Výber nosných mandlí u 4 ročného

ala871
1. apr 2019

Dobrý deň. Chcem sa spýtať aké máte skúsenosti s výberom nosných mandlí. Syn má 4 roky, budúci týždeň ide na zákrok. Objednali nás o 11.15 hod. Mne sa zdá že je to dosť neskoro. Neviem či sa robia aj nejaké predoperačné vyšetrenia, ako dlho trvá zákrok a celkový priebeh ako to vlastne je. Krcná doktorka nám povedala že ráno prídeme a poobede pôjdeme domov len neviem keď ešte len na obed tam máme prísť. Za každú odpoveď dakujem

chiara189
1. apr 2019

@ala871 my sme boli pred mesiacom maly ma 3,5r
Nam to velmi pomohlo odvtedy vobec nechrape a dycha pekne nosom predtym dychal hlavne ustami mal tu mandlu ozaj velku.
Kazali nam prist na 8, predoperacne sme mali urobene pred tym u nasej dr -krvny obraz.
O cca pol 10 sme isli na salu uspali ho plynom mne na rukach, zakrok trval cca pol hodku, potom ho doniesi na izbu, uz bol prebraty z narkozy dychal sam.Skoro hned sa zobudil chvilu bol trosku mimo ale potom pohoda.
Po cca hodine dovolil napit,po dalsej hodine nieco male zjest(vyzivu alebo nieco tekute,nie skrabave)
O druhej sme isli domov,maly vesely v pohode.
Nemal ziadne bolesti len sa trochu stazoval na hrdlo asi z tej dychacej trubice co mal zavedenu ale aj to asi len 2 dni.
Takze ja som velmi spokojna ze sme sa rozhodli dat mandlu von.
Este si zisti ci ten doktor co vas ma operovat ranu vypaluje alebo zasypa praskom proti krvacaniu.Ak vypaluje je tam predpoklad ze mozu byt potom bolest. To mi povedal anesteziolog. Mam to len zasypali a naozaj ziadne bolest ani krvacanie

pribinak
1. apr 2019

Teba sa to zda neskoro ..... vsak ale pred vami su ine deti, niekto proste je pred vami
V nemocnici vas nechajú mozno 2-3 hod po operácii a pošlú domov

patka06
1. apr 2019

Predoperačné vyšetrenia sa už v ten deň nerobia, máš ich spravené vopred. Celý zákrok trvá cca 20 minut, potom preberanie na izbe. V nemocnici si vás nechajú len pár hodín

jana19877
2. apr 2019

Ono záleží, čo ho budú dávať do celkovej narkózy alebo len do toho oblbnutého. Zákrok netrvá dlho a deti si po ňom nejakú tú hodinku pospia a ak bude všetko ok, pošlú vás v ten deň aj domov

evkamotka
3. apr 2019

Tak ak operuju pred synom inych 5 deti, na niekoho vyjde ze az o 11. Mozno operujú 8-12. Ked som bola min rok na zakroku (v narkoze) , mala som nastupit o 8, robili mi to okolo 11 a okolo 15 prepustili

misulka29
3. apr 2019

@chiara189 Dobry vecer,pripla som sa k Vasej konverzacii.Ja akurat teraz prezivam a mam dilemu,ci dat vybrat nosne mandle nasmu syncekovi.Jedny ma od toho odhovaraju,druhy odporucaju.Ako to prezival Vas.maly.Viete mi poskytnut viac info.Mam strach,ze ako to bude prezivat,a ze ake budu nasledky.dakujem za Vas cas a mudrejsiu odpoved.s pozdavom Miska @misulka29

chiara189
4. apr 2019

@misulka29 dobry den precitajte si cely moj komentar hore je to tam dopodrobna opisane
Maly nema ziadne nasledky bolo to aj bez poperacnych bolesti

@misulka29

erka2014
8. apr 2019

@ala871 ahj moja 4 rocna dcerka to uz ma za sebou. zakrok v plnej anesteze. rano spravili o 14sme sli domov. zobudila sa ok. jasne ze ju to pobolievalo ale to sa dalo vydrzat. otazka je co to pomohlo lebo uz je tomu pol roka a bola uz trikrat chora z toho raz aj s ATB. dufam ze sa efekt dostavi. ale uz nechrape. takroku by som sa urcite nebala.

dena232
8. apr 2019

Ahoj, nas mal v decembri 5rokov a na konci januara sme boki u nas v Seredi na sukromnej jednodnovej klinike na vybere. Ja som 3r bola proti. Nechcela som ho traumatizovat. Prisli sme tam na 8 rano, okolo 10h ho vzali, po 20min doniesli. Nepamatal si nic. Krasne spi, nechrape, neprestava dychat akovpredtym,ze sa nadychol a nedychal nam. 100% zlepsenie. Dovtedy stale sopliska zelene, zavaleny nos. Odvtedy nebol soplavy, ani chory. Chodi do skolky a zdravotne stale ok. Predtym 4dni skolka, na 5den horucky soplne 3 tyzdne som ho liečila a siel do skolky a zase... V kuse sa to opakovalo. Lepsie rozprava, lepsie vyslovuje hlasky, je mu lepsie rozumiet. Ako som bola cely cas proti, tak teraz som rada, ze som samu seba presvedcila, aby sme sli do toho. Drzim palce.

dena232
8. apr 2019

Este dodam, ze teda o 10 ho vzali, 10.20 doniesli a 11.20 sme sli domov. Nemal komplikacie, ani doma, zivy bol, nekrvacalo mu to.