Vši a hnidy

kissymissy
10. jún 2023

Baby mme s dcerou vsi. Mame dlhe huste vlasy. Pouzili sme pripravok ale tie male biele asi vajicka vobec nejdu vycesat su akoby prilepene o vlas a mame ten hreben na vsi. Co by pomohlo? Uz som z toho zufala. Ja mam uz hlavu vyskrabanu ze ma cela boli. Dakujeml

salome123
10. jún 2023

@kissymissy prejdi si vlasy žehličkou na vlasy. Vajíčka sice ostanú, ale nevyliahnu sa vši

sejjby
10. jún 2023

Ocot na vlasy a zabaliť do sáčku/igelitky nech sa vydusia a potom vycesavat

dzina007
10. jún 2023

Ja som davala kombinaca sampon, vycesat a vyzehlit vlasy a takto dookola. Za par dni bolo po vsetkom. Ta zehlicka tie hnidy pozabijala, popukali.

unicornlady
10. jún 2023

Používaj pravidelne olejový zábal na vlasy, ten olej ich zadusí.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebrambora
10. jún 2023

My sme pouzivali sampon pre psy. Az to pomohlo.

andulka1988
10. jún 2023

@kissymissy osobné som skúšala hocičo, jediné čo mi pomohlo bol šampón pre psy

kissymissy
autor
10. jún 2023

@salome123 dnes dam znova paranit sampon skusim vycesat ale tie vajicka nejdu. Ked uschnu vsetko teda dokladne prezehlim? A ak budu nadalej tie vajicka na vlasoch nemam stresovat tak? 🙂

kissymissy
autor
10. jún 2023

@sejjby mne praveze tie vajicka nejdu vycesat

dzescebuly
10. jún 2023

@kissymissy žiaľ ručne vyberať,my sme to tak mali s dcérou,takmer 2 týždne každý deň vlas po vlase ☹️

unicornlady
10. jún 2023

Ono, na vlasoch sa ti držia aj vajíčka, kde je voš vyliahnutá.
Ale keď sa aj vyliahne, tuším trvá asi 3 dni, než je schopná klásť vajíčka. Preto som spomínala tie olejové zábaly na vlasy. A to aplikovať každé cca tie 2-3 dni, vši to zadusí, tým pádom sa nemá čo rozmnožovať a tie, čo sa vyliahnu neskôr, zase zadusíš olejom a takto postupne vymiznú.

sejjby
10. jún 2023

@kissymissy však práve preto najprv ,,vydusiť,, octom a potom pôjdu

macekovam
10. jún 2023

@kissymissy kúp si hrebeň..,, všivak....

macekovam
10. jún 2023
kissymissy
autor
10. jún 2023

@macekovam toto mame ale vajicka tym nejdu dole

macekovam
10. jún 2023

@kissymissy skus precesat vacsi pramen vlasov..a ces roznymi smermi

taktotedanie
10. jún 2023

@kissymissy tak to sa musi rucne povytahovat z vlasov hrebenom to nejde

elmivelmi
11. jún 2023

@kissymissy no nic len si sadnut a kazdy den ich aspon 2h vyberat rucne,hreven je na nic,A sampon opakovat po 3dnoch.A valsy ostrihat kratsie
Mozes este vlasy zehlit ale oni ich kladu tak aj 1cm od pomozkya to tazko vyzehlis.Cize rucne,rucne a opakovat sampon.

elmivelmi
11. jún 2023

@macekovam jrebene su na nic,hnisy prstami vyberat.

pusinka263
7. júl 2024

@unicornlady aky olej konkretne?alebo je to jedno aky dam?

unicornlady
8. júl 2024

@pusinka263 Je to jedno. Ide iba o to, že ich olej zadusí. Treba to opakovať cca po 3 dňoch (lebo nové vyliahnuté vši ešte nie sú schopné klásť vajíčka (takže netreba každý deň olej), a teda keď dorastú, potom už vedia klásť. Preto treba ten olej, aby ich zadusil skôr, než nakladú)

pusinka263
22. júl 2024

@rebrambora aky ste pouzivali?a kolkokrat ste nim umyli vlasy?trvalo to dlho? Moje dcery maju,dali sme paranit sampon 3x stale po 7dnoch.dnes som nasla 2 hnidy. Uz som zufala.maju huste vlasky. Dakujem