné mandle naraz moja malá má 4,5roka ja sa dosť bojím ako to bude zvládať

andrejka1983
25. jan 2013

@wewe22 kým to nie je fakt že nutné ( ak hrozí zápal stred. ucha alebo opuchnutá mandla netlačí napr. na uško a ohrozuje sluh a pod.) tak nechod tahat mandle 🙂 prečo??? z jednoduchého dôvodu, mandle nosne aj krčné plnia istu svoju funkciu tak ako všetko v tele, a ich odstránením krásne uvoľníš cestu všetkým vírusom a infekciam priamo do tela, do priedušiek a do pluc....číže ja by som skúsila všetko dostupne a ťahanie by bolo to posledné....skus jej davat teplé zábaly s husaciou mastou na krk aby mandle odpuchli, radšej vziať antibiotika a ďalej davat doraz na prevenciu 😉 moj názor
....inak robí sa to v lokálnej narkóze, je to asi 15 min. zákrok a v ten den ideš aj domov

angellinka
25. jan 2013

@wewe22 mojej dcerke to hrozi ma 2,5 roka,mala po sebe opakovany zapal uska s naslednou paracentezou,takze uvidime,nasadili nam liecbu Aerius sirup,a homeopatikum kvapky na zmensenie mandle,a mame prist na ORL na kontorolu,potrebujeme aby sa mandla zmensila,ak dovtedy zasa neochorie 😉

angellinka
25. jan 2013

@wewe22 este som zabudla,ak nam to budu robit,tak na sukromnej klinike,dcerku uspia,lokalnu narkozu by som jej urcite nedala,nechcem aby si to pamatala,a este v ten den,ak nebudu komplikacie ideme domov

andrejka1983
25. jan 2013

@angellinka ak sa bojiš aby do vtedy neochorela, skus jej kupit sirup Imunoglukán....je to sirup na posilnenie imunity u malých deťoch práve proti dýchacím ochoreniam ale aj celkovo na organizmus 😉 užíva sa asi dva mesiace.....my sme ho tiež mali a som s nim spokojna, lebo je to namiesto vitaminov pre malé deti teraz v tomto chrípkovom období 🙂

lucynka287
25. jan 2013

my sme maly zapal stredneho ucha jediny raz boli sme na orl a tam bola dr zhrozena aku ma velku nosnu mandlu a musela is vonku od vtedy sme chory 1 maximalne 2 krat za rok ale dovtedy sme boli aj 6-7 krat chory cize ja si myslim ze ked musi ist mandla prec tak dr vie preco 🙂
drzim palce

angellinka
25. jan 2013

@andrejka1983 my ho berieme uz dlhoooooo,minulu zimu nezaberal,tak asi ani teraz nie 😀 😀 ale diky

andrejka1983
25. jan 2013

@angellinka nevedela som, len som chcela poradiť 🙂

wewe22
autor
25. jan 2013

@angellinka
@andrejka1983 no ta nosna je maximalne nutna bo mala je s nej uz totalne hlucha horsie ako stary clovek a tie krcne stale zvazujem lebo tie ma sice funkcne ale tak obrovske ze cez ne aj spatne dycha a v noci ma pauzi v dychani este pojdem znova na ORL a uvidim no hlavu mam s toho ako melon

andrejka1983
25. jan 2013

@wewe22 tak to teda chod,aj my máme v rodine chlapčeka ktorý hluchne kvôli tomu, tak ide dat tahat nosne mandle., a nosne aj tak zvyknu dorásť tak sa neboj 😉 ...držím palce

wewe22
autor
25. jan 2013

@andrejka1983 dakujem

baris
25. jan 2013

@wewe22 ahoj, my jsme byli v létě u starší dcery odstranit nosní mandli. "Nejhorší" pro dceru bylo to, že od půlnoci nemohli pít a na operaci šla až v 9hod - to bylo křiku, že má žízeň 😝 . Jako pro každého rodiče ta doba na sále a než mi jí přivezezli (cca 30min na sále, přes hodinu na pooperačním) byla velká zkouška nervů.

V ČR taky uspávají - děti si můžou vybrat příchuť masky - všechny ten den chtěli jahodovou 😀 😀 . Během dne pak byla malátná a ospalá, 2x blila. Mohla jsem si vzít svůj čaj - protože všude bylo plno, tak jsem šla na nadstandart a pohodička - dcera nechtěla jít druhý den domů 😀 . Jí nechaly až do rána "toho motýlka" (injekci v ruce) protože 2x zvracela a nic nejedla.

Jen nás upozorňovali, že nosní mandle dorůstají 😝

wewe22
autor
10. feb 2013

tak sme to v pohode prezli vybrali jej nosnu mandlu, krcne mandle a este aj z usiek jej tahali daky gel ci c,o normalne frontalny utok ale mala to zvladla bravurne asi lepsie ako ja, este ma sice obcas bolesti ale nic co by sa nezvladlo 😉

katka2402
20. apr 2015

Ahojte maminy, pozeram, ze dost stara tema, tak ju troska ozivim 🙂. Mame o 2 dni termin na vyber nosnych mandli, ale dcerka napriek vsetkemu nasemu usiliu ochorela. Dostala soplik aj teploty. V takomto stave zrejme nie je mozne absolvovat operaciu? Mate niektora skusenosti, ci sa musia opakovat predoperacne vysetrenia a ak ano, ktore? Dnes sme boli u doktorky a povedala, ze bezne sopliky nevadia ale teraz chytila aj teplotu, tak asi z toho nic nebude... ☹