Vši u deti

10. dec 2023

Dobrý večer, je mi to nepríjemné tak preto radšej ako anonym.
Neviete prosím co by najlepšie pomohlo deťom? Doniesli zo skolky.
Dali sme najprv sampon pre psov( niekde som čítala,že to im pomohlo najlepsie) ale nič, stále je to horšie.. najhoršie je ,že už aj mňa svrbí hlava.
Vyprala som všetko,hracky, posteľné obliečky ale stále som našla u deti pár hnid.
Dnes sme v lekárni kúpili nejaký sampon a sérum a lekárnička hovorila, že je to teraz rozšírené.
Co môžem ešte urobiť? Som z toho veľmi nešťastná

mirkava
10. dec 2023

Šampón pre psov? O tom som nepočula, toto bola asi chyba. Mali ste hned dat šampón na vši. Terazked máte skúste dávať ten podľa návodu. Inak hanba to nie je, môže sa stať hocikomu, že si donesie nechceného návštevníka 😉. Držím palce nech sa podarí vyhubiť

katica06
10. dec 2023

U nás sa osvedčili paranit zo zeleným hrebeňom. Česať a česať jeden pramienok za druhým dôkladne, najlepšie denne viac krát, pokým nájdeš hnidy stále lebo sa môžu vyliahnúť.

papulka999
11. dec 2023

Sampon proti vsiam naniest na vlasy, ideal nechat to posobit a spravit zabal (sacok, uterak), vycesat tym hustym hrebenom, pozor aj na hnidy, staci, ze zostane 1 a zas sa to premnozi. Este pomaha prezehlit vlasy zehlickou na vlasy, to tie hnidy spali. No a v starsom veku zafarbit vlasy farbou, v ktorej je amoniak.

erika5025
11. dec 2023

Ano toto som a ja čítala že vraj pomáha šampón pre psov.ale nie obyčajný ale asi proti parazitom.
Ale neskúšali sme.
My sme používali paranit.nechat pôsobiť
Potom vlásky vycesavat s hrebeňom sú na to špeciálne kte zachytáva vši a hnidy
Prezerať postupne vlasy a vyťahovať hnidy
Sú nalepené na vláskach a ťažko ich aj stým hrebeňom vycesat
Je to dosť zdĺhavé my sme si s tým prešli
Ja som uz nevládala vyťahovať tak som vzala male nožičky a kde bola hnida tak ten vlások som odstrihla
Držím prsty nech sa ich čím.skor zbavíte

autor
11. dec 2023

@papulka999 dcérka má 3roky jej ešte nemôžem farbiť. A ani ten sáčok nevydrží mat na hlave bohužiaľ..zatiaľ nemá toho tak veľa našla som asi 15vajicok. Co som už vybrala. Dnes pozriem zas. Ďakujem pekne baby ZA rady

amazony
11. dec 2023

Prešli sme si tým asi pred 3 týždňami, mala som ja aj dcéra. Používali sme toto, ničí to aj vsi aj hnidy, žehlila som nám vlasy a vycesavali sme každý deň tým najhustejsim hrebienkom, aj elektricky hrebeň je super, bral všetko. Dcéra ma husté dlhé vlasy tak som sa dosť narobila