Vši u dieťaťa

levandulova111
27. apr 2022

Ahojte. Už neviem čo robiť. Šampóny, spreje, nepomáhajú, si to zabije, ale hnidy zostávajú. Volala som aj s doktorkou, povedala, že žiadny zázrak moju dcéru nezbaví hnid, že to musím vlások po vlásku hnidy prstami dať dole a medzi nechtami puknút... Mne už prsty idú odpadnúť, malá už je tiež zúfalá, stále ju svrbí hlava a ja už netuším, ako jej pomôcť. Nemáte nejaký recept na nejaký zábal, alebo nejaký ozaj efektný šampón? Viem, že keď ani lekárka nevedela poradiť, ťažko niečo nájdem, ale skúšam šťastie aj tu 🙏 ďakujem

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
27. apr 2022

@levandulova111 no bohužiaľ, treba tie hnidy ručne odstrániť. Alebo potom žehličkou na vlasy. Ešte existuje nejaký nitty-gritty hrebeň, ale či je naozaj účinný, to fakt netuším. Pokiaľ bude mať vo vlasoch čo len jedinú hnidu, tak sa toho nezbavíš.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
levandulova111
autor
27. apr 2022

@viestta máme, bol v balení so šampónom. Už ich máme niekoľko 😔 ale nepoberú všetky, nech prečesávam, ako prečesávam... No nič, tak jedine sa trápiť... Ďakujem aj tak za odpoveď...

pinkgirl
27. apr 2022

@levandulova111 nuž nepomôžeš si. Na vši treba použiť šampón alebo iný prípravok z lekárne a zároveň musíš robiť aj denné vyčesávanie - bez toho to nepôjde. Ešte je jedna rýchlejšia metóda a 100% účinná: ostrihať vlasy ....a to asi nechceš 😀
Dieťa posaď na stoličku, pusti jej telku, nastav si na jej hlavu lampu aby si dobre videla a vyčesávaj. Rozdeľ si vlasy na sektory a systematicky postupuj. Ak to budeš robiť každý deň niekoľko dní za sebou, tak sa vší zbavíš.
Nezabudni prezliekať pravidelne aj jej lôžkoviny - predpokladám že to robíš 🙂

levandulova111
autor
27. apr 2022

@sissy27 to povedala aj doktorka, jediná hnida a hotovo 🙈 vždy aj všetko preperiem na 90tku...
@all inak rozmýšľala som aj nad žehličkou, nakoľko ja si vlasy žehlím a nemám problém, ale nechcem takmer 11 ročnej ničiť vlasy 😔 má ich krásne, husté, zdravé, žehličkou by som jej skôr tie vlásky poničila... 😔

levandulova111
autor
27. apr 2022

@pinkgirl áno, na najvyššej teplote, teda na 90tke... Doteraz som jej to vyčesávala a postupne praskala medzi nechtami, ale chytám už kŕče 🙈 preto som došla sem skúsiť šťastie 😣

pinkgirl
27. apr 2022

@levandulova111 žehlička na vlasy ti veľmi nepomôže, pretože nezachytí celý vlas od korienkov - a práve tam blízko pokožky sa tie hnidy nachádzajú. Môžeš to skúsiť ale aj tak tam je šanca že to prežijú. A čo druhý rodič? vystriedajte sa.

nic_ol
27. apr 2022

Ja mám dlhé husté kučery a pomohla jedine žehlička a šampón na vši ale zbavila som sa ich celkom rýchlo 🙂 kúp prípravok na ochranu pred teplom a prežehli jej prameň po prameni čo najbližšie od korienkov.. vlasy sa jej 1-2 žehleniami nezničia ,a aj keby trochu tak snáď lepšie ako mať vši 🤦

levandulova111
autor
27. apr 2022

@pinkgirl práveže pri pokožke nemá nič, sú skôr v strede a pri končekoch, a druhý rodič? Ten ani nevie, ako malá vyzerá, založil si novú rodinu a aj cez moje prosby, aby s ňou udržoval kontakt, nakoľko malá ho poznala a aj ho mala rada, sa na ňu vykašľal... 🙄

levandulova111
autor
27. apr 2022

@nic_ol ja mám s infračerveným svetlom, ktoré vraj bráni zničeniu vlasov a veru moje vlasy sú lepšie, od kedy som ju kúpila. Tak to skúsim, snáď to vyjde 🤞

sissy27
27. apr 2022

@levandulova111 jednorazovo jej tie vlasy žehličkou nezničíš. Neviem čo chceš "počuť", žiadny zázrak neexistuje, proste buď ti bude chodiť roky zavšivená, alebo to proste zlikviduješ ručne a s pomocou žehličky. Ono pozor, ani tá žehlička nie je úplne 100%, niektoré hnidy môžu byť nalepené tak tesne pri pokožke, že sa tam so žehličkou nedostaneš.

cherry_cherry
27. apr 2022

Ja som umyla samponom a potom asi 2 tyzdne este vecer, co vecer sedela s celovkou ma hlave a pramienok po pramienku som vycesavala hnidy. O 2 tyzdne som jej opat umyla vlasy tym samponom a uz potom neboli. Samozrejme, treba aj vsetko oprat, postelne pradlo, ciapky, sale... a este nam poradili prevetivne vtierat do vlasov cajovnikovy olej a umyt. Smrdi im to vraj.

simonah73
27. apr 2022

inak u nas vzdy zabral az ortosan, co je sampon pre psov (tak mi poradili ti, co s tym mali uz skusenost) a plus mam taky elektricky hreben, ktorym sme vycesavali, ten bzucal tak jemne a ked narazil na nejaku potvoru tak sa obvod prerusil, zabil ju a stichol na okamih.

katulkaaa24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
domka21
27. apr 2022

@levandulova111 mne a sestre ako detom vzdy najviac pomohol psi sampon 🤞🏻😊

heni79
27. apr 2022

@sissy27 @levandulova111 Žehlička na vlasy nepomôže. Osobná skúsenosť s dieťaťom. Dlhé vlasy a tie potvory sa držia pri korienkoch, najmä. Tie prežili žehličku. Ale i pár tých nižšie. Takže naozaj manuálne vybrať a zničiť.

adamadent
27. apr 2022

Natrela som vlasy kokosovým olejom a zabalila do fólie. Vyzmyvala šampónom. Zehlila vycesavala a denne prala všetky tkaniny vankúše periny plysaky koberce otepovat.

janulik2008
27. apr 2022

Nám poradili zafarbiť vlasy ale u detí nereálne:/;

jani321
27. apr 2022

@levandulova111 ja som vyskúšala paranit na dlhé vlasy, 8 hodín boli vlasy natreté tým pripravkom a zakryté sackom podľa navodu. Umyli sme, vycesali tým hrebienkom a bol pokoj. Po vsiach ani stopa.

levandulova111
autor
27. apr 2022

@all ďakujem vám baby za všetky rady ❤️ objednala som ten elektrický odstraňovač vší a iných parazitov. Orthosan som zoháňala dlho, ale všade, dokonca aj v lekárniach mi povedali, že vraj už sa nepredáva/nevyrába 🤷 každopádne jej budem vyčesávať všivákom, kým nedorazí odstraňovač, aj keď ja osobne takým veciam neverím🙈, ale mamina má prehovorila, nech skúsim... Máme aj šampón proti všiam a hnidám, aj sprej na prevenciu proti tomu. Po opratí prádla na 90tke aj vysávam nábytok... Ja už ozaj čakám asi už len ten zázrak.. 🙄 ešte mám také vysvetlenie, že do triedy niekto nosí vši.. poznám jednu mamičku dcérinho spolužiaka, ktorý si chodí do školy ako na hodiny klavíra, je zanedbaný, už aj tá rodina bola riešená policajtmi a sociálkou, a od neho vši moja malá dostala už pred tým.... Ale mamička neprizná, že sa "niečo" deje, aj keď to vtedy bolo dokázané, že tie vši do triedy doniesol on... Ach, ale každopádne všetkým vám moc ďakujem za rady, veľmi si to vážim 🙏❤️

pinkgirl
27. apr 2022

@levandulova111 a nezabudni si aj ty preventívne umyť s tým šampónom vlasy. A ano, ortosan už nedostať.

levandulova111
autor
27. apr 2022

@jani321 paranit máme aj my, ale na návode je písané 10minút nechať pôsobiť a o týždeň zopakovať 🙈 mne sa to zdálo málo a hlavne po týždni opakovať už neskoro... Preto som jej vlásky s tým šampónom umývala cca 4-5 dní tým šampónom, ale aj tak žiadna sláva, stále tam niečo zostalo a to som vyčesávala, čo nešlo vyčesať, tak prstami a aj tak chodila každý deň za mnou, že ju stále svrbí hlava a keď som pozrela, nechcela som veriť vlastným očiam...
Koberce tu nemáme, iba plavačku, postele vysávam, periem na 90tke kvôli tým všiam, ja už fakt neviem 🙈 synovi som pozerala vlasy, ale nemá nič, priateľ ten si hlavu bolí a tiež nemá nič, keď mu vlasy aj podrástli, ja tiež nemám nič... Už som z toho na prášky...

simsalabim
27. apr 2022

@levandulova111 kazdy pripraovok treba pouzit 4x v odstupe 1 tyzdna. To preto, aby sa zahubili aj novovyliahnute vsi z hnid, co si nevsimnes, este pred dosiahnutim dospelosti. 7 dni hnida, 7 nymfa, 7 dospela - hnidy kladuca vos.

jamidea
27. apr 2022

@levandulova111 zehlicka nepomoze. Moja dcera aj ja sme mali ccapred 7 rokmi, dcera vlasy po pas, hriva kucerava, no desa hroza. Vycesavat, rucne prezerat, sampon a zas prezerat a praskat.

levandulova111
autor
27. apr 2022

@simsalabim ďakujem za odpoveď, lebo mne mamina orthosanom umývala vlasy 3-4 dni po sebe (aj napriek odporúčaniu tiež ale týždeň -vraj) a mala som vraj pokoj... Preto som to takto skúsila s paranitom... Ale skúsim takto, ako si napísala, ďakujem 🙏

levandulova111
autor
27. apr 2022

@jamidea ja tiež nie som za žehlenie, aj keď osobne si žehlím, ale dcéra nemá "cukrovú vatu" na hlave ako ja, čiže jej by som tie vlásky nechcela zničiť, má ich nádherné. Takže šampón, ručne, s odstraňovačom, vysávať, prať na 90tke a budem veriť, že to prejde 🙏 ďakujem

simsalabim
27. apr 2022

@levandulova111 ortosan je z chemickych pripravkov na hmyz a dnes uz su mnohe nanho odolne, bohuzial. Odolaj pokuseniu vlasy zmyvat denne - len uskodis pokozke. Nema to vyznam to robit skor ako za 7 dni. Vsi aj nymfy po paranite podochnu, ale hnidy nie. Tie az vtedy, ked sa vyliahnu na nymfy. Az vtedy ich paranit znici. Ty chces zabranit tomu, aby dospeli. Preto 4x v odstupe 7 dni.

hlubik
27. apr 2022

@levandulova111 daj obycajny balzam na vlasy a vycesavaj

jaroe
27. apr 2022

@levandulova111 ja som aj vyberala, aj robila kazde 2-3 dni olejove zabaly. Tie by mali podusiť už vyliahnute vsi. A zbavili sme sa celkom rýchlo. Ja som dokonca fungovala len na tých zábaloch