Výber nosnej mandle a zmrzlina

milka1978
6. jún 2013

Ahojte ... včera vyberali môjmu 3,5 ročnému synovu nosnú mandľu a do uška mu dávali trubičku na spriechodnenie ušiek. Môžem mu dnes dať nanuk alebo zmrzlinu? Ďakujem

ekinkala
6. jún 2013

@milka1978 boze moooj len to ne!!!v ziadnom pripade nemoze nic studene ani bublinkove a ani studene dzusi a dokonca po dobu 1/2 tyzdnou Na to ta lekar neupozornil:?

sissy27
6. jún 2013

@ekinkala boze moooooj !! kedysi to bolo úplne bežné, že po výbere mandlí ťa lekári poslali na zmrzku, kvôli tomu, že studené zmenšuje opuch, tlmí bolesť a o tom, že pre dieťa je každé potešenie v takom stave vítané, ani nehovorím... teraz je iný trend, ale netreba hneď hysterčiť, že?

@milka1978 nám tiež po výbere mandlí kázali len kašovité jedlá, a nič studené, nič horúce, bez bubliniek, nič kyslé, dodržali sme to tuším len prvé dva dni, malá kašovité jedlá nemá rada, takže jedla normálne, len teda som sa snažila vyhnúť niečomu príliš suchému, aby ju neškriabalo v krku...
zmrzku sme si dali, ako bolestné 😉 a aj pre to schladenie... samozrejme opatrne a s mierou

milka1978
autor
6. jún 2013

@ekinkala čo? na toto vôbec nie ... povedali mi, že nemôže horúce veci .. všetko môže akurát vlažné alebo tak trocha prihriate a dokonca hneď ako sa prebudil z narkózy tak mu dali na hrdlo studený obklad aby sa mu hrdlo nezapálilo

lenusiatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milka1978
autor
6. jún 2013

@sissy27 to som si aj ja myslela, že ak môže vlažné alebo len prihriate jedlá a nič horúce a dokonca po operácii mu dali studený obklad na hrdlo .... tak som si myslela, že zmrzka by mu nemala uškodiť

milka1978
autor
6. jún 2013

@lenusiatko mňa to nenapadlo ... to môjho syna .. zbožňuje zmrzku a preto sa pýtam 🙂

lenusiatko
6. jún 2013

@milka1978
Ved prave, aj moja mala hned po operacii skomrala o zmrzlinu, lebo jej kamosky povedali, ze moze, ale proste nemoze, dovod su pre mna tie uska, vy este mate aj trubicky, no radsej nie, treba ho ukecat ...